Skocz do zawartości
wojtek1987

AVF logi podczas odpalania zimnego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem logi podczas odpalania silnik zimny, zastanawia mnie zachowanie pompowtryskiwaczy grupa 18 co oznaczają 4-ki i 6-ki?

http://vaglog.pl/log_224958.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś problemy z odpalaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpala za ładnie. Nierówno i czasami trzęsie chwilę po odpaleniu. Zimą to łapie tak jakby nie na raz wszystkie gary. Oringi na pompowtryski zmienione, vakum zmieniony na boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powietrze w układzie paliwowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrot pompki miałem taką samą sytuacje

Zrobiłem regenerację i wszystko wruciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym stwierdzasz że szrot? Korekcje jaki bip w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo miał tak i to na 100% to .......

A teraz poważnie - log statyczny rozgrzany 004 bardzo mnie interesuje.

Dodatkowo na rozgrzanym, statycznie, grupowo : 013,018,023

Jeśli oczywiście można prosić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o analize logów, mam trudnosci z odpaleniem po nocy oraz czasami cos szarpie na biegu jalowym ( w okresie kilku minut po odpaleniu po nocy ).

Dzieki z gory za wszystkie uwagi

 

https://zapodaj.net/5d5cc208482f1.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje paliwa. Do sprawdzenia: drożność filtra paliwa, ewentualne zaworki zwrotne czy są drożne, wydajność tandemowej pompy paliwa (ona w sobie też ma siatkę, która służy jako filtr), drożność przewodów paliwa (często za przednim prawym kołem przewody są zmiażdżone i niedrożne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki.

Filtr paliwa nowy , zaworkow zwrotnych nie mialem - teraz jeden zalozylem ale nic nie wniosl nowego.

Przewody sprawdzilem od baku az do silnika i sa ok.

Pompy tandem nie sprawdzalem - miarodajne bedzie wkrecenie manometru i sprawdzenie cisnienia - jakie wartosci ma pokazac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mam nadal nie rozwiazany.

Samochod stal 3 dni w garazu - codziennie chodzielm go odpalic i wszystko bylo ok , nic nie bujalo , w grupie 13 takze w miare spokoj.

Wystawilem samochod na dwor sprawdze jak bedzie sie zachowywal.

Niedlugo dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miarodajne bedzie wkrecenie manometru i sprawdzenie cisnienia - jakie wartosci ma pokazac ?
Min 3,5bara przy 1500obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze w wolnej chwili tez cisnienie. Mialem juz rozkrecone wszystko ale waz od chlodzenia uniemozliwil mi wkrecenie sruby dla manometru.

Takl niefortunnie jest u mnie ulozony. Bede mial dluzszy waz to go przeloze i wtedy sprawdze cisnienie.

Dzieki DarekS za info o cisnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa tandem sprawdzona i jest ok .

Ale od kiedy temperatura jest pow 15 stopni nie mam problemow z odpalaniem , chociaz zaczelem tez nim czesciej jezdzic , bo potrafil postac 3-4dni.

Nie mam pojecie co bylo przyczyna , jak powrot z trudnym odpalaniem powroci zrobie ponownie logi .

DarekS - z tym bujaniem silnika to miales racje ze brakowalo paliwa , wymienilem filtr i przewody paliwowe i od tego czasu tego szarpania nie bylo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale od kiedy temperatura jest pow 15 stopni nie mam problemow z odpalaniem
DarekS - z tym bujaniem silnika to miales racje ze brakowalo paliwa , wymienilem filtr i przewody paliwowe i od tego czasu tego szarpania nie bylo.

Możliwe, że problem całkowicie został rozwiązany i obecne temperatury nie są lekiem na problem, tylko brak paliwa był problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj DarekS w cuda nie wierze. Mysle ze problem wroci. To kwestia czasu. Dziwi mnie ze pompki 1 i 3 maja caly czas logi w okolicach 1 a 2 i 4 maja 0. Wiesz czemu zmieniajac synchronizacje zmieniaja sie wartosci pompek ? . Ale glownie 1i 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Temat dalej nie rozwiazany. Samochod dzia znowu ciezko odpalil. Pompa tandem wsadzona sprawdzona. Wymienione przewody paliwowe.

Zauwazylem ze jak mam pelny bak to lepiej odpala i nie slychac pompy w baku ( pracuje ale cicho ) , jak mam mniej niz pol baku to pompa robi takie chrrrrrrrr . Przekrece kluczyc kilka razy to te chrrrr jest coraz krotzsze az ustepuje i samochod tez lepiej odpala.

Prosze dalej o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności