Skocz do zawartości
hubcio

RNS 510 Nie odtwarza filmów na DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem utworzyć nowy temat bo nie znalazłem na forum (jeżeli jest to proszę o przeniesienie). Jak w tytule Rns 510 wersja B nie odtwarza mi filmów na DVD. Płyty CD z muzyką czyta. Nagrałem mapę na DVD i też czyta mapa nagrana na płycie dual layer również a zwykłego filmu na DVD nie odtwarza. Wcześniej miałem soft 1100 więc uaktualniłem do 4120 i dalej to samo. Kupiłem nawet płytę do czyszczenia lasera ale dalej to samo. Uważam że to chyba nie jest wina lasera bo bym nawet mapy nie wgrał. Dodam tylko że po włożeniu płyty z filmem przez pierwsze 3 minuty nic się dzieje, następnie podświetla się ikonka VIDEO i po kliknięciu pojawia się DVD i wyskakuje odtwarzanie zostało przerwane. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam postanowiłem utworzyć nowy temat bo nie znalazłem na forum (jeżeli jest to proszę o przeniesienie). Jak w tytule Rns 510 wersja B nie odtwarza mi filmów na DVD. Płyty CD z muzyką czyta. Nagrałem mapę na DVD i też czyta mapa nagrana na płycie dual layer również a zwykłego filmu na DVD nie odtwarza. Wcześniej miałem soft 1100 więc uaktualniłem do 4120 i dalej to samo. Kupiłem nawet płytę do czyszczenia lasera ale dalej to samo. Uważam że to chyba nie jest wina lasera bo bym nawet mapy nie wgrał. Dodam tylko że po włożeniu płyty z filmem przez pierwsze 3 minuty nic się dzieje, następnie podświetla się ikonka VIDEO i po kliknięciu pojawia się DVD i wyskakuje odtwarzanie zostało przerwane. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

albo zwalony laser albo zwalony rns, u mnie czyszczenie pomogło ale nie płytą tylko wacikiem ze spirytem izopropylowym. Można spróbować namoczyć te ząbki czyszczące w płycie spirytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak laser byłby zepsuty to wogole nie czytał by płyt a tak jak pisałem wkładam CD z muzyką odpala od razu mapa tak samo soft również zadziałał nagrany na DVD. Będę miał chwilę to zrobię tak jak mówisz chociaż nie chciałbym go otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jak laser byłby zepsuty to wogole nie czytał by płyt a tak jak pisałem wkładam CD z muzyką odpala od razu mapa tak samo soft również zadziałał nagrany na DVD. Będę miał chwilę to zrobię tak jak mówisz chociaż nie chciałbym go otwierać.

 

w sumie masz racje, zawsze najwięcej problemów jest z mapami, a szczególnie z płytami DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a jedną mapę V11 nagrałem na DVD -R A drugą V12 na DVD dual layer i obie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie a jedną mapę V11 nagrałem na DVD -R A drugą V12 na DVD dual layer i obie działają.

 

jeszcze kwestia regionu dvd, jak masz vaga sprawdź kanał 130 w adaptacji rns-a, powinno być 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inny film, wypal na verbatim DVD-R jakiś filmik w formacie DVD Video. Oczywiście wypal z prędkością najmniejszą (2-4x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego jeszcze nie próbowałem. Sprawdziłem również region DVD tak jak Zielas pisał i jest Europa. Pomysły mi się kończą. Wczoraj miałem wyczyścić laser ale mi za długo zeszło z montażem kamery cofania może w przyszły weekend wyczyszcze porządnie laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypal nero vision express. Tam stworzysz, przekonwertujesz i wypalisz. RNS czyta verbatimy. To sa wg. mnie najlepsze plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem więcej czasu i wypaliłem film na płycie DVD oczywiście z pliku avi zrobiłem dvd i na zwykłym odtwarzaczu film działa a w Rns-ie nie. Jest tak jak z każdym innym filmem na DVD. Wsune płytkę nic się nie dzieje wyciagnę z powrotem nic nie robię radio połknie płytę włącza się ekran napis DVD i po kilku chwilach (2 -3 minuty) pojawia się napis Nie Udało się Odtworzyć. Ma ktoś jakiś pomysł? Laser został wyczyszczony ale tylko płytą czyszczącą. Inne płyty czyta muzyka mapa nawet,a filmu nie chce...

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori filmy na DVD działają pewnie bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oto chodzi że żadnych nie czyta i oryginalnych i tego którego wczoraj nagrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyty cd z muzyką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem czyta i zwykle kurcze nie wiem jak z mp3 nie pamiętam teraz. Mapę jak najbardziej też czyta i v11 i v12 również bo mam takie sam nagrywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a coś ostatnio kombinowałeś, zmieniałeś soft czy coś innego? Dziwna sytuacja, wszystko ok, poza DVD. A jaki masz soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 4120 wcześniej miałem 1100 i też nie chciał odtworzyć filmu pomyślałem że to wina softu i wgrałem mu 4120. Wogole jak wsunę płytę to nie słychać lasera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1100 też powinny chodzić filmy, prawdopodobnie masz coś popsute, może napęd/laser, ale płyty CD chodzą normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie zastanawia. Nie wiem czy zostawić jak jest czy wyciągnąć radio na stół i wyczyścić porządnie laser. Tylko czy sobie poradzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz umiejętności, zawsze możesz dać to jakiemuś macherowi co się zajmuje elektroniką powinien dać sobie z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności