Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

link do takiego serwisu gdzie było sporo sprawdzonych felg

 

Chodziło o ten? http://www.schmer.pl Oni teraz mają nowy sklep: http://felgi-niemieckie.pl

Reklamują się, że "W ofercie wyłącznie felgi z niemiecką homologacją TÜV". Sporo czasu kiedyś na tej starej stronie oglądałem, ale ostatecznie kupiłem w innym miejscu, bo akurat nie mieli tych moich na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to chyba to, dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton - sprawa wygląda tak, że każdy niemal wymiar można zmienić, poza otworem centralnym jak jest za mały. Większość producentów aftermarketowcyh robi większe żeby ich produkty podchodziły po więcej marek. Porządne firmy jak BBS, ATS itp do nowych felg od razu dodają pierścienie pod samochód jaki deklarujesz przy zamawianiu. Rozstaw srub jest oczywiście ważny, ale w dzisiejszych czasach można bez problemu dostać dystanse zmieniające rozstaw. Tu jednak trzeba pamiętać, że taki dystans sporo nam taką felgę odsadzi, więc to rozwiązanie działa w felgami o wysokim ET. Co do ET z kolei, to najprościej mówiąc im niższe tym bardziej koło wychodzi na zewnątrz i lepiej wygląda, ale wiadomo, że nie może wychodzić za dużo. W Twoim konkretnym przypadku ET 35 byoby na bank ok pod warunkiem felgi o szerokości 8". 8,5" to zagadka, którą próbuję już od jakiegoś czasu rozwikłać. Ostatnio znalazłem informacje, że ABT wkłada właśnie felgi o szerokości 8,5" i wchodzą...walczę zatem z decyzją czy ryzykować czy nie. Jedyna różnica jest taka, że ja myślę o 18"

Żeby w pełni uzmysłowić sobie jak dalekie to niesie za sobą zmiany wpisz sobie odpowiednie dane w kalkulator na stronce poniżej...

http://www.willtheyfit.com/

 

3mam kciuki i czekam na wieści, bo bardzo mnie to ciekawi czy się uda... no chyba, że ja wcześniej nie wytrzymam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi na zimę, a zatem nie szlifowane, żeby pasowały do stylizacji passata, rozmiar 16 albo 17 (raczej ten 1-szy). A jeśli taki rozmiar, to zbyt "tuningowe" wzory będą wyglądać śmiesznie. Chodzi o sensowny kompromis między ceną, a jakością. Mam w innym aucie felgi dezent, niby dedykowane na zimę, ale ze wszystkich farba złazi. Kolor srebro lub ciemne srebro. Fajnie, jakby były podobne do dartfordów, albo london, ale nie muszą. Zatem:

1. ATS Antares http://www.atswheels.com/ats/portfolios/ats-antares-2/

2. Mak Sachsen https://www.makwheels.it/en-sh/sachsen.aspx#!/10788-sachsen-silver-50-x-14

3. Mak Wolf https://www.makwheels.it/en-sh/wolf.aspx#!/10873-wolf-silver-65-x-16

4. AEZ Straight http://www.aez-wheels.com/EN/products/straight-shine - szkoda tylko, że 7,5", a zwyklych 7" nie ma

Ma ktoś jakieś inne ciekawe pomysły? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam ATS-a zawsze i każdemu. Wzory ich felg może nie są porywające, ale jakość wykonania i trwałość są super. Ja może będę miał do sprzedania w dobrej cenie całkowicie nowy zestaw ATS Radial 17 x7,5" . Jakbyś był zainteresowany, to daj znać, może szybciej decyzja u mnie zapadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radial to fajne felgi, ale do 1 generacji tiguana i do innych podobnie stylizowanych suv-ów, może wtedy bym się skusił ;) ale do passata b8 raczej nie pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy wyborze felgi i opony na zimę do passata 1,8 tsi 180 B8. Zastanawiam się czy nie szkoda aluminiowych felg na zimę?. (letnie mam 17") Moje pytanie to:

1. czy założyć 16" czy 17".

2. felga stalowa / aluminiowa.

3. Jaką oponę na zimę polecacie. (ja myślałem o NOKIAN WR D4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej alu 16, w miare niedrogo są takie z 5 letnią gwarancją, jak choćby te ATS Antares co wyżej wymieniłem. Generalnie na zimę kategorycznie nie polerowane. Stalówki to by fajnie wyglądały od Insignii, tyle tylko, że tam jest inny rozstaw srub. Na dwóch samochodach mam sprawdzone i mogę polecić - dunlop sp winter sport 3d. Model opony ma kilka lat, są nowsze, ale z tych jestem zadowolony, uważam że to taki pewniak ;) chociaż nie wiem, czy nie próbowałbym czegoś nowego, np michelin alpin 5, jak pamiętam z testów Auto Świata, to opony premium wszystkie wypadały podobnie dobrze, tyle tylko, że niezależnie od modelu w rubryce trwałość zawsze michelin wygrywał. Ale fakt faktem, że są zazwyczaj drogie, także polecałbym po prostu zapolować na jakąś promocję w internecie opon premium typu dunlop, michelin, conti, goodyear co się trafi w fajnej cenie, tym bardziej, że do zimy daleko, a z tego segmentu generalnie opony są dobre.

Edytowane przez wladcapassatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy nie szkoda aluminiowych felg na zimę?

 

Szkoda to jak świnia wejdzie w kartofle.

 

Czego Ci szkoda w feldze alu na zimę? Czasy kołpaków już dawno minęły. U mnie lato i zima na 19'' i jestem mega zadowolony. Auto zimą też musi wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużych przebiegów nie robię, a auto garażowane ale na oryginalnych felgach VW nie widać żadnego zużycia po zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 16ach b8 wyglada tragicznie zeby nie piwiedzieć komicznie. 17 to absolutne minimum ,a optimum 18 albo 19, to juz jsk kto woli. Na 18 bardzo dobry komfort jazdy, na 19 tez tragedii nie ma tylko tarcze hamulcoee juz zupelnie gina w feldze, przy 340mm jest troche lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie kompletuje graty na 340mm przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B8 Variant 2.0 TSI zima, jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam twierdzę, że 17" w zimie to optimum. Wygląda ok, a jednak trochę więcej gumy m swoje zalety. No i cena przyzwoita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się do was z następującym zapytaniem. Otóż zakupiłem moje passeratti na 16' kołach. Przymierzam się do zmiany na 17 i rozważam różne propozycje opon gdzie zależy mi głównie na komforcie i ciszy :) Standardowo 17' korzysta z opony 215/55/ i tutaj raczej bym nie kombinował. Internety pokazują że moje oczekiwania najlepiej powinna spełnić oponka Michelin Primacy 3. Czy ktoś z was ma z nią doświadzenie lub może poradzić lepszą alternatywę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jakie są Wasze oceny opon Continantal Premium Contact 5 ? - seryjnych w pasku - dotyczy opon letnich.

Chodzi mi przyczepność na mokrej nawierzchni (deszcz) bo ja mam bardzo złe doświadczenie z nimi.

Trochę popada to mi się ślizgają jakby były łyse. Mam 30 tys przebiegu, bieżnik wygląda normalnie jak nowy.

Nawet na autostradzie podczas przyspieszania (gaz do dechy) od 100-140 nie czułem się zbyt pewnie.

 

Zimowe mam Nokian i na mokrym było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, jakie są Wasze oceny opon Continantal Premium Contact 5 ? - seryjnych w pasku - dotyczy opon letnich.

 

Dobrze by było gdybyś podał rozmiar. Co do swoich 215/60/16 nie mogę złego słowa powiedzieć a miałem niewątpliwą przyjemność sporo jeździć w deszczu szczególnie po autostradzie. (fakt że mają dopiero nalatane 5k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności