Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Też po ściągnięciu paczki na twardy dysk wypakowana winrarem na opróżnioną bez formatowania kartę VW i bez problemu pokazała się w samochodzie nowa mapa. W info mapy od razu nowe numery i rocznik mapy. Też, tylko w sierpniu, objazd północnych Włoch (ok5000km) i mam zasianą wątpliwość. Ten sam silnik, do tej pory zero problemów. Wolałbym nie ćwiczyć awarii silnika bo wszystkie rezerwacje zaplanowane co do dnia.

Dziękuję Ci Kolego za wpis, dzięki któremu udało mi się zaktualizować mapy. Faktycznie 7-zip (program sugerowany w instrukcji na stronie VW) nie dał rady, a vinrar za pierwszym razem. Pierwszy raz to robiłem w ciągu dwóch lat posiadania B8 w związk.u z planowanym pod koniec miesiąca urlopem objazdowym ok.4000km. Pytanie tylko czy turbo wytrzyma?(1,8tsi) Na wszelki wypadek sprawdziłem zakres świadczeń "gwarancji mobilności". Na papierze wygląda to całkiem dobrze, w praktyce oby się nie sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie , ja mam już 30 tys ponad i póki co , odpukać nic się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nowego Passata z DM (3 tygodnie) i oczywiście nawigacją. Jeżdziłem trochę po Czechach szukając zamków, a właściwie dróg dojazdowych do nich. I tutaj mam uwagę, navi prowadziła mnie po drogach jakichś lokalnych, duktach leśnych i tym podobnych. Raz nawet musiałem stanąć i zawrócić, bo leśna dróżka kończyła się bez dalszego przejazdu. Kolega w swojej nawigacji (8 letni Opel) nawet nie miał takich dróg u siebie.

 

I moje pytanie, czy da się jakoś (np kiedys w AutoMapie tak miałem) określić minimalną wielkość drogi, coś jak np lokalne, ale leśne nie?

Bo w czasie tego urlopu chciała mnie kilka razy prowadzić takimi dróżkami, że już na wstępie tam nie wjeżdzałem, widząc co się święci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę trzeba używać AutoMapy a nie navi fabrycznej bo fabryczna nigdy jej nie dorówna. Ja mam zawsze uruchomioną AutoMapę w tle dla kontroli żeby fabryczna nie wyprowadziła mnie na przysłowiowe manowce bo często jej się to niestety zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno dostawca map do VW (firma HERE) współpracuje w zakresie map Europy z Geosystems czyli Auto Mapą. Dziwne, że nie działa to w drugą stronę. Byłoby idealnie mieć w fabrycznej navi takie połączenie map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uczestnicy forum.

Potrzebuję pomocy w sprawie aktualizacji nawigacji w Discover Media - Passat B8 r. 2015.

Po krótce opiszę co zrobiłem:

1. Zaciągnąłem z polecanej strony internetowej na mój laptop pełną wersję aktualizacji.

2. Rozpakowałem przy pomocy &zip.

3. Z oryginalnej karty VW zgrałem na mój laptop zawartość, aby mieć dane w razie niepowodzenia aktualizacji.

4. Przeprowadziłem formatowanie oryginalnej karty SD w sytemie NTFS

5. Wgrałem na oryginalną, sformatowaną kartę pliki aktualizacyjne 00 i EEC

6. Uruchomiłem navi - nie działa. Pyta o dysk z danymi.

7. Sformatowałem SD ponownie i wgrałem oryginalne pliki zgrane dla bezpieczeństwa przed formatowaniem karty.

8. Włożyłem do navi - nie działa. Pyta o dysk z danymi.

 

No i się poddałem:[

 

Co zrobiłem źle?

Jak zrobić aktualizację prawidłowo?

Dzięki za wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele mi przychodzi do głowy.

Zablokowałeś kartę przed zapisem przed włożeniem do auta?

Karta była oryginalnie w ntfs?

Może struktura folderów nie taka - wrzuciłeś na kartę nie dokładnie tak jak było

Może sciągnąłeś aktualizacje dla discovery pro?

 

ja nie formatowałem tylko usunąłem stare i wgrałem nowe mapy i wszystko działa.

Edytowane przez Jarod84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest pies pogrzebany, karty oryginalnej się nie formatuje. Ktoś już na forum to przerabiał i nawet w ASO nie mogli tego doprowadzić do użytku i trzeba było nową kartę zakupić :(

 

Co prawda w instrukcji jest napisane, że stare pliki można usunąć, albo sformatować kartę, więc z uwagi na to, wykłócał bym się z ASO.

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?Page=VW_Discover_Media_PDF&NewLocaleID=en_GB&NewDomainName=Navteq-NavteqEurope-Site&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nawet w ASO nie mogli tego doprowadzić do użytku i trzeba było nową kartę zakupić

 

O ile dobrze pamiętam, to oryginalna karta sformatowana jest nie na NTFS a FAT. Nie ma żadnych ukrytych partycji etc., więc wystarczy ją odpowiednio przygotować i będzie banglać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie FAT32 tylko exFAT, bo te pliki mają ponad 4GB wiec FAT32 ich nie przyjmie. Warto próbować, ale pamiętam gdzieś w tym wątku ktoś miał podobny problem, może warto uderzyć bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chyba nie FAT32 tylko exFAT, bo te pliki mają ponad 4GB

 

A nie pamiętam - nie chce mi się iść do auta, a dysk z mapami zostawiłem w domu. Poza tym - w rozpakowanej paczce chyba nie ma jakoś specjalnie większych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Przeprowadziłem formatowanie oryginalnej karty SD w sytemie NTFS

 

Zmień formatowanie na FAT32 i będzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w instrukcji DM napisali żeby Pliki (przed wgraniem na kartę) wypakowywać na dysk twardy sformatowany w NTFS, stąd moje podejrzenie że FAT32 może nie wytrzymać, ale jeśli sprawdzone... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy uczestnicy forum.

Potrzebuję pomocy w sprawie aktualizacji nawigacji w Discover Media - Passat B8 r. 2015.

Po krótce opiszę co zrobiłem:

1. Zaciągnąłem z polecanej strony internetowej na mój laptop pełną wersję aktualizacji.

2. Rozpakowałem przy pomocy &zip.

3. Z oryginalnej karty VW zgrałem na mój laptop zawartość, aby mieć dane w razie niepowodzenia aktualizacji.

4. Przeprowadziłem formatowanie oryginalnej karty SD w sytemie NTFS

5. Wgrałem na oryginalną, sformatowaną kartę pliki aktualizacyjne 00 i EEC

6. Uruchomiłem navi - nie działa. Pyta o dysk z danymi.

7. Sformatowałem SD ponownie i wgrałem oryginalne pliki zgrane dla bezpieczeństwa przed formatowaniem karty.

8. Włożyłem do navi - nie działa. Pyta o dysk z danymi.

 

No i się poddałem:[

 

Co zrobiłem źle?

Jak zrobić aktualizację prawidłowo?

Dzięki za wsparcie

Witam. Przerabiałem temat 2 miesięce temu (też auto 2015 z DM). Formatowanie karty nie zaszkodziło, natomiast rozpakowanie za pomocą winrar rozwiązało temat. Gdy wcześniej robiłem to przy użyciu zip to działo się tak jak u Ciebie . Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem oryginalną kartę w systemie FAT 32 - nic nie pomogło.

Zauważyłem jedną sprawę. W oryginalnym folderze 00 podfolder cfg jest pusty.

W aktualizacji w 00 w podfolderze cfg są dwa:

Pierwszy to Delphi potem V1 potem MAN i VW, a potem kolejne pliki.

Drugi podfolder to mappcfg w którym są SEAT, Skoda, VW i po rozwinięciu pełno plików.

Najpierw wgrałem na kartę tak jak zciągnąlem z internetu i rozpakowałem - nie chodzi.

Potem wyczyściłem podfolder cfg i też nic.

Spróbuję jeszcze wypakować za pomocą winrar. Czy robić to na kompie, czy od razu na kartę SD ?

Co zrobić ze podfolderem cfg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą winrar odrazu całość rozpakowałem na SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze formatuję kartę przed instalacją nowej mapy. Ostatnio miałem problem przy rozpakowywaniu zipem, rozpakowałem WinRarem i zadziałało. NTFC ma być w kompie a na karcie system FAT32. Przy rozpakowywaniu wskazałem jako miejsce kartę. Podfolderami się nie zajmowałem. Może karta została uszkodzona po zformatowaniu w NTFC bo na niej zaszyta jest licencja i dlatego działa tylko na oryginalnej karcie, choć to mało prawdopodobne. Karta mogła też ulec uszkodzeniu, wymiana w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie .. u mnie mimo że mam włączony tryb dynamiczny , połączenie z siecią etc. to jak wyznaczę trasę i jest jakaś droga zamknięta (nawet na mapie widnieje zakaz wjazdu) to mnie przez ten zakaz chce prowadzić ? Czy navi może jakoś myśleć ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Karta jest chyba uszkodzona. Żadne z podanych sugestii i rozwiązań nie zadziałały.

Jadę do serwisu.

Napiszę jeśli coś ciekawego powiedzą w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodajac do pewnej wypowiedzi kolegi ktory udowadnial jak to firmowy soft jest zajebisty - stwierdzam po uzyciu jeszcze raz -> nawigacja firmowa B8  to najwiekszy gniot jaki widzialem od chyba 8 lat, jak ktos sadzi ze to mozna nazwac wogole nawigacją to polecam dowiedziec sie co to jest asystent pasa w automapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności