Skocz do zawartości
Slabb

Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, panowie jestem zainteresowany kupnem passata z tym wlasnie silnikiem 2.0 BiTDI 4 motion i chciałbym aby użytkownicy tego silnika wstawiali swoje spostrzeżenia związane wlasnie z tym motorem.

 

Najważniejsze dla mnie,

 

Jak wyglada spalanie ? Miasto/trasa, mix itd ile na baku w mieście na trasie ?

 

Jak dynamika osiągi ?

 

Jak wyglada wyciszenie tego silnika ?

 

Plusy i minusy jakie widzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie:

 

5,5k przejechane, 20%/80% miasto/trasa

średnie spalanie 7.8l

w mieście 8.5l

trasa 6-7l w zależności od stylu jazdy

 

styl jazdy raczej dynamiczny, nie oszczędzam specjalnie samochodu pod tym względem

 

stosunek osiągów do spalania raczej rewelacyjny

 

Dynamika i osiągi:

bardzo nierówny aspekt. Do 0 - 140 samochód jest torpedą, jest szybszy od 6MPS (260KM też napęd na 4 koła) którego jeszcze posiadam. Potem już tak różowo nie jest, najszybszy mój przejazd 0-200 jak robiłem pomiary to 26.9s, MPS 6 ma 23s więc różnica spora, podejrzewam, że 2.0TSI 220KM na trasie będzie nieznacznie dynamiczniejsze niż 2.0BiTdi - ale to tylko założenie, może kiedyś na jakimś spocie sprawdzimy to,

to nie znaczy, że 2.0BiTDI w trasie to muł, ale nie prezentuje tej klasy przyspieszenia co na pierwszych 4 biegach, to moja opinia oczywiście

 

Wyciszenie:

 

bardzo dobre, na mniejszych obrotach do 2k (głównie w takich się porusza) praktycznie niesłyszalny, w górnym zakresie wyraźnie go słychać ale modulator dźwięku robi swoje i odgłosy są całkiem przyjemne. W wewnątrz naprawdę mało w nim słychać diesela, praktycznie w ogóle,

 

Plusy:

- świetne DCC, które jest w standardzie dla BiTdi - korzystam z tego namiętnie - każda trasa tylko w trybie sport

- polecam wziąć progresywny układ kierowniczy

- fantastyczne osiągi do poruszania się w mieście

- stosunek dynamiki do spalania to 9/10

Minusy

- wyraźny spadek dynamiki 140-200 (autostrada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow super opisałeś szczegółowo wielkie dzięki !

A ile km na baku robisz ? Ile za ile $ pełny bak ? Moze głupie pytanie ale porównuje do obecnego samochodu

 

Z tym ze jest modulator dźwięku to nie wiedziałem ale miłe zaskoczenie, czy w kazdym tdi tak jest ? Czy zarezerwowane tylko dla BiTDI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do DCC. Pomiędzy trybami wyraźna różnica. Najczęściej używam Komfort i Indywidualny, w którym mam ustawione wszystkie parametry jak w trybie Sport poza silnikiem, który jest w trybie normalnym. Nie kręci się tak wysoko, a co za tym idzie nie jest tak głośno, a przy wyprzedzaniu tak się dociśnie to i tak idzie jak burza. Nie jeździłem bitdi, wiem natomiast, że tsi jeszcze przy 180km/h ma ochotę na przyspieszanie. Elastyczność super. Moment niższy niż w bitdi, ale rozwijany bardziej liniowo i dostępny w większym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jeździłem bitdi, wiem natomiast, że tsi jeszcze przy 180km/h ma ochotę na przyspieszanie. Elastyczność super. Moment niższy niż w bitdi, ale rozwijany bardziej liniowo i dostępny w większym zakresie.

 

tyle że watek jest o Bi-Tdi...

 

Dynamika i osiągi:

bardzo nierówny aspekt. Do 0 - 140 samochód jest torpedą, jest szybszy od 6MPS (260KM też napęd na 4 koła) którego jeszcze posiadam. Potem już tak różowo nie jest, najszybszy mój przejazd 0-200 jak robiłem pomiary to 26.9s, MPS 6 ma 23s więc różnica spora, podejrzewam, że 2.0TSI 220KM na trasie będzie nieznacznie dynamiczniejsze niż 2.0BiTdi - ale to tylko założenie, może kiedyś na jakimś spocie sprawdzimy to,

to nie znaczy, że 2.0BiTDI w trasie to muł, ale nie prezentuje tej klasy przyspieszenia co na pierwszych 4 biegach, to moja opinia oczywiście

 

czyli że trzeba będzie w PRZYSZŁOŚCI pomysleć o nowym programie, ciekawe ile da się bezpiecznie wyciągnąć z tego silniczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że trzeba będzie w PRZYSZŁOŚCI pomysleć o nowym programie, ciekawe ile da się bezpiecznie wyciągnąć z tego silniczka...

 

już są... i siedzę i o tym myślę:

stage 1:

B&B - 275KM i 540NM

ABT - 270KM i 540NM

sam program, koszt około 1900e

 

stage 2:

B&B - 300KM i 630NM

program + mody silnika

 

koszt prawie 5k ojro

 

stage 2 robi z bitdi naprawdę już szybkie auto...

 

tylko jak np. mam 4 lata gwarancji, a abt daje tylko 2 lata po swoich modach no to trochę lipa i nie wiem jak to ugryźć,

w poniedziałek będę dzwonił do mojego dealera, może firmowo by mi troszkę więcej w turbinę dmuchnęli... ;) tylko pewnie nie będą chcieli bo nikt jeszcze tego silnika nie zna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie warto ryzykowac bo to nowa konsyrukcja a poprzednia generacja bitdi w Amarokunie naleza do zbyt udanych z tego co czytalem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie:

 

5,5k przejechane, 20%/80% miasto/trasa

średnie spalanie 7.8l

w mieście 8.5l

trasa 6-7l w zależności od stylu jazdy

 

styl jazdy raczej dynamiczny, nie oszczędzam specjalnie samochodu pod tym względem

 

stosunek osiągów do spalania raczej rewelacyjny

 

Dynamika i osiągi:

bardzo nierówny aspekt. Do 0 - 140 samochód jest torpedą, jest szybszy od 6MPS (260KM też napęd na 4 koła) którego jeszcze posiadam. Potem już tak różowo nie jest, najszybszy mój przejazd 0-200 jak robiłem pomiary to 26.9s, MPS 6 ma 23s więc różnica spora, podejrzewam, że 2.0TSI 220KM na trasie będzie nieznacznie dynamiczniejsze niż 2.0BiTdi - ale to tylko założenie, może kiedyś na jakimś spocie sprawdzimy to,

to nie znaczy, że 2.0BiTDI w trasie to muł, ale nie prezentuje tej klasy przyspieszenia co na pierwszych 4 biegach, to moja opinia oczywiście

 

Wyciszenie:

 

bardzo dobre, na mniejszych obrotach do 2k (głównie w takich się porusza) praktycznie niesłyszalny, w górnym zakresie wyraźnie go słychać ale modulator dźwięku robi swoje i odgłosy są całkiem przyjemne. W wewnątrz naprawdę mało w nim słychać diesela, praktycznie w ogóle,

 

Plusy:

- świetne DCC, które jest w standardzie dla BiTdi - korzystam z tego namiętnie - każda trasa tylko w trybie sport

- polecam wziąć progresywny układ kierowniczy

- fantastyczne osiągi do poruszania się w mieście

- stosunek dynamiki do spalania to 9/10

Minusy

- wyraźny spadek dynamiki 140-200 (autostrada)

 

 

Witam,

Mógłbyś napisać coś więcej o progresywnym układzie kierowniczym.

Jestem nim zainteresowany ale nigdy nie miałem okazji jeździć z tym wynalazkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj glowny watek o B8. Opisali juz koledzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj glowny watek o B8. Opisali juz koledzy ;)

 

Dzięki kolego, znalazłem, przeczytałem i już wiem:dobrze

Chyba się na niego zdecyduję bo i tak miałem brać ciemne szyby a pakiet sportowy to jedyne 10zł więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie, panowie jestem zainteresowany kupnem passata z tym wlasnie silnikiem 2.0 BiTDI 4 motion i chciałbym aby użytkownicy tego silnika wstawiali swoje spostrzeżenia związane wlasnie z tym motorem.

 

Najważniejsze dla mnie,

 

Jak wyglada spalanie ? Miasto/trasa, mix itd ile na baku w mieście na trasie ?

 

Jak dynamika osiągi ?

 

Jak wyglada wyciszenie tego silnika ?

 

Plusy i minusy jakie widzicie ?

 

Przejechałem ponad 15 tyś km, minusów nie widzę , średnie spalanie mam zawsze wysokie więc się nie chwalę, jednak gdy żona prowadzi zawsze jest poniżej 7 l/100 - same plusy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zrobiłem około 13 tys km i spalanie jest do zaakceptowania. Jeżdżąc dynamicznie po mieście max 9,5 l ale jesteś zawsze pierwszy na baku w warunkach miejskich bez oszczędzania w trybie Com fort wychodzi mi 650 km max 750 km. Po za miastem to inna bajka teraz z Wrocławia jechałem do Mikołajek załadowana na full, po przejechaniu odcinka do Warszawy ze stała prędkością powyżej 170 km/h spalanie 7,9 a później prędkość spadła to i spalanie spadło do 6,9 więc na baku około 1000 km może nawet ponad. Najniższe moje spalanie na odcinku 150 km po drodze krajowej to: 5,5 ale jechałem max 110 km/h i chyba z 4 razy tylko wyprzedzałem. Silnik bajka ja nie czuje żebym miał pod górkę po przekroczeniu 140 km/h ale też przesiadłem się ze 160 km insigni więc jest przepasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik bajka ja nie czuje żebym miał pod górkę po przekroczeniu 140 km/h ale też przesiadłem się ze 160 km insigni więc jest przepasc

 

dokładnie Krystian, to faktycznie kwestia porównania zapewne z poprzednim autem,

 

ja mam to nie szczęście, że przesiadłem się z porównywalnie szybkiego auta, i to jeździło w trasie dynamiczniej, inna sprawa, że wir w baku taki mps robił potężny - bak 60l zasięg max 450KM :D więc coś za coś,

 

żeby nie było offtop,

 

trasa Warszawa - Wyszków, dwupasmówka expresowa, ACC na 150km/h spalanie 6.8, jak na te osiągi to jest olbrzymi plus tego samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Krystian, to faktycznie kwestia porównania zapewne z poprzednim autem,

 

ja mam to nie szczęście, że przesiadłem się z porównywalnie szybkiego auta, i to jeździło w trasie dynamiczniej, inna sprawa, że wir w baku taki mps robił potężny - bak 60l zasięg max 450KM :D więc coś za coś,

 

żeby nie było offtop,

 

trasa Warszawa - Wyszków, dwupasmówka expresowa, ACC na 150km/h spalanie 6.8, jak na te osiągi to jest olbrzymi plus tego samochodu

 

Ja z 3.2 FSI 250 HP przesiadka, największa różnica jaką dostrzegam to ta w portfelu, natomiast nie widzę różnicy na niekorzyść pow 140 km/h, za to ogromną do setki - dane fabryczne to 1s na plus dla BiTdi;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A informacje o modulatorze dźwięku są potwierdzone czy to przypuszczenia? Faktycznie dziwnie przyjemnie brzmi po przekroczeniu 1

3,5 tys obrotów. Natomiast w przedziale od ponad 2 tys do 2,5 tys obrotów dźwięk jest bardzo brzydki na szczęście dość cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło pare BiTDI tak wiec jak Wy oceniacie ten silnik chodzi mi o dźwięk ( wyciszenie ) i spalanie i czy do polecenia jak z dynamika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszło pare BiTDI tak wiec jak Wy oceniacie ten silnik chodzi mi o dźwięk ( wyciszenie ) i spalanie i czy do polecenia jak z dynamika ?

 

Witam. Zrobiłem dopiero 300 km więc o spalaniu nic nie powiem ( korek jak to zwykle bywa 31.10). Jeżeli chodzi o dynamike to do 150 jest petarda. Moim drugim autem jest BMW 530D GT, pomimo gorszego stosunku mocy do masy, powyżej 150 jest lepiej. Dźwięk silnika nie jest uciążliwy ale nie brzmi tak jak sześcio cylindrowce.

 

Skrzynia biegów fajna, trochę mocniej szarpie niż przy osmiobiegowej w BMW.

 

Największym problemem jest słyszalny szum powietrza przy prędkościach autostradowych. Tylko ja tak mam?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zrobiłem dopiero 300 km więc o spalaniu nic nie powiem ( korek jak to zwykle bywa 31.10). Jeżeli chodzi o dynamike to do 150 jest petarda. Moim drugim autem jest BMW 530D GT, pomimo gorszego stosunku mocy do masy, powyżej 150 jest lepiej. Dźwięk silnika nie jest uciążliwy ale nie brzmi tak jak sześcio cylindrowce.

 

Skrzynia biegów fajna, trochę mocniej szarpie niż przy osmiobiegowej w BMW.

 

Największym problemem jest słyszalny szum powietrza przy prędkościach autostradowych. Tylko ja tak mam?

 

Pozdr

 

Silnik radzi sobie wyśmienicie nawet powyżej 150-160km/h. Z pewnością nie dorówna 6 cylindrowcom ale też spalanie jest niższe. Dla mnie osobiście mocy jest zawsze pod dostatkiem. Aż miło wyprzedza się 3 tiry, które w sposób złośliwy jadą tak blisko siebie, że albo wyprzedzi się je za jednym razem albo w ogóle ;) Minus wg. mnie jest taki, że kick down działa ze sporym opóźnieniem w trybie comfort. Jak to wygląda w trybie sport nie sprawdzałem. Może ktoś z kolegów wypowie się tej sprawie?

Co do szumu jestem niemiło zaskoczony i odruchowo za każdym razem sprawdzam czy okno mam prawidłowo domknięte. Boczne szyby są zbyt cienkie i za każdym razem gdy słyszę odgłosy przejeżdzających obok samochodów, padają niecenzuralne słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minus wg. mnie jest taki, że kick down działa ze sporym opóźnieniem w trybie comfort. Jak to wygląda w trybie sport nie sprawdzałem. Może ktoś z kolegów wypowie się tej sprawie?

 

Według mnie jest bardzo duża różnica w zachowaniu auta w zależności od wybranego trybu. Ja jeżdżę głównie na comfort i jest przyjemnie. Sport jest zdecydowanie bardziej twardy i żwawy, skrzynia też inaczej pracuje, reakcja na gaz jest bardziej dynamiczna.

 

No a w ogóle to jestem pod wrażeniem trybu eco i żeglowania auta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierwsza dłuższa trasa. 880km, 820km autostrada, 60km Landstrasse. Średia wyszła 112km/h, spalanie 8.1l, przy tempomacie ustawionym na 150-160 i kilku strzałach do 200. Wg mnie jeszcze za dużo pali przy tej prędkości. Faktem jest, że do jakiś 150-160 odchodzi większości aut, ale powyżej już nie jest aż tak elastyczny :)

Cała trasa na tybie komfort i faktycznie czuć różnicę w zachowaniu zawieszenia. Przy tym trybie tylko wg mnie strasznie ospale reaguje ACC (jeśli chodzi o przyspieszanie) i trzeba mu nogą pomagać. Dodatkowo strasznie denerwujący jest komunikat o konieczności przejęcia kierowania. Mimo iż trzymam kierownicę i wykonuje minimalne ruchy (na autostradzie nie wachluje się kierownicą co chwila) pojawiają się te komunikaty. Zauważyłem też że na łukach Lane Assist bardzo mocno ściąga do wewnętrznego pasa - też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności