Skocz do zawartości
Passat cc

Spalanie oleju silnikowego - zużycie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw czy VW poprawił coś swoje silniki w B8 pod kątem brania oleju?

Może podzielicie się opiniami i obecnym stanem oleju w swoich B8?

Edytowane przez Passat cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam póki co 6500 i olej trzyma poziom z dnia odbioru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki powyżej 2011 roku zostały poprawione i nie piją oleju. Tak wiec w nowym passacie tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

 

13800km w BiTDI. Pol litra oleju trzeba bylo dolac. Podobno ten typ tak ma :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14kkm i pół litra to do przeżycia. W wielu autach co 15kkm robi się przeglądy i jeśli ubędzie trochę oleju to i tak o tym nie wiemy :-)

 

Ręcznie sprawdzacie poziom oleju czy niski poziom oleju wyświetli się w komputerze pokładowym? I skąd wiecie ile wlać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już do 30k dobijam, olej (pierwszy Castrol na Millersa) wymieniałem przy 15k i ani razu w 2.0 TSI nie było konieczności dolewki. Sprawdzam regularnie na bagnecie, na zimnym silniku po nocy. Do kontrolki na komputerze pokładowym to nie radziłbym doprowadzać ;)

BTW, to miła odmiana po tej zszarganej opinii 2.0TSI poprzedniej generacji, do których co 4 tankowanie trzeba było wlewać olej.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaraz 30k i w sumie weszły 2 litry (zaraz serwis). Pytałem o to w serwisie i BiTDI tyle palą (ok 0,5l na 10k km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14kkm i pół litra to do przeżycia. W wielu autach co 15kkm robi się przeglądy i jeśli ubędzie trochę oleju to i tak o tym nie wiemy :-)

 

Ręcznie sprawdzacie poziom oleju czy niski poziom oleju wyświetli się w komputerze pokładowym? I skąd wiecie ile wlać?

 

Przezyc przezyje, ale kupic olej trzeba. Jakos od wielu lat jezdzac samochodem to jeszcze mi sie w 126p zdarzalo olej uzupelniac. Od tego czasu raczej tego wyzwania nie bylo. Tutaj sprawdzilem po 10k i bylo ok. Kontrolka wystrzelila na zolto przy 13.8k. Po kij przeglad long life po 30k jesli, trzeba dolewac przy 15 :)

Nawiasem mowiac, to chcialem od razu wymiane zrobic w VW, ale terminy podawali odlegle... Nawet stanowiska ekspress obstawione autami na serwisach...

Edytowane przez 3er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj sprawdzilem 13500 km, jak bylo od poczatku tak jest idealnie w tym samym miejscu na wskazniku:), jazda raczej spokojna. A i kolor oleju nawet "olejowy".

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16kkm - dolewka 1 litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi 150km, spalania oleju brak (na bagnecie stoi tak jak przy wymianie). Przebieg lekko ponad 60 tyś. Olej zmieniany był już 5 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 41k i olej i płyn bez dolewek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 tys i 1 litr dolany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba dolewać 1l / 30 tys. km. Duzo jazdy autostradowej w DE z prędkościami 160-190 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 tys pierwsze auto bez dolewek, dodam że olej wymieniamy dwa razy raz przy 4 tys., i potem drugi raz przy 30tys, teraz szykuje się po 60 tys na dniach...wg kompa zawsze robię, jak fabryka przykazała :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie oleju wynosi średnio 1 litr na 10tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 15 tys. km. na Millersie. Ani razu nie robiłem dolewki. Oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić ile oleju ubyło, ale stan bagnetu był taki sam jak na początku - zaraz po zalaniu silnika czyli między stanami.

Teraz mam motul specyfic i jestem ciekaw jak będzie to wyglądać w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na wpisy wychodzi na to że VW postawił sobie za punkt honoru uszczelnienie benzyniaków, które zużywają teraz śladowe ilości oleju. U mnie to samo przy 15tyś km interwałach wymiany oleju nigdy nie zauważyłem zmiany na bagnecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam silnik 2.0 tsi 220km w 03RS. wydaje mi się, że to jest to samo co w passeratim B8. zrobione 100k km i przy interwałach 15k km między wymianami dwa razy dolewałem po nie więcej niż 0,5l.

 

silnik jest naprawdę bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności