Skocz do zawartości
mariusz1985

Passat 2.0TDI 170KM DSG szarpanie przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim passatem,

podczas przyspieszania w okolicach 2800 obrotów w górę auto szarpie, skacze jak by dostało czkawki.

Nie występuje to ciągle jest sporadyczne co kilka dni, i po chwili przechodzi.

 

Jest to niebezpieczne podczas wyprzedania, ponieważ auto przyspiesza wtedy zdecydowanie wolniej.

DSG zmienia biegi płynnie i nie ma z nim problemu.

 

Czytając tematy na forum znalazłem kilka informacji i zastanawiam sie od czego zacząć.

 

Filtr paliwa był wymieniany w Maju br, Wtryski wymienione w 2013r na akcji serwisowej VW,

pozostaje pompa paliwa, turbosprężarka.

 

Dodam że na komputerze zero błędów w całym aucie.

 

poniżej wrzucam film z przyspieszania mojego auta z tymi objawami, może ktoś miał podobne objawy i udało się to rozwiązać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam ten sam problem co przedstawiasz w filmiku, mamy te same silniki tyle ze moj jest z 2008 i ma przelotu 280k. Wymieniłem olej w skrzyni, okazało sie ze było za mało problemu nie było przez około tydzień i znów to samo...:( niech ktoś nam pomoże ( filtr paliwa tez zmieniony a na kompie nic nie pokazuje). Sprężarka raczej nie bo by cały czas był problem a u mnie co 3-4 takie przyspieszenie... ja mu buta on przyspiesza i nagle spadek mocy o jakies 100ps na 2-5 sek i oddaje moc ale z szarpaniem... WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przepustnica się przycina i nie dostaje tyle powietrza ile powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odłączcie EGR i sprawdzić czy problem występuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odłączcie EGR i sprawdzić czy problem występuje :)

 

to odłączyć ten cienki wężyk od EGR , czy on ma gdzie wtyczkę?

 

i czy mogę tak jeździć jakiś czas ( około tyg) ponieważ problem czesami nie występuje przez kilka dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę EGR'a pojawi się błąd silnika wiec najlepiej na pracującym silniku to zrobić. Powinna być na EGR'e z przodu silnika. W BMR jest na samym wierzchu. NIC WIECEJ NIE ROBIĆ! SPRAWDZIĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękówa kolego sprawdzę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpiąłem EGR i dalej to samo,

Wymieniłem tez filtr paliwa który podejrzewałem i nadal tak sie dzieje.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, z góry dzieki za podpowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wtyczkę EGR odpinamy na zgaszonym silniku a nie uruchomionym, po pierwsze ida napięcia na wtyczce a po drugie i może najważniejsze zawór musi się zamknąć. A jak zrobisz to na pracującym silniku to może zostać otwarty i nigdy nie wiadomo w jakiej pozycji czy nie za bardzo otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik jest zimny to można i na odpalonym. A ja dalej będę sugerował żeby sprawdzić przepustnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wtyczkę EGR odpinamy na zgaszonym silniku a nie uruchomionym, po pierwsze ida napięcia na wtyczce a po drugie i może najważniejsze zawór musi się zamknąć. A jak zrobisz to na pracującym silniku to może zostać otwarty i nigdy nie wiadomo w jakiej pozycji czy nie za bardzo otwarty.

 

odpinałem na zgaszonym silniku, też nie jestem za odłączaniem czegoś w trakcie pracy,

 

jeszcze co do tematu to od przodu silnika przy EGR mam dwie wtyczki jedna z lewej strony szarą i z prawej czarną trochę niżej(patrząc na silnik od przodu auta) odpinałem obydwie i cały czas to samo się działo.

 

Zastanawiam się teraz na turbiną ( zmienna geometria) lub pompa paliwa, ale pompa wydaje mi się pracuje nie za głośni i nie buczy.

czy pompa paliwa może zacinać się chwilowo. Wczoraj jechałem w trasę 150km i na około 20km zaczęło szarpać przy przyspieszaniu a później już cały dzień był spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bład-to nie mogło działać niestety, jedna wtyczka jest do egr druga do przepustnicy, ten cały element to niestety dwa różne urzadzenia, przepustnica musi być podpieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko na wyższych obrotach i po wymianie pompy wszystko wróciło do normy.... Posłuchaj czy jak wkładasz kluczyk do stacyjki pompa pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bład-to nie mogło działać niestety, jedna wtyczka jest do egr druga do przepustnicy, ten cały element to niestety dwa różne urzadzenia, przepustnica musi być podpieta

 

nie odłączałem obydwóch naraz, tylko pojedyńczo, najpierw EGR, później przepustnice :)

 

I co dziwne przy odłączonym EGR nie było żadnego błędu na desce,

przy odłączonej przepustkicy odrazu pojawił się błąd.

 

Miałem to samo tylko na wyższych obrotach i po wymianie pompy wszystko wróciło do normy.... Posłuchaj czy jak wkładasz kluczyk do stacyjki pompa pracuje...

 

zdemontowałem tylną kanapę i pompa pracuje po włączaniu stacyjki, zastanawiam się czy ją wymieniać?

 

sYIAr czy u ciebie też występowało to sporadycznie, i czy pompa pracowała normalnie po włożeniu kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pompa paliwa może zacinać się chwilowo. Wczoraj jechałem w trasę 150km i na około 20km zaczęło szarpać przy przyspieszaniu a później już cały dzień był spokój.
Zacznij jeździć na stację zanim wskaźnik paliwa zejdzie poniżej połowy stanu. Jeśli przestanie szarpać to przypuszczalnie winna będzie właśnie pompa paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostano też walczyłem z takim szarpaniem. Okazało się, że mam nieszczelną rurę za przepływomierzem- było lepiej ale za parę dni zmieniałem olej i filtry i po wymianie filtra paliwa nie mogłem odpalić auta, okazało się, że pompa paliwa w baku nie działa. Teraz wszystko OK. W tym tygodniu zrobiłem trasę 1200km i jechał bez żadnego szarpania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam to samo, pompę Vacu podmienialem, w baku nowa- ( był problem na lekko ciepłym silniku z odpalaniem) , i u mnie się to objawia( szarpanie ) na mocno rozgrzanym silniku, jak to występuje to na jałowym jak dam cały gaz to obrotomierz zatrzymuje się na 4 tys obrotow i waha się w granicy... Muszę jeszcze przejrzeć rure między turbiną a korektorem dolotowym moze tam jest nieszczelność która się pogłębia przy mocnym rozgrzaniu,,, egr czyściutki i jak nowy, błędów brak...( i trochę muli do 2 tyś obrotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj pompę paliwa, po wymianie dam info czy coś się zmieniło, czy trzeba szukać dalej.

W sobotę byłem u mechanika i przejrzał silnik i osprzęt pod względem wycieków i zauważył że mam delikatny wyciek spod filtra skrzyni DSG,

ale myślę że to nie ma powiązania z szarpaniem auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam lekki wyciek... a pompę tą tandemową zamówiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności