Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników tego systemu: jak sprawuje się nawigacja w PL i EU? Czy jest o wiele gorsza od Auto Mapy? A może ktoś wie czy jest możliwość zmiany programu do nawigacji przez wymianę karty SD z innym oprogramowaniem na zasadzie wyjął/włożył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze, szczególnie w EU, ale w Polsce również dobrze sobie radzi. Bardzo czytelna i intuicyjna. Inne fabryczne niech się schowają. Bardzo dobra baza POI. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników tego systemu: jak sprawuje się nawigacja w PL i EU? Czy jest o wiele gorsza od Auto Mapy? A może ktoś wie czy jest możliwość zmiany programu do nawigacji przez wymianę karty SD z innym oprogramowaniem na zasadzie wyjął/włożył?

 

Potwierdzam powyższy post. Ja NAVI wziąłem z dobrodziejstwem inwentarza dokładnie z takim nastawieniem jak Ty, co się da zrobić żeby dało się wrzucić coś sensownego. A tu się okazało, że NAVI bardzo mnie zaskoczyła na PLUS. Jak na razie jest bardzo zadowolony. Pokrycie adresami bardzo dokładne, komunikaty czytelne, wskazywanie pasa ruchu, który należy zająć przy rozjazdach/skrzyżowaniach. W sumie wszystko co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na NAVI fabryczne jest zaskakująco dobrze, ale AutoMapa jest zdecydowanie dokładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Wasze opinie. Pewnie w Discovery Media jest ta sama mapa EU co w Auto Mapie czyli od Navteqa. Dlatego mapa PL być może jest mniej dokładna bo Auto Mapa ma własne aktualizacje w PL. Ale pytałem jeszcze czy ktoś próbował działać z inną kartą SD na której była Auto Mapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie android czy inny system ;) musi byc ori mapa od vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaku: dzięki za jasną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sam aktualizowałem mapy i prawie pomyślnie. Okazało się że zaktualizowałem na rok do przodu, mianowicie przejeżdżając ostatnio przez Łódź (N-S), navigacja prowadziła mnie przez nie istniejącą jeszcze obwodnice miasta na A1.

Nawet przez chwile się łudziłem że już otworzyli, a ja o tym jeszcze nie wiem, ale wszystko jest jeszcze w budowie.

Teraz mam lęki jechać z nią gdzieś dalej nie znając trasy że w pakuje mnie znowu na jakieś wykopy. Macie podobne przypadki? Aktualizacje zrobiłem w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można zaufać tej aplikacji na terenie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety? Ja na razie poza wspomnianym odcinkiem A1 wokół Łodzi nie mam uwag, a trochę poruszam się po kraju. Niestety przy budowie nowych odcinków drogi zawsze trafiają się jakieś kwiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja ulic w miastach często szwankuje. Skutkuje, to albo jazdą do okoła (nie widzi przejezdnych odcinków) lub prubą prowadzenia przez odcinki nieprzejezdne.

O nowych odcinkach dróg nie wspomnę.

GoogleMap jest lepsze pod tym względem. Automapa bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klasyfikacja ulic w miastach często szwankuje. Skutkuje, to albo jazdą do okoła (nie widzi przejezdnych odcinków) lub prubą prowadzenia przez odcinki nieprzejezdne.

O nowych odcinkach dróg nie wspomnę.

GoogleMap jest lepsze pod tym względem. Automapa bezkonkurencyjna.

 

No właśnie przesiadłem się z automapy i mam porównanie chociażby na tych samych trasach, w tym jazda w mieście i nie widzę różnicy. A do tego car-net i wskazania natężenia ruchu. Jedno co mnie denerwuje to podawanie w komunikatach pełnych nazw ulic, zaczynając od imienia :-)

 

A co do aktualizacji to gdzieś wyczytałem, że 3 lata jest bezpłatna aktualizacja. Co pół roku chyba wychodzą aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w większości przypadków Navi poprowadzi dobrze, ale nie zawsze. Dla tego trudno jej zaufać. Kiedy myślisz, że to solidne rozwiązanie, lądujwsz w krzakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę swoje trzy grosze do tematu - dla porządku w punktach odnosząc się do różnych pytań, które padły w wątku

 

1. Nawigacja - intuicyjność, prowadzenie, dokładność map

 

Nie jest źle, choć moim zdaniem taka nawigacja jak TomTom czy nawet od Googla w smartfonie jest przyjemniejsza. Brakuje mi np. trybu 3D albo funkcji ALG (Advance Lane Guidance , czyli wizualizacji na który pas zjechać przy rozjazdach). Niby Google Maps miało być, ale nie ma. Mapy są raczej dokładne - szczególnie po najświeższej aktualizacji. Jeździłem dotychczas jednak po głównych drogach Polska-Niemcy-Austria-Włochy oraz w Polsce południe: Wrocław-Bieszczady.

 

Mapy są od HERE (czyli oryginalnie Navteq) - jak wiadomo wszem i wobec HERE jest już w rękach konsorcjum VAG, Mercedesa i BMW, więc można oczekiwać rozwoju tego systemu.

 

2. POI

 

Baza POI jest spora, istotnie. Fajną opcją jest możliwość ustawienia preferowanych stacji benzynowych (dobre jak masz kartę Routex). Nie wiedzieć dlaczego, ale nie ma jednak na liście dość dużego gracza BP (o Orlenie nie wspomnę), więc trzeba uważać, bo nawigacja najpierw podaje na liście do wyboru celu preferowane stacje, a potem pozostałe, co owocuje np. takimi wynikami -1. Shell 46 km 2. Aral 15 km, trzeba zjechać z trasy 3. 4. 5. 6 itd 10. BP - 200m.

 

POI można zawsze w trakcie dodać jako cel pośredni, bez konieczności kasowania całej trasy- przydatna opcja. Nie jest to może jakoś super intuicyjne, ale po kilku razach wiadomo co i jak.

 

3. Możliwość wczytania innych map

 

Tu uwaga - pilnuj oryginalnej kary jako oka w głowie. Robiliśmy różne testy i nawigacja w ogóle nie akceptuje (jako nośnik map) innych kart SD niż oryginalna. Zrobiliśmy nawet kopię bit vy bit (z MBR) i też nie działa Nie miałem na razie więcej czasu, by dalej rzecz rozkminiać, ale to prowadzi do wniosku, ze prawdopodobieństwo by "poszły" jakieś inne mapy niż oryginalne HERE (np. Automapy itd) jest zerowe.

 

4. Nawigacja i Car-net

 

Całkiem nieźle działają powiadomienia z Car-Net, szczególnie w Niemczech. Jechaliśmy przez Niemcy w takcie gigantycznych nawałnic (które zniszczyły później pół Polski) a system informował bardzo precyzyjnie o wypadkach przed nami, a było sporo dzwonów (głownie waliłby w bariery auta z tylnym napędem). Nie było z tego powodu jakiś większych korków, ale nawi wydaje się być gotowa przeliczyć trasę i zaproponować objazd, w razie kompletnego zatoru.

 

5. Ciekawostki

 

Za Bugiem już próbują zhakować DM, by uruchomić fukcje Google Maps i Street View. Pobobno jest to urządzenie żywcem przeniesione z AUdi - Audi MMI. Pracuje pod kontrolką systemu QNX (taki zamknięty Andorid/Linux). Więcej np. tu http://forums.mwerks.com/showthread.php?7159156-Discover-Pro-Hack-may-be-possible

Edytowane przez hulek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wizualizacji pasa ruchu piszesz? Przecież jest. Chyba, że myślimy o różnych rzeczach.

 

A z tą kartą SD z mapami to dobrze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu uwaga - pilnuj oryginalnej kary jako oka w głowie.

Ale jak to, dostaliście oryginalne karty SD razem z autem?? Ja nic takiego nie dostałem. Jak znalazłem online aktualizację nawigacji, wypakowałem na zwykłą 32GB kartę SD którą miałem pod ręką, nazwaną jakoś generycznie. Wsadziłem do auta i zaktualizowała mi navi bez problemu. Czy może o czymś innym tu koledzy piszą? Bo jeśli o wgrywaniu map od innych dostawców do Discovery P/M to raczej nie wydaje mi się to możliwe :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

O jakiej wizualizacji pasa ruchu piszesz? Przecież jest. Chyba, że myślimy o różnych rzeczach.

 

A z tą kartą SD z mapami to dobrze wiedzieć.

 

wizualizacja pasa ruchu jest, aczkolwiek nie jestem pewien czy wyświetla się na ekranie DP/DM bo zwykle korzystam z nawigacji rzuconej na AID i tam wszystko pokazuje, bez AID pewnie pokazuje na MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak to, dostaliście oryginalne karty SD razem z autem??

Przy odbiorze samochodu otrzymałem oryginalna kartę z mapą, która była umieszczona w plastikowym pudełku :) Patrząc na pudełko myślałem że to płyta, ale nie, to była karta SD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odbiorze samochodu otrzymałem oryginalna kartę z mapą, która była umieszczona w plastikowym pudełku :) Patrząc na pudełko myślałem że to płyta, ale nie, to była karta SD :)

 

no proszę, a odbierałeś już MY2016 czy 15? Ktoś jeszcze dostał takie karty? A może inaczej nie dostał jak ja? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności