Skocz do zawartości
rojass

Rezonans i buczenie po zmianie rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

jestem świeżo po zmianie rozrządu w swoim aucie, silnik BLR 2.0 FSI ze skrzynią Tiptronic.

Oprócz rozrządu wraz z pompą wody zmieniono pasek alternatora i jakieś kółko od alternatora.

Wszystko jest ok do około 4 tys obrotów, wówczas pojawia się rezonans i dziwne buczenie, które znika w okolicach 4500obr/min. Na postoju tego nie ma, koła muszą się toczyć. Mechanik jutro rozkłada auto i sprawdza wszystko po kolei, ale może ktoś ma pomysł co sprawdzić, albo spotkał się z podobną sytuacją ? Na podnośniku kiedy koła nie maja kontaktu z podłożem, ale się kręcą rezonansu również nie ma.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój vw tez swiezo po wymianie rozrządu(komplt rozrządu i alternatora) przez serwis vw i dodatkowo jakies sruby mam nowe pod puduszke silnika czy gdzies bo serwis tak robi gostek mi powiedział, wiec może cos ci się poluzowalo.

Edytowane przez toma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

jestem świeżo po zmianie rozrządu w swoim aucie, silnik BLR 2.0 FSI ze skrzynią Tiptronic.

Oprócz rozrządu wraz z pompą wody zmieniono pasek alternatora i jakieś kółko od alternatora.

Wszystko jest ok do około 4 tys obrotów, wówczas pojawia się rezonans i dziwne buczenie, które znika w okolicach 4500obr/min. Na postoju tego nie ma, koła muszą się toczyć. Mechanik jutro rozkłada auto i sprawdza wszystko po kolei, ale może ktoś ma pomysł co sprawdzić, albo spotkał się z podobną sytuacją ? Na podnośniku kiedy koła nie maja kontaktu z podłożem, ale się kręcą rezonansu również nie ma.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Kiedyś w audi po złożeniu rozrządu u klienta okazało się że poduszka silnika jest źle skręcona tj. dwie śruby były luźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby od poduszki silnika sprawdzał już wczoraj i nie tam leży przyczyna. Dzisiaj będzie z tym walczył, zobaczymy jak szybko uda mu się to wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śruby od poduszki silnika sprawdzał już wczoraj i nie tam leży przyczyna. Dzisiaj będzie z tym walczył, zobaczymy jak szybko uda mu się to wyeliminować.

 

Czy usterka została usunięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzisiaj odebrałem auto. Nigdzie nie zauważono nieprawidłowości, ale rozkręcił poduszkę i jeszcze raz ją ponownie skręcił bez obciążenia ( silnik na kobyłkach) i drgania i rezonans minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności