Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra, nigdy narazie nie widziałem u siebie więcej niż 105 stopni jeśli chodzi o temperaturę oleju, też mam wlany Motul 5W30.

Zazwyczaj olej przy normalnej jeździe utrzymuje mi się w przedziale 92 - 96 stopni. Ja nie wiem czy by mi się nawet udało uzyskać taką temperaturę o jakiej piszesz, podejrzewam nie realne.

Co do pojemności baku to też jestem w szoku. Tam w baku jest oddzielny pojemnik na około 11 litrów płynu Ad Blue, i najwięcej paliwa ON do baku udało mi się wlać 64 litry w przypadku jak komputer przez około 10 km pokazywał już stan paliwa 0 kilometrów.

 

 

W Estonii średnia temperatur w roku jest niższa niż w Polsce.

Temperatura o której pisze jest maksymalna jaką udało mi się zanotować, przy prędkościach po wyżej 230 zaczyna robić się ciepło 125 stopni, zwłaszcza jak jedziesz tak 20 min non stop z taką prędkością.

Co do Ad Blue to standardowo wlewam z bańki 18 litrowej, ostatnio wlałem prawie całą zostało może z 2 litry na dnie.

Nie sprawdzałem ile się mieści w tym zbiorniku nie mam etki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się średnia temperatura w Estonii jest niższa w ciągu całego roku, ale ostatnio temperatura wynosiła w ciągu dnia 10 stopni, podobnie chyba jak w Polsce. Nowym Passatem nie jechałem jeszcze szybciej niż 180 km/h. Ale nie wiem jak trzeba jeździć by temperatura oleju dościgła 130 stopni. Z tego co kiedyś wyczytałem to standardowe oleje ogólno-dostępne tracą swoje właściwości smarowania przy temperaturze 120 stopni, po prostu jakieś substancje dodatkowe w oleju przy temperaturze 120 stopni się ścinają i nie wróżę długiej eksploatacji takiego silnika, jeśli często temperatura oleju przekracza 120 stopni. Niektórzy może będą mnie negować, ale kupiłem Passata z takim silnikiem nie do szybkiej jazdy a do płynnego i trochę bardziej dynamicznego poruszania się po mieście. Jak chciałbym się ścigać z prędkościami powyżej 200 km/h, to kupiłbym pewnie jakiegoś seryjnego Lexusa IS-F 5.0 V8, a jak tego by było mało to wstawiłbym 2 turbiny z dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ma rownież takie nieprzyjemne buczenie silnika przy prędkości 140km/h? Wg forum w DE winowajcą jest ta plastikowa/gumowa owiewka znajdująca się nad chłodnicą. Sprawdzał już ktoś u siebie? Zgłosiłem to do serwisu ale czekam na lepszą pogodę i dogodne warunki do zaprezentowania tego ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta gumowa osłona, nie pamiętam kto i w jakim dziale ale dokładnie to opisał jak to demontował, były wstawione też zdjęcia.

Po demontażu podobnież o wiele lepiej, nie ma tego buczenia, napisałem podobnież gdyż sam tego jeszcze nie ściągałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;BVUj40-dXwg]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[video=youtube;67YY-96TRGw]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6dafd9bfb247b0e39c5b39c54ae4b02f.jpg

Jesteśmy lepsi od Słowaków ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym silniku ( 2.0 bitdi ) jest montowany sound actuator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, ale mozna taki sobie zamontowac

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi wyłącznie o wrażenia akustyczne w środku auta generowane przez głośnik w podszybiu ( jak w tsi 220 i 280 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TSI 220 go nie ma i bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam czy jest w silniku z tytułu watku czyli BiTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytając porównujez do TSI 220 i 280, które actuatora nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie , jest ten "wzmacniacz brzmienia " czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to nie ma, w linku podalem cos innego bo fajne to jest, mozna smartfonem modyfikowac tryby, wlaczac i wylaczac, ale piekielnie drogie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy może będą mnie negować, ale kupiłem Passata z takim silnikiem nie do szybkiej jazdy a

do płynnego i trochę bardziej dynamicznego poruszania się po mieście.

 

Możesz przybliżyć co to znaczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 260 ;) bylo to 255 na gps'ie

 

OkEeNR3.jpg

 

nKvkWbx.jpg

Edytowane przez suffeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura oleju 130 stopni? Nie dziękuję nie zamierzam tak robić ze swoim autkiem, szkoda silnika, przy 130 stopniach olej jest zupełnie inny i nie ma smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mialem 260 ;) bylo to 255 na gps'ie

 

OkEeNR3.jpg

 

nKvkWbx.jpg

 

Gratulacje przegoniłes mnie o 4 km/h ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wskaźnik przekłamuje albo gówniany olej. Penrite 0W40 na torze grzeje się max do 115 stopni. W 460 - konnym golfie 7R. Więc tutaj to jest już na mega granicy ta temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej vw castrol edge pro LL03, jak by byl lepszy olej to bym kupil, ale czytalem wszystkie testy laboratyjne i to jest najlepszy olej (wiem smiesznie brzmi ze dealerski)

 

jak bys jechal 250km/h przez cale 5 minut to bys mial napewno ponad 125C ;)

 

do TTRS lalem ten sam olej, na torze poznan mialem 128C

 

dodam zmieniam olej co 10k

Edytowane przez suffeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności