Skocz do zawartości
kzarczyn

Gdzie umiescić obotomierz elektroniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robię sobie obrotomierz elektroniczny do Passata B3. Obrotomierz bierze sygnał z wyjścia W alternatora.

1. Gdzie najlepiej umieścić taki obrotomierz aby to ładnie wyglądało?

Chciałem go wpasować w zaślepkę od przycisku nad panelem nawiewu. Wymiarami nawet pasuje, ale odrywanie wzroku od drogi w poszukiwaniu obrotomierza nie jest za fajne.

 

2. Mam obroty zaokrąglone do 10 obr/min i wskazania mi skaczą nawet o 20 obr/min. Np są obroty 850 i skaczą czasami do 840, a czasami do 860. W zwykłym obrotomierzu wskazówkowym takie zmiany są pewnie niezauważalne, po dźwięku silnika też nie słychać zmian. To jest normalne, że silnik zmienia obroty w tak małym zakresie, czy to mogą być jakieś zakłócenia przy pomiarze sygnału z alternatora?

01.jpg

02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale jakoś ten obrotek nie pasi do pasia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, że nie pasuje i pytam co można zrobić aby pasował?

Myślałem nad wyświetlaczem graficznym umieszczonym nad deską w jakiejś fajnej obudowie i obrotomierzem wyświetlanym w formie wskazówki na tarczy ale wtedy aż prosi się aby dołożyć więcej parametrów. Wtedy zrobi się większy projekt, a tego chciałem uniknąć.

Obrotomierz był robiony tylko po to aby mieć możliwość shamowania samochodu.

 

A jak z tymi obrotami? Mają prawo pływać o 20 obr/min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wielu z was wie licznik z MFA ma funkcję cyfrowego obrotomierza, którą można wykorzystywać np. przy regulacjach biegu jałowego albo innych takich. Nie zauważyłem na nim "pływania" obrotów podczas pracy na wolnych obrotach. U Ciebie to mogą być zakłócenia, albo "ten typ tak ma".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viper1986 ja mam taki licznik z mfa ale nie słyszałem żeby można było czytać z niego obroty silnika, porze piśnij jak to uczynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc odczytać obroty z komputera MFA, wystarczy samochód wprowadzić w "tryb serwisowy", a mianowicie:

- włącz zapłon

- przyciśnij przycisk MFA i trzymaj

- wyłącz zapłon nie puszczając przycisku MFA i włącz ponownie

- puść i przełącz suwakiem na manetce na MFA 2, trzecia pozycja (przełączamy pozycje wcześniej wspomnianym przyciskiem MFA) to obroty silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności