Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem sobie że na zimę kulie felgi Audi Rotor o parameyrach 18x8.0 et50 w zwiazku z tym mam pytanie czy te felgi podejda bez obcierania na seryjnych oponach do Pastucha ?

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie parametry masz w ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori to 18x8 et44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze rotory to tylko audi tu nie bedą pasować dodatkowo tylko w 20 cali ładnie wyglada na 18 mega balon wąska felga 8j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no super pomogles. Dzieki tobie dalej nic niewiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą mocniej schowane w nadkola, ale bez problemu wejdą. Jeśli nie będziesz chciał jeździć tramwajem zawsze możesz dołożyć dystanse 5-6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że dystanse z centrowaniem to minimum 12mm, a bez centrowania to max 3mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystanse będą potrzebne tylko ze względów wizualnych bo 18 cali z et50 mieści się w nadkolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dorzucę się tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu:

 

Czy ktoś byłby tak dobry i mógł mi powiedzieć, jaki jest rozstaw śrub dla felg 17" i jakie jest ET?

Czy felgi Nivelles są lakierowane na srebrno, czy polerowane?

Jaki jest indeks prędkości i nośności dla opon 17"?

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez k-master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja może dorzucę się tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu:

 

Czy ktoś byłby tak dobry i mógł mi powiedzieć, jaki jest rozstaw śrub dla felg 17" i jakie jest ET?

Czy felgi Nivelles są lakierowane na srebrno, czy polerowane?

Jaki jest indeks prędkości i nośności dla opon 17"?

 

Z góry dziękuję.

 

Uzywanie Google nie boli et 40 ale z tym rozstawem srub to juz przegiales 5x112 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzywanie Google nie boli et 40 ale z tym rozstawem srub to juz przegiales 5x112 :))

 

No nie boli, ale za to wcale mi pomaga :/ Do tej pory znalazłem informacje, m.in. że ET to 35, szerokość koła waha się od 7 do 8 cali, indeksy też różne. Na jednym portalu znalazłem też info, że śruby są 5x108.

 

Więc wolałem potwierdzić to u praktyków/profesjonalistów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc 17x7.0 et40, 18x8.0 et44, 19x8.0 et44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zbaczając trochę z tematu - co sądzicie ogólnie o pomyśle felg 18" na zimę? Moim zdaniem B8 z mniejszymi kołami wygląda średnio, ale z drugiej strony czy zimowa 18 to nie będzie przesada (trakcja w śniegu, podatność na uszkodzenia itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy dają te same rozmiary na zimę.

U nich zimówka 20` to nic dziwnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam co na zimę - w zeszłym roku stałem przed dylematem 16' stal + zimówki czy 17' alu + zimowki, wygrała próżność i kupiłem NOKIAN 17 do Octavii 3 - był tak głośno że masakra... wiec 18' boje się jeszcze bardziej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zimowki zmieniłem z 17 na 18...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też się zastanawiam co na zimę - w zeszłym roku stałem przed dylematem 16' stal + zimówki czy 17' alu + zimowki, wygrała próżność i kupiłem NOKIAN 17 do Octavii 3 - był tak głośno że masakra... wiec 18' boje się jeszcze bardziej..

 

Kolego a co się dziwisz kupiłeś jakieś dziwne opony to taks jest kupiłbyś coś porządnego to by było cicho , jak zależy Ci na ciszy kup VREDESTEIN tylko nie licz , ze w cenie NOKiAN'ów je kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verdstein to srednia polka. Jak ma byc ok to opony premium sie bierze Michelin, Goodyear itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze mam teraz m8cheliny i to sa chyba najglosniejsze opony jakie kiedykolwiek mialem. Wczesn8ej duzo dunlopow, goodyeara ale michelin pierwszy i ostatn8 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze ze mam teraz m8cheliny i to sa chyba najglosniejsze opony jakie kiedykolwiek mialem. Wczesn8ej duzo dunlopow, goodyeara ale michelin pierwszy i ostatn8 raz

 

Jaki model, rozmiar i ile maja lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności