Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to opony

Przy pr3dkosciach 120 140 cos u mnie dudni a raczej iednostajnie huczy.

Ten huk momentalnie sie uruchamia i tak tez konczy si3 .

Czy to opony

Conti przebieg 7 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 nowe 950 PLN

 

Szukałem w tej cenie z odbiorem osobistym jakiś innych felg np. alu , hybryd etc. ale nic ciekawego nie było.

 

Ewentualnie moje pytanie czy ET50 do passata b8 będzie pasować na 16 ? 215/60 r16

http://allegro.pl/8p0601025bj-felgi-audi-16-5x112-audi-a3-a4-a6-c6-i6839239148.html

 

Ja właśnie skończyłem zakupowe szaleństwo - felgi 16 ALUTEC GRIP SLV 7x16 5x112 ET38 te akurat na xfelgi dorwałem i mi bardzo podeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła... felgi idą na sprzedaż. Nowe już zamówione. Jeśli zatem kogoś interesują moje felgi zapraszam do rozmów. Stan idealny, na aucie od kwietnia czyli zrobiły może 4-5k km. Oczywiście jeśli ktoś sobie życzy sprawdzić na wyważarce itp, to nie ma żadnego problemu. Do kół jest zestaw śrub, ringi centrujące i oryginalne kartony.

Czyste dane:

ATS Perfektion

18"x 8"

ET 42

Kolor: czarny

Fotka poglądowa poniżej. Cena nowych przez internet ok 3.700 za komplet. Ja oczywiście oddam za mniej.

passat-ATS-perfektion-18-b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na Passku dane z fabryki Continental ContiSportContact 5 235 45 R18 94 W FR. Czy ktoś wie czy te z fabryki przychodzące mają ten System SEAL (CS) – system samouszczelniającej się opony, wolałbym aby nie miały:-) ?. Musze jedną dokupić i nie wiem czy wybrać z CS czy bez aby była jak pozostałe, na oponie nie ma żadnej informacji ze ma CS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają, ostatnio sprawdziłem. Super sprawa imho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na Passku dane z fabryki Continental ContiSportContact 5 235 45 R18 94 W FR. Czy ktoś wie czy te z fabryki przychodzące mają ten System SEAL (CS) – system samouszczelniającej się opony, wolałbym aby nie miały:-) ?. Musze jedną dokupić i nie wiem czy wybrać z CS czy bez aby była jak pozostałe, na oponie nie ma żadnej informacji ze ma CS

 

W mojej specyfikacji przy zakupie przy informacji o alufelgach - konkretnie Dartfordy grafitowe 18' była informacja, że opony będą z tym systemem. Auto właśnie się produkuje, więc nie wiem niestety, czy było to również oferowane przed MY 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MY2016 mają opony posiadające system SEAL...sam możesz sprawdzić na oponie - patrz dolny prawy róg. A przy okazji, to z mojej opony wyjąłęm taką oto śrubę i zastanawiałem się czy będzie powietrze uciekało...nic a nic... dla mnie super. IMG_20170801_091902.jpg

IMG_20170801_091912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 18" felgi aluminiowe. Na nich opony Continental 235/45R18. Nie wiem jak ustawić, aby działało monitorowanie ciśnienia z panelu ustawień. Jeśli się nie znam to wybaczcie. Potrzebny jest do tego jakiś specjalny czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pewność, że ciśnienie właściwe, to klikasz CAR, ustawienia, opony i SET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz pewność, że ciśnienie właściwe, to klikasz CAR, ustawienia, opony i SET

 

I tu rodzi się pytanie. Na naklejce ani w instrukcji nie ma informacji jakie ciśnienie powinno być w kołach 18", jest tylko do 16" i 17".

Napompowałem do 2.4 bara, ustawiłem SET w ustawieniach ale nic z tego. Myślałem, że załapie po pewnym czasie. Zrobiłem 2tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to, ja jak zmieniałem na zimówki 17", to zrobiłem tak jak opisałem wyżej, później zakładając 18" zrobiłem to samo i już. Na bank nie ma żadnego czujnika w kole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu rodzi się pytanie. Na naklejce ani w instrukcji nie ma informacji jakie ciśnienie powinno być w kołach 18", jest tylko do 16" i 17".

Napompowałem do 2.4 bara, ustawiłem SET w ustawieniach ale nic z tego. Myślałem, że załapie po pewnym czasie. Zrobiłem 2tkm.

 

Pytanie pierwsze brzmi, czy kupiłeś dodatkowo jako opcję czujnik ciśnienia w oponach. Jeśli tego nie zamawiałeś to jedyny czujnik jaki masz znajduje się na ABSie i odezwie się w momencie, gdy wykryje spadek ciśnienia o pewną wartość - poinformuje Cie, w którym kole, ale wartości bezpośredniej nie poda, bo znajduje się poza kołem. Ja chciałem zamówić tę opcję, ale sprzedawca przemówił mi do rozsądku i ją odradził - z prostego względu. Nie wszystkie serwisy oponiarskie znają się na tego typu kołach to raz, a dwa jeden niewłaściwy ruch przy zmianie opon i jesteś 200zł w plecy za wymianę czujnika. Pomimo początkowych chęci obecnie uważam to za zbędny gadżet. Miałem czujnik na ABS w Audi A4 B8 i sprawdzał się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w Passacie będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czujnikami nie ma problemu - każdy dobry tuner elektronik to wyprogramuje i nie są dłużej potrzebne. Panowie w tym sezonie kończę już drugie Conti sport contact 5 i stwierdziłem że jak dalej będę je kupował to wyjdzie mi, że więcej wydaje na opony niż na paliwo. Miękką guma, którą łatwo przegrzać - kto jeździł szybko na tych oponach to dwie o co chodzi. Co zamiast bez uszczerbku na trzymaniu w zakrętach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi czujnikami nie ma problemu - każdy dobry tuner elektronik to wyprogramuje i nie są dłużej potrzebne. Panowie w tym sezonie kończę już drugie Conti sport contact 5 i stwierdziłem że jak dalej będę je kupował to wyjdzie mi, że więcej wydaje na opony niż na paliwo. Miękką guma, którą łatwo przegrzać - kto jeździł szybko na tych oponach to dwie o co chodzi. Co zamiast bez uszczerbku na trzymaniu w zakrętach?

 

Powiedz ile w sezonie robisz kilometrów a nie że druga wymiana w sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 45 tys km robię rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam. Mam założone opony firmy Dayton. Opony sa z konca 2016 r a kupione w tym roku w kwietniu i odrazu zalozone. Dzis sie im przypatrzylem i sa na nich mikropekniecia i jakis ubytek. Czy opony mozna reklamować czy cos w tyl stylu ?20170815_143453.jpg

20170815_143536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanko mam. Mam założone opony firmy Dayton. Opony sa z konca 2016 r a kupione w tym roku w kwietniu i odrazu zalozone. Dzis sie im przypatrzylem i sa na nich mikropekniecia i jakis ubytek. Czy opony mozna reklamować czy cos w tyl stylu ?[ATTACH=CONFIG]154597[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154598[/ATTACH]

 

Opony są sparciałe. Musiały być źle przechowywane, dużo ryzykujesz jeżdżąc na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opony są sparciałe. Musiały być źle przechowywane, dużo ryzykujesz jeżdżąc na nich.

 

Opony sa z koncowki 2016r. Czy moge je reklamować jako wada fabryczna? . Opony zakupilem na popularnej stronie z oponami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opony sa z koncowki 2016r. Czy moge je reklamować jako wada fabryczna? . Opony zakupilem na popularnej stronie z oponami...

 

Przeczytaj jeszcze warunki gwarancji, ale jeśli nie ma tam żadnych śmiesznych zapisów to na spokojnie. Tak wygląda może 10 letnia opona, ale na pewno nie niespełna roczna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności