Skocz do zawartości
Majki93

Swap 1.8 AAM -> 2.8 AAA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukałem na forum jakichś informacji na temat przerzucania silnika i dużo pytań pozostawało bez odpowiedzi, bo tematy stare, mało kto jeszcze się bawił kiedyś w takie przerzutki, albo w ogóle takie pytania nie padały, jakie mnie interesują :) Według tych wszystkich tematów, to szybciej wrzucę VR6 do MK2, niż VR6 do B3.... Jeżeli już taki temat się przewinął, to przepraszam. Ja natrafiłem tylko na swap 2.8 -> 1.8.

 

Otóż mam kilka pytań. Mam silnik AAA (z sharana), mam skrzynię (V5), półosie VR6 (B3), flansze przegubów z tdi, wiązkę przy silniku z Sharana, wiązkę od skrzynki łącznie z kompem z B3, swap przednich hamulców również. Tłumik będzie spawany z kwasówki. Kolektor ssący z 2.9 łącznie z przepustnicą, wydechowy 6-2-1.

 

Co z sankami? Trzeba zmieniać? Jak z amortyzatorami? Wahaczami? No i pozostaje kwestia łap silnika, z tego co mi wiadomo, blok z Sharana ma wszystkie możliwe otwory nawiercone, ale czy łapy będą z niego pasowały, czy muszę szukać z B3 VR6, czy z obecnego silnika podejdą? Czy wiązka przy silniku będzie się zgrywać z tą, którą mam z Passata? Co z łapami od skrzyni? Czy te z obecnej skrzyni (AYH) podejdą do DZL, czy szukać z tdi? Czy coś jeszcze pominąłem, o czymś nie wiem, co nie będzie pasować z AAM? Jest w Łódzkiem jakiś dobry znachor, który mi kompa przestroi pod te nowe bajery? Drogie mądre głowy, proszę o pomoc :dobrze

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co z sankami? Trzeba zmieniać?

 

Sanki muszą być oryginalne z Passata VR6.

 

 

Jak z amortyzatorami? Wahaczami?

 

Wahacze są inne. Zwrotnice, piasty inne.

Sprężyny i amortyzatory są inne (mocniejsze). Mocowania takie same.

 

 

No i pozostaje kwestia łap silnika, z tego co mi wiadomo, blok z Sharana ma wszystkie możliwe otwory nawiercone, ale czy łapy będą z niego pasowały, czy muszę szukać z B3 VR6, czy z obecnego silnika podejdą?

 

Łapy silnika muszą być z Passata VR6. Mam w razie czego.

 

 

Czy wiązka przy silniku będzie się zgrywać z tą, którą mam z Passata?

 

Nie. Musisz wrzucić wiązkę ze sterownikiem od VR6.

 

 

Co z łapami od skrzyni? Czy te z obecnej skrzyni (AYH) podejdą do DZL, czy szukać z tdi?

 

 

Łapa będzie pasować od Twojej skrzyni.

 

 

Jest w Łódzkiem jakiś dobry znachor, który mi kompa przestroi pod te nowe bajery?

 

Tak jak pisałem wyżej, kompa z wiązką musisz mieć od VR6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacze są inne. Zwrotnice, piasty inne.

Sprężyny i amortyzatory są inne (mocniejsze). Mocowania takie same.

 

Rozumiem, że nie podpasuje mi to wszystko teraz? Sanki z VR6 już mam, zwrotnice z piastami 5x100 też. Wystarczą jeszcze same wahacze i mogę to wszystko montować, czy jeszcze coś?

 

Łapa będzie pasować od Twojej skrzyni.

 

Również cenna informacja. Mam już zaklepane łapy, więc odmówię tą od skrzyni i zostaną same łapy silnika.

 

 

Nie. Musisz wrzucić wiązkę ze sterownikiem od VR6.

 

Tak jak pisałem wyżej, kompa z wiązką musisz mieć od VR6.

 

Kompa już mam, wiązkę od skrzynki do silnika mam. W takim razie brak wiązki przy samym silniku.

 

 

Jak z kwestią wysprzęglika? Mam skrzynię DZL. Pedały z wysprzęglikiem przyszły. Jeszcze coś potrzeba? Jedyna rzecz jakiej nie mam to zbiorniczka z wyjściem na wężyk do pedałów, ale to ponoć z 1.9tdi można wyciągnąć.

 

Czy wstawiając kolektor i przepustnicę od 2.9, kolektor 6-2-1 i wyspawany tłumik to trzeba kompa przestrajać, czy nie?

Edytowane przez Majki93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że nie podpasuje mi to wszystko teraz?

 

Nie wiem jaka różnica jest w wahaczach, musisz sprawdzić, może podejdą.

Amortyzatory podejdą bez problemy, tyle że będą za słabe. VR6 jest dużo cięższy.

 

 

Kompa już mam

 

A wiązka do kompa?

 

 

Jak z kwestią wysprzęglika? Mam skrzynię DZL. Pedały z wysprzęglikiem przyszły. Jeszcze coś potrzeba? Jedyna rzecz jakiej nie mam to zbiorniczka z wyjściem na wężyk do pedałów, ale to ponoć z 1.9tdi można wyciągnąć.

 

No to jeszcze może wężyka Ci brakować ;)

 

 

Czy wstawiając kolektor i przepustnicę od 2.9, kolektor 6-2-1 i wyspawany tłumik to trzeba kompa przestrajać, czy nie?

 

Nie wiem, nie mam, pytaj adamsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiązka do kompa?

 

Niedawno przywiozłem wiązkę z B3. Ona się łączy ze skrzynką z bezpiecznikami i z komputerem, no i z silnikiem. Wychodzi na to, że ta wiązka przy silniku jest zła, bo z Sharana. Chyba?

 

No to jeszcze może wężyka Ci brakować ;)

 

Super sprawa!

 

Nie wiem, nie mam, pytaj adamsa.

 

Ok!

 

To wychodzi na to, że prawie mam komplet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to, że ta wiązka przy silniku jest zła, bo z Sharana.

 

Jakbyś miał schematy, to można byłoby to porównać, lub ewentualnie przerobić gdyby nie pasowało coś.

 

 

To wychodzi na to, że prawie mam komplet

 

Podejrzewam że pewnie będziesz musiał zmienić jeszcze chłodnice, i węże do niej.

Na razie nic więcej nie mogę skojarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś miał schematy, to można byłoby to porównać, lub ewentualnie przerobić gdyby nie pasowało coś.

 

Rozejrzę się za schematami, może coś znajdę.

 

Podejrzewam że pewnie będziesz musiał zmienić jeszcze chłodnice, i węże do niej.

Na razie nic więcej nie mogę skojarzyć.

 

Chłodnicę z podwójnymi wentylatorami już mam :victory

 

W takim razie pozostaje się modlić, czy wszystko się włoży bezproblemowo :hyhy

 

Dziękuję Ci szkielo82 za pomoc! :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności