Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w Golfie R jest pewnie chłodnica oleju, a tutaj wątpię. IMO bez chłodnicy i przy takim obciążeniu ten wynik jest jak najbardziej realny. A w którym dokładnie miejscu w B8 jest czujnik temp oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat coraz wieciej jest użytkowników tego silnika wiec może jakieś świeże spostrzeżenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spisuje sie bez zarzutu, nie moge zlego slowa powiedziec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minał Ci już rok odkąd użytkujesz bitdi, tak? Rozumiem, że nie żałujesz, że nie wybrałeś innego silnika, w szczególności benzynowego(względem kultury pracy, itp.)?

 

Silnik jest po prostu genialny, więcej nie piszę czytając to forum i widząc co nie których drażni może to być np to iż jest na ropę / teraz benzyny i hybrydy są trendy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię temat coraz wieciej jest użytkowników tego silnika wiec może jakieś świeże spostrzeżenia ???

 

U mnie minelo 14 miesiecy odkad uzytkuje bitdi.

Przebieg ok 80.000km. Wymiana oleju co 15.000 i w miedzyczasie dolany 1 litr.

Zadnych usterek, problemow.

Auto przy przebiegu 10.000km dostalo boxa na 272km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria pokazala 239km i 516nm. Po boxie 272 i 555nm. Wrzuce pozniej wykres.

Z racji gwarancji nie robilem programuz ktorego mozna wyciagnac w granicach 300km i 600nm. Tylko czy to juz nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minał Ci już rok odkąd użytkujesz bitdi, tak? Rozumiem, że nie żałujesz, że nie wybrałeś innego silnika, w szczególności benzynowego(względem kultury pracy, itp.)?

 

Dołączam się z pochwałami. Silnik 240KM w dieslu + 4x4 to był podstawowy powód, dla którego wziąłem passerati.

15 mcy i 35tkm przejechane, olej co 15tkm żadnych problemów, poza jednym komunikatem, że awaria systemu Adblue i za 900km nie uruchomię auta. Apdejt softu załatwił sprawę, choć serwis przyznał,że jest to nagminna usterka (twierdzili, że robią ok. 100 takich apdejtów miesięcznie w Poznaniu- trudno uwierzyć, ale dotyczy to wszystkich vw z SCR zapewne). Auto idealne na autostrady, spalanie długookresowe mam chyba 7,1 l/100km (najniżsez miałem chyba 4,8l/100km). Na autostradzie i nie tylko auto naprawde daje dużą dozę "suwerenności" i fanu. Oczywiście kultura pracy vs TSI słaba, ale chyba tego jest każdy świadom przed decyzją o zakupie.

Na pewno polecam, oby tak dalej jeśli chodzi o bezawaryjność, bo przelot mam narazie znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 37tkm, Miałem też usterkę z AdBlue ale tylko raz.

Na gwarancji wymienili mi jedynie sprężarkę klimatyzacji, bo zaczęło hałasować jakieś łożysko za tzw. sprzęgiełkiem i mimo wszystko trzeba było wymienić całą sprężarkę.

Jeżdżę 80 % w mieście (stolica), nie mam problemów z filtrem cząstek stałych (DPF), ani razu nie zapaliła mi się żółta kontrolka.

Do auta szybko się przyzwyczaiłem, jeżdżę i jeżdżę. (Olej z filtrami wymieniam co 15 tysięcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przebieg 37tkm, Miałem też usterkę z AdBlue ale tylko raz.

Na gwarancji wymienili mi jedynie sprężarkę klimatyzacji, bo zaczęło hałasować jakieś łożysko za tzw. sprzęgiełkiem i mimo wszystko trzeba było wymienić całą sprężarkę.

Jeżdżę 80 % w mieście (stolica), nie mam problemów z filtrem cząstek stałych (DPF), ani razu nie zapaliła mi się żółta kontrolka.

Do auta szybko się przyzwyczaiłem, jeżdżę i jeżdżę. (Olej z filtrami wymieniam co 15 tysięcy).

 

Jesli chodZi o wypalanie dpf, to zdarza sie i latwo to zauwazyc obroty ponad 1tys. Z reguly w czasie krotkie przejaZdu.

Mozna bylo to zrobic lepiej tak zeby kierowca widzial, ja uzytkuje auto w 90% na trasie ale wypalanie zdarza sie w wiekszosci w miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się i ja do pochwał tego silnika. Mam mój samochód od 16 miesięcy i prawie 38 tys. przejechane. Jedyną rzeczą, która mnie trochę denerwuje - to spalanie oleju. Po każdej długodystansowej i w zasadzie dość szybkiej jeździe po autostradach muszę dolewać gdzieś po 100-150 mililitrów oleju. A między wymianami oleju - które robię też co 15 tys. km - to z litr wchłonie. Nie wiem, czy też zauważyliście takie stukanie w skrzyni biegów przy hamowaniu i redukcji biegów w pozycji D lub S - taki metaliczny lekki stuk. To mam chyba od nowości. Co to może być? Trzeba przyznać, że ta skrzynia DSG 7-biegowa redukuje biegi dość nerwowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba przyznać, że ta skrzynia DSG 7-biegowa redukuje biegi dość nerwowo.

Ja od siebie dodam, że czuć przełączanie z 1 na 2 na zimnym oraz przy redukcji z 3 na 2 (tutaj temperatura oleju nie ma znaczenia). Nie wiem czym to jest spowodowane, zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni biegów wraz z filtrami jeszcze przed upływem gwarancji i zobaczyć jaki będzie rezultat tejże wymiany. Ale obawiam się, że Ten Typ Tak Ma.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu kilku aukcji widzę że wał ww silnika ma jeden lub dwa wałki balansujące napędzane wieńcem zębatym bezpośrednio z wału oraz pompę oleju napedzaną "mokrym paskiem zębatym" czyli pracujacym w oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzedałem swój samochód z powodu zakończenia leasingu i powiększenia się rodziny - sprzedałem z nadzieją zakupu większego auta ale jakoś nie mogę się odnaleźć w "autobusie" - i czuje że ponownie jedynym słusznym wyborem będzie B8 (teraz rocznik 2018 ma mieć kilka nowych drobiazgów) - tylko teraz chce żeby dawał dużo radość z jazdy, osiągi itp. (żeby szybko się nie znudził) Mocno zastanawiam się nad BiTurbo i mam w związku z tym kilka pytań do właścicieli, mianowicie:

 

- czy porównywaliście bezpośrednio z 190KM? czy różnica jest znaczna i poza oczywiście dodatkami (DCC) czy warto dopłacić?

- czy pojawiły się jakieś problemy eksploatacyjne?

- czy te "plotki" odnośnie tego że Biturbo jest znacznie głośniejszy są potwierdzone?

- jak emocje? czy daje dużo emocji ;)

teraz ogólne:

- zastanawiam się nad oknem dachowym - czy nie skrzypi, puka, stuka?

- czy warto dopłacić do przednich szyb klejonych? (wg ASO gdzie składam zamówienie na rynku polskim pojawiły się w cenniku ponieważ lawinowo pojawiały się skargi na szumiące boczna lusterka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni jeździłem 2.0 BiTdi i zdecydowałem się na 2.0 TSI. Bez porównania. Nie licząc spalania, benzyniak zjada diesla pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwiękoszczelne szyby to polecam, w aucie jest wyraźnie ciszej. Nie wiem o co chodzi z szumiącymi lusterkami ale z klejonymi szybami może być tylko lepiej. Jeśli nie zależy ci na spalaniu/zasięgu to bierz benzynę, a najlepiej po prostu przejedź się każdym i oceń sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bi-Tdi nie jest głośne wiec nie wiem skąd takie info.

W Bi-Tdi są 2 turbiny więc odjazd jest zawsze lepszy niż w przypadku silnika z jedną turbiną. Po tuningu wzrost mocy i momentu obrotowego jeszcze większy.

DCC trza brać tu nie ma co się zastanawiać.

Emocje z tym silnikiem gwarantowane, wielu jest w szoku jak startujesz z pod świateł, petarda!

Natomiast panoramę ja olałem i całkiem słusznie.

Brak problemów eksploatacyjnych z silnikiem czy też z fitrem cząstek stałych DPF.

Ogólnie wyciszenie B8 nie jest najlepsze (cienkie szyby boczne), ale z pewnością lepsze niż w innych markach tej klasy (Mazda 6).

Bi-Tdi naprawdę daje dużą frajdę z jazdy, zarazem bardzo ekonomiczne 7l/140 km/h, oraz dynamiczne.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bi-Tdi nie jest głośne wiec nie wiem skąd takie info.

W Bi-Tdi są 2 turbiny więc odjazd jest zawsze lepszy niż w przypadku silnika z jedną turbiną. Po tuningu wzrost mocy i momentu obrotowego jeszcze większy.

DCC trza brać tu nie ma co się zastanawiać.

Emocje z tym silnikiem gwarantowane, wielu jest w szoku jak startujesz z pod świateł, petarda!

Natomiast panoramę ja olałem i całkiem słusznie.

Brak problemów eksploatacyjnych z silnikiem czy też z fitrem cząstek stałych DPF.

Ogólnie wyciszenie B8 nie jest najlepsze (cienkie szyby boczne), ale z pewnością lepsze niż w innych markach tej klasy (Mazda 6).

Bi-Tdi naprawdę daje dużą frajdę z jazdy, zarazem bardzo ekonomiczne 7l/140 km/h, oraz dynamiczne.

 

Zamówiłem ale ALLTRACK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem ale ALLTRACK :)

 

Wg mnie jezeli ktos chce alltracka to chyba 2.0 TSI 220 najlepszy wybor. W normalnym passatcie wg mnie 220 to tez byl by najlepszy wybor ale brakuje tam 4x4. Dodatkowym plusem tego silnika w alltracku to DSG7 i pewnie fajne zestopniowanie. Jezdze zwyklym kombi 280 i wg mnie auto przy szybkiej autostradowej jezdzie (okolice 200) troche kuleje wlasnie poprzez krotkie zestopniowanie skrzyni 6 biegowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników na tym forum. Dołączam do grona użytkowników wersji Bi TDI , użytkuję go już od 3 miesięcy , obecny przebieg 19.000 km . Mam kilka spostrzeżeni na temat tego autka , z chęcią podzielę się swoją wiedza . Pozwolę sobie zadać jedno pytanie ( trochę nurtujące mnie pytanie bo nigdzie nie dostałem jasnej odpowiedzi ) : Czy wersji BI TDI 240KM stosowany jest pasek rozrządu , czy łańcuszek rozrządu czy jeszcze jakieś inne rozwiązanie. Bardzo dziękuję za informacje . Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modell Leistung, Zylinder, Bauzeit, Mkb

Nockenwellenantrieb, ZR-Wechsel nach max. km

Benzinmotoren

Passat B8 1.4 TSI 92 KW / 125 PS, 4, seit 2014, CZCA Zahnriemen, 210.000

Passat B8 1.4 TSI BMT ACT 110 KW / 150 PS, 4, seit 2014, CZDA / CZEA Zahnriemen, 210.000

Passat B8 1.8 TSI 132 KW / 180 PS, 4, seit 2015, CJSA Steuerkette, –

Passat B8 2.0 TSI 162 KW / 220 PS, 4, seit 2015, CHHB Steuerkette, –

Dieselmotoren

Passat 1.6 TDI BMT 88 KW / 120 PS, 4, seit 2014, DCXA Zahnriemen, 210.000

Passat 2.0 TDI BMT 110 KW / 150 PS, 4, seit 2014, CRLB Zahnriemen, 210.000

Passat 2.0 TDI SCR BMT 140 KW / 190 PS, 4, seit 2014, DDAA Zahnriemen, 210.000

Passat 2.0 TDI SCR BMT 176 KW / 240 PS, 4, seit 2014, CUAA Zahnriemen, 210.000

 

Zahnriemen - pasek

Steuerkette - lancuch

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności