Skocz do zawartości
StaryKoniu

Sprowadzenie samochodu z Niemiec (BERLIN)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ojciec chce sprowadzić samochód z Niemiec (okolice Berlina, bo najbliżej).

Znacie jakieś dobre komisy, gdzie jest duzy wybór aut w Berlinie / okolicach ?

Z tego co wiem formalności - tablice i tymczasowe ubezpieczenie OC na 5 dni kosztuje 75-100€ i mozna to na miejscu zalatwić.

Wiecie jakie dokladnie dokumenty muszę dostać przy zakupie auta w DE, zeby bez problemu wrocić na kołach do PL i bez problemów zarejestrować w PL ?

 

Z góry dzieki za pomoc

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prościej Mobile.de i szukać co chcemy dzwonimy i lecimy???

chyba że w ciemno wycieczka i jak sie trafi na placu ???

byłeś kiedyś w DE po auto ??? czy pierwszy raz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Tak, sprowadzalem mojego paska 1,5 roku temu z Berlina ( z placu) ale bylem ze znajomym, który był obcykany.

Teraz chcę pomóc ojcu - wiem ze blachy wyrobie za 10€ w komisie, potem trzeba lecieć do Urzedu po OC - w jakich godz dziala ten Urząd, i jaki to dokladnie Urzad ? :)

Znasz jakies dobre place w Berlinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy z jakiej półki szukasz auta....

Duży brief, mały brief i jakaś umowa/faktura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si, si - duzy, maly brief + faktura + dokumenty wyrejestrownia auta w DE, prawda ?

Jakies jeszcze dokumenty potrzebne sa do rejestracji auta w PL ?

Zeby wrocic na kolach rozumiem ze tablice na placu za 10€ wyrobie, potem gdzie udać się w celu wykupu ubezpieczenia ?

Gdzie znajde komisy samochodowe w DE ?

Auta ojciec szuka do 4.000€ (Ford Focus, 2005, 1.6 benzyna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie widać że dopiero raczkujesz temat...

brief maly i duzy jest odrazu dokumentem stwierdzającym wyrejestrowanie podbite co trzeba ew obcięte co trzeba nigdy nie miałem osobnego dokumentu???

Jeśli już sprzedający na komisie podejmie się załatwić Ci zjazdówki a to nie jest 100 % pewne bo zalerzy od sprzedawcy czy pomorze czy nie a jak pomoże to albo załatwi wszystko albo pojedzie z Tobą i razem będziecie latać po urzedach

a dla pewniaka i problemu z bani kup na granicy

i teraz najlepsze Twoje pytanie gdzie znajdziesz komisy w DE to powiem Ci że rózne miejsca sie zdarzają czasem centrum miasta ładny czysty plac a czasem łyse pole a i z krzoków nie raz wyciągałem :) sory ale na to pytanie nie umiem odpowiedzieć poważnie

a język znasz perfekt czy będzie łamanie????

bo co jak co ale jezyk i bajer to podstawa bo sprzedawca widzi czy leszcz czy ma jaja a to podstawa ceny końcowej

radze szukaj na mobilach wygodniej !!! znajdz 2-3 szt w okolicy dzwoń umów i dopiero leć bo widze ze jakieś preferencje macie

po co bładzić po Berlinie lepiej pobładzić w ogłoszeniach z netu i dopiero po konkretnych adresach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego StaryKoniu. Wysłałem ci pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich pieniądzach to jedź w berlinie na kopenicker str.

Tam jest kilka połączonych placy i kilka tysięcy aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z taką opinią, że ponoć najzdrowsze auta są na ternach byłego RFN. Ktoś może to potwierdzić / zdementować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać że najwiecej ciepłych ;) a przebijaki to chyba tam nawet w spożywczaku sie kupi wiec uważać i sprawdzać

ja wole na dół latać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swojego Paszczaka 1,5 roku temu w Berlinie i wszystko OK ! Od Turka rzecz jasna - srednio uczciwy (przebieg) ale z auta jestem zadowolony :-)

Ojca auto de facto kupilismy w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już sprzedający na komisie podejmie się załatwić Ci zjazdówki a to nie jest 100 % pewne bo zalerzy od sprzedawcy czy pomorze czy nie a jak pomoże to albo załatwi wszystko albo pojedzie z Tobą i razem będziecie latać po urzedach

a dla pewniaka i problemu z bani kup na granicy

 

Kolego co do Tablic teraz sie pozmieniało nie kupisz już tablic nie mając auta. W nie wszystkich urzędach załatwisz żółte tablice. Żeby dostać 5 dniowe tablice musisz mieć dowód zakupu oraz auto musi posiadać ważny przegląd inaczej laweta. Dowód od tablic rej jest drukowany na imię nazwisko osoby widniejącej na fakturze czy umowie kupna sprzedaży. OD 1 kwietnia zmieniły się przepisy u Niemców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Berlinie jest jeszcze problem z terminami w urzedach-strajk, brak pracownikow. Ludzie co zajmuja sie zawodowo rejestrowaniem samochodow dla innych potrzebuja tydzien na zarejestrowanie samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmigam do Berlina po auta, śmierdzi mi zawsze jak dzwonie w tamte strony.

Dresden mam blizej, ale brałem pewniaki i droższe auta.

Takie auta po 2,5-4,5k euro ściągałem z Monachium, Paderborn, Hamburga czy Stuttgartu - problemów zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam dól od nurnberg na dół. Munchen, stuttgart, nurnberg tam zawsze najładniej utrzymane i tylko od prywatnego. Teraz żółte tablice to rzeczywiście trzeba mieć dokumenty koniecznie z briefem i już nie chcą byle komu wydawać z innego kraju.

Można na granicy odebrać, ale trzeba przesłać skany briefów, przelew zrobić i 2 dni póżniej są do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nowość od 1 kwietnia co do żółtych blach.

Żeby je dostać, auto musi mieć ważny TUV... jeśli nie, 100 euro nie Twoje a mogą Ci go nie podbić jeśli auto ma jakieś wady - to nie POLSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam1315

Nawet nie kumam co to jest to "TUV" nie ogarniam sprowadzania samochodów z Niemiec i z czystej ciekawości chciałem się dowiedzieć chociaż tego bo na wiki słabo to wytłumaczyli praktycznie nic mi to nie dało. Moje autko jest już w drodze do mnie z Niemiec bo wszystko załatwiła za mnie firma Auto Order ale choć trochę chciałbym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto zna i poda jakieś ulice gdzie są komisy w berlinie +- 100 km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tailestrasse i scholerstrasse czy jakoś tak, tam masz coś takiego jak kolega pikopiko polecił. Tylko uważaj bo to turki ;) Ciężko znaleźć samochód w dobrym stanie do 5tyś euro na takich "komisach" znajdziesz fajne polesingowe 3 letnie z przebiegiem 150-200tyś za fajna kasę (mowa o 7tyś w górę), reszta to raczej syfy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności