Skocz do zawartości
Zibo

Kessy. Passat B7 1,6 tdi 2012r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno stałem się posiadaczem Passata jak w temacie. Otwieram nowy wątek ponieważ po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

 

Otóż po rozkodowaniu wyposażenia dodatkowego z wlepki w bagażniku wynika, że mój pasek nie jest wyposażony w system kessy, natomiast kilka kwestii nie daje mi spokoju.

 

Klamki mam wyposażone w czujniki/anteny. Auto daje się otworzyć/zamknąć tylko z przycisków na kluczyku. Po kupnie dla spokoju wymieniłem baterie na nowe. Nic to nie zmieniło.

 

Po wejściu do auta próba uruchomienia auta z kluczykiem w kieszeni kończy się komunikatem "Nie znaleziono kluczyka". Natomiast dzisiaj całkiem przypadkowo odkryłem, że kiedy włożę kluczyk do stacyjki ale odpalę auto z przycisku kluczyk mogę wyjąć i silnik dalej pracuje. Przejechałem tak kilka kilometrów i żadnych komunikatów itp. Zgasiłem auto z przycisku i za chwilę spróbowałem ponownie uruchomić. Odpalił na kilka sekund i za chwilę zgasł. Kolejna próba odpalenia skończyła się komunikatem "awaria start-stop". Po włożeniu kluczyka do stacyjki odpalił za drugim razem i nie wyświetlał żadnych komunikatów. Później sprawdziłem, że da się odpalić auto z przycisku trzymając kluczyk w niewielkiej odległości od stacyjki bez wkładania go do niej. Pytanie, czy to jest prawidłowe zachowanie? Tzn czy w autach bez kessy jest możliwość wyjęcia kluczyka ze stacyjki bez gaszenia silnika? Czy wszystkie b7 mają anteny w klamkach niezależnie od tego czy mają kessy bądź nie?

 

Z autem na bank nic nie było kombinowane bo pierwsze 3 lata przejeździło w firmowym leasingu i do serwisu jeździło tylko na przeglądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Otóż po rozkodowaniu wyposażenia dodatkowego z wlepki w bagażniku wynika, że mój pasek nie jest wyposażony w system kessy, natomiast kilka kwestii nie daje mi spokoju.

 

Klamki mam wyposażone w czujniki/anteny. Auto daje się otworzyć/zamknąć tylko z przycisków na kluczyku. Po kupnie dla spokoju wymieniłem baterie na nowe. Nic to nie zmieniło.

 

Czyżby bagażnik pochodził z innego egzemplarza niż reszta? :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile nic nie bylo kombinowane z wymiana paneli wokol lewarka i sa oryginalne, to jesli jest prYcisk engine start/stop, znaczy ze kessy mial i ma, a objawy wygladaja na zle zakodowany kluczyk do stacyjki, mogl byc wymieniany, lub zmieniany zwijak kierownicy, musisz sie dowiedziec co bylo zmieniane i dlaczego, w/g mnie zle jest prYpisany kluczyk...

 

Z historii serwisowej sprawdzanej w ASO wynika, że przez cały swój żywot jeździł na wymianę oleju filtrów i klocków. W pierwszym roku eksploatacji miał jedną wizytę gwarancyjną związaną z usterką elektroniki, ale w serwisie VW nie chcą powiedzieć/nie wiedzą dokładnie co było robione. Po skończeniu leasingu kupił go handlarz i niedługo potem ja od niego.

 

Czyżby bagażnik pochodził z innego egzemplarza niż reszta?
Auto przed i po zakupie było oglądane przez kilku ludzi siedzących w branży i wygląda na to, że wszystko jest w oryginale. Przemawia do mnie też leasing i historia serwisowa zgodna z książką, którą dostałem do auta.

 

Czy wszystkie B7 mają przycisk engine start/stop koło lewarka niezależnie od posiadania/bądź nie kessy? We wszystkich egzemplarzach które oglądałem/widziałem przycisk był (widziałem ze 30 sztuk). Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak to czy system odpalania bez kessy zachowuje się podobnie jak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo przez siebie sie rozumie ze jak masz kessy to masz przycisk,

u mnie nigdy nie wkladam kluczyka do stacyjki, zawsze odpalam z przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A kojarzy ktoś jaki jest kod wyposażenia dla kessy w B7? Szukałem i nie mogę nigdzie znaleźć. Jeżeli chodzi o rozkodowanie to mała pomyłka z mojej strony. Nie rozkodowywałem po VIN-ie bo żaden znany mi VIN dekoder w internecie nie działa tylko po oznaczeniach wyposażenia dodatkowego z wlepki. Poniżej zdjęcie wlepki. Jakby mi ktoś pomógł rozkodować VIN będę bardzo wdzięczny.

dyIrflN.jpg

 

Byłem dzisiaj w serwisie bo jeszcze nie kupiłem swojego interfejsu diagnostycznego i komp wywalił dwa błędy

 

Immobilizer

01176 - klucz nieprawidłowy

- sygnał nieprawidłowy

- nieciągły

 

 

Brama

- 01044 - błędnie zakodowany ECU

- Brak objawu

- Stały

 

Obydwu nie udało się skasować. W serwisie nie było dzisiaj gościa specjalizującego się w elektronice, więc oprócz próby skasowania błędów panowie niczego więcej się nie podejmowali. Zakodowanie na nowo kluczyków to jakiś skomplikowany proces? Czy jak kupię swój własny interfejs z VCDS-em będę w stanie to zrobić samodzielnie? Moja wiedza dotycząca diagnostyki aut vw zatrzymała się na passacie B5 przedlifotwym i VAG-COM-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest orientacyjny koszt zakodowania dwóch kluczyków w Wawie i okolicy? Pytam aby ze mnie przypadkiem nie zdarli skóry w warsztacie. No chyba że któryś z forumowych kolegów na terenie Wawy pomoże to chętnie odwdzięczę sie w % :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich w swoim pierwszym poście. Mam na oku Passata B7 1.6 tdi 105KM bluemotion. Rok prod. 2012 r., sprowadzony z Niemiec, przebieg 145k. Sprawdzony, potwierdzony. Chciałbym się zapytać Kolegi Zibo - czy jest wystarczający do statecznej jazdy "rodzinnej" tym paskiem - u mnie byłby to variant - oraz jak się sprawuje w nim dpf? Aktualnie pomykam jetta 1.9 tdi 105km i zbytnio nie chciałbym zamienić przysłowiowej siekierki na kijek. Proszę o ewentualne uwagi innych posiadaczy - zapewne szczęśliwych - tej wersji silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkich w swoim pierwszym poście. Mam na oku Passata B7 1.6 tdi 105KM bluemotion. Rok prod. 2012 r., sprowadzony z Niemiec, przebieg 145k. Sprawdzony, potwierdzony. Chciałbym się zapytać Kolegi Zibo - czy jest wystarczający do statecznej jazdy "rodzinnej" tym paskiem - u mnie byłby to variant - oraz jak się sprawuje w nim dpf? Aktualnie pomykam jetta 1.9 tdi 105km i zbytnio nie chciałbym zamienić przysłowiowej siekierki na kijek. Proszę o ewentualne uwagi innych posiadaczy - zapewne szczęśliwych - tej wersji silnika.

Do statecznej jazdy nadaje się jak najbardziej. Jeżeli chodzi o porównanie z 1,9tdi to sam miałem wcześniej passata B5 1,9tdi 90KM i wg mnie starszy silnik przyjemniej rozwija moc. Tzn. 1,6tdi lepiej się zbiera ale jego charakterystykę można bardziej porównać do benzyny. Nie ma tak gwałtownego kopa z niskich obrotów jak w 1,9tdi. Zrobiłem nim już około 6 tys. km i na samym początku cieżko było się przestawić ale teraz już się przyzwyczaiłem i jest ok. Mój ma w tej chwili 161 tys. km i na tą chwilę nic się nie dzieje z DPF-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy głupie pytanie:

jeśli Passat B7 nie ma przycisku START-STOP to ma czy nie ma kessy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy głupie pytanie

 

Sam sobie odpowiedziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawda? Dziś w komisie wmawiali, że pasek B7 bez start-stop ma kessy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma duży okrągły, srebrny przycisk po lewej strony lewarka zmiany biegów, tzn. że ma kessy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bezkluczykowego systemu(kessy). Może im chodziło o start/stop na światłach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma

Start stop nie ma nic do kessy. Mozesz miec start stop ale kessy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - podziękował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozwiazales problem z kessy? Ja mam podobna sytuacje, raz dziala mi kessy przy otwieraniu drzwi tak jaki i przy odpalaniu z guzika, a czasami wogole nie dziala (czesciej nie dziala), nie moge otworzyc drzwi a jak probuje odpalic z przycisku to wyskakuje kluczyk nie znaleziono czy jakos tak. Bledow zadnych nie mam i tak sie zastanawiam czy kluczyki sa zle zakodowane czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może słaba bateria w kluczyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria raczej odpada bo juz chyba ze cztery rożne wkładałem, mierzyłem nawet miernikiem i wszystkie miały od 3.0V do 3.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile nic nie bylo kombinowane z wymiana paneli wokol lewarka i sa oryginalne, to jesli jest prYcisk engine start/stop, znaczy ze kessy mial i ma, a objawy wygladaja na zle zakodowany kluczyk do stacyjki, mogl byc wymieniany, lub zmieniany zwijak kierownicy, musisz sie dowiedziec co bylo zmieniane i dlaczego, w/g mnie zle jest prYpisany kluczyk...

 

Co ma wspólnego zwijak kierownicy z Kessy? Znajomy w Passacie wymienił zwijak i od tego czasu przestało działać odpalanie silnika z kluczem w kieszeni. Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala. Co ma jedno z drugim wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności