Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy moment dokręcania śrub 120 (piszą w internetach że taki jest dla 5 otworowych kół w VW) jest właściwy dla wszystkich wersji silnikowych? Może to głupie pytanie, ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Panowie, czy moment dokręcania śrub 120 (piszą w internetach że taki jest dla 5 otworowych kół w VW) jest właściwy dla wszystkich wersji silnikowych? Może to głupie pytanie, ale wolę się upewnić.

 

Raczej tak, wszystkie tak samo z ta sama ilością otworów

 

http://www.nakole.pl/tabela-momentow.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do instrukcji erratę, nigdy nie czytam i co się okazuje, moment dokręcenia 140 !!!

 

z innej beczki kupiłem na lato Dunlop MaxX RT 2, po założeniu u gumiarza zauważyłem dopiero że wyglądają jakby ktoś te opony w garażu robił, czy to możliwe ktoś taką falbankę miał, made in slovenia?20170410_105802.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, rant który zostaje przy dolewaniu gumy ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Mam do instrukcji erratę, nigdy nie czytam i co się okazuje, moment dokręcenia 140 !!!

 

To znaczy że internet znowu kłamie :) ja i tak dokręcam wszędzie 120 - zapytałem kiedyś w wulkanizacji jakim momentem dokręcają i czy zmieniają zależnie od samochodu. Odpowiedź : 120 , nie :) Chyba najbardziej chodzi o mocne dokręcenie ale na tyle kontrolowane aby nie zaczął płynąc materiał z jakiego są robione śruby i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia zmiany opon zima/lato "run on flat"? Czy mając fabryczne felgi i opony 19-ki można na nie zakładać zwykłe opony (bez run on flat)? Ile kosztuje sezonowa przekładka opon?

Mam fabryczne felgi 19-ki i chcę kupić zimowe opony 19-ki (Vredestein Wintrac Xtreme S 235/40R19 96 Y XL)

i sezonowo je przekładać.

Edytowane przez M&M&M&W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy felgi z Superb 3 będą pasować do passata rozstawem śrub i otworem centrujący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Jak wygląda kwestia zmiany opon zima/lato "run on flat"? Czy mając fabryczne felgi i opony 19-ki można na nie zakładać zwykłe opony (bez run on flat)? Ile kosztuje sezonowa przekładka opon?

Mam fabryczne felgi 19-ki i chcę kupić zimowe opony 19-ki (Vredestein Wintrac Xtreme S 235/40R19 96 Y XL)

i sezonowo je przekładać.

 

Na felgi przystosowane do RSC/ Run on flat bez problemu założysz zwykle opony. Wymiana zwykle droższa jakieś 30% do zwykłej.

Troszkę trudniej ją zdjąć z felgi i ryzyko uszkodzenia felgi większe. Chyba ze warsztat ma specjalna maszynę przystosowaną do tak twardych opon. Taka wymiana rok w rok tez niszczy oponę, wraz z upływem lat guma twardnieje a podczas zakładania musisz mocno rant i kord opony powyginać - kojarzysz tą maszynę co ściąga oponę z felgi. Run flat jest niemiłosiernie wygniatany. Szczerze mówiąc jak pozwalają Ci fundusze to zastanowiłbym się nad zakupem felg i troszke zmniejszył rozmiar np do 17 czy 18 cali wtedy oponka tańsza i część środków wykorzystał na felgi.

 

tak na szybko przeliczyłem oponki jakie pisałeś to 3100pln, 17 felgi do pasata 1800 ( kupowałem do zimowek), oponki dobre klasa premium 17" 500pln razem 3800 zmiana z wyważeniem RF 150pln

Edytowane przez Inferno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy felgi z Superb 3 będą pasować do passata rozstawem śrub i otworem centrujący?

 

Plug & play... wszstko idalnie pyknie,poza znaczkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet nowych opon zimowych NOKIAN WR D4 215/55/17 XL 98H rok produkcji 2016

1400zł do oddania - najlepiej odbiór osobisty, jestem z Bydgoszczy.

20170423_161904_1492963460982.jpg

20170423_161919_1492963460822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że po zimie...w grudniu kupiłem jeden, a w marcu drugi taki sam zestaw...

A tymczasem u mnie wpadły nowe koła...nie wiem sam czy jestem zadowolony...zostało fabryczne 18"x 8" Et minimalnie mniejsze bo 42. Generalnie ATS Perfektion.

Nadal jednak szukam kogoś kto jeździ albo na kole 8,5" z dowolnym ET lub na 8" z ET poniżej 30. Chciałbym wymienić poglądy i doświadczenia, bo czuje, że to koło jednak nie jest docelowe...

passat-ATS-perfektion-18-b8.jpg

passat-B8-ATS-perfektion-18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z innej beczki kupiłem na lato Dunlop MaxX RT 2, po założeniu u gumiarza zauważyłem dopiero że wyglądają jakby ktoś te opony w garażu robił, czy to możliwe ktoś taką falbankę miał, made in slovenia?[ATTACH=CONFIG]152663[/ATTACH]

 

Panowie co polecicie w tym rozmiarze 215/55/17, Dunlopy idą do reklamacji...potrzebuję dobrą komfortową ale stabilną(55 balon więc sztywne boki żeby miała) gumke, z kolei seryjne Continental ContiEcoContact 5 były za miękkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Panowie co polecicie w tym rozmiarze 215/55/17, Dunlopy idą do reklamacji...potrzebuję dobrą komfortową ale stabilną(55 balon więc sztywne boki żeby miała) gumke, z kolei seryjne Continental ContiEcoContact 5 były za miękkie

 

Ja mam Pirelli Cinturato P7 i są Ok. Jak było cieplej to naprawdę dawały radę. Teraz w tych temperaturach wiadomo ze pewnie zimówka lepiej by trzymała pry ruszaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział ktoś kiedyś taki wzór felgi gdzieś? :)

Tutaj to chyba 20" ale ja bym rozważył takie 19" na lato a Verony zostawił na zimę i to nawet od razu jakby miały ET jakieś 10mm mniejsze od standardowego ET44.

To chyba 15 ramienne są, polerowane, z czarnym środkiem.

 

Gdzieś tu po forum krążył link do takiego serwisu gdzie było sporo sprawdzonych felg do zamówienia w różnych wariantach. Kojarzy ktoś?

 

To mogą być te?

https://www.bopss.pl/felgi-aluminiowe-1048-mb-felgi-19-5x112-mercedes-c-e-s-ml-glc-gla,266,84910.html

Zna ktoś tą firmę?

 

Albo takie Borbety też fajne

https://www.felgi.pl/felga/borbet/blx-dark/vw/passat/sedan/b8/2-0-tsi-162kw/5x112-00/19/p%3d99

tylko są 8,5J więc prawie 13mm szersze od standardu, no i bardziej naciągnąć oponę trzeba.

Ciekawe czy by to pasowało do B8 bez zawadzania...

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mogą być te?

 

Te mają otwór 66,6, a do B8 jest 75,1. Nie jestem znawcą kół, ale lepiej żebyś zwrócił na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jest średnica otworu ważna? OK, dzięki za tip. Myślałem że tylko 5x112 się patrzy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

75,1

czy 57,1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy 57,1?

 

Ja mam na zimę felgi OZ i tam wszędzie podają otwór centralny 75,1. Nie wiem, jak to jest, bo sprawdziłem popularne tu kiedyś mak wolfy i przy tych podany jest otwór 76,1... Lepiej pogadaj o tym z kimś, kto się na tym zna, a ja tylko powiem, co mi się zdaje: jak otwór jest większy, to daje się pierścienie centrujące, ale jak otwór jest mniejszy, to się daje ogłoszenie "sprzedam nieużywane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę mam Mak Wolf z otworem 57.1 i one nie wymagają pierścieni centrujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z otworem 57.1 i one nie wymagają pierścieni

 

No to chyba się wyjaśniło: otwór centrujący ma być 57,1 lub większy.

 

Szymonie, przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności