Skocz do zawartości
wojteksend

Utrata mocy czujnik g31

Rekomendowane odpowiedzi

witam jadąc dziś do pracy auto straciło moc i wyskoczył błąd p0238 obwód czujnika a chwilowego zwiększenia mocy turbodoładowania za wysoki sygnał co to może być miał już ktoś ten problem? I jak się dostać do tego czujnika g31? gdzie on się znajduję? auto to passat b6 2008 2.0 tdi cr cbbb dsg 170km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jadąc dziś do pracy auto straciło moc i wyskoczył błąd p0238 obwód czujnika a chwilowego zwiększenia mocy turbodoładowania za wysoki sygnał co to może być miał już ktoś ten problem? I jak się dostać do tego czujnika g31? gdzie on się znajduję? auto to passat b6 2008 2.0 tdi cr cbbb dsg 170km

 

usunięcie błędu nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zmienić czujnik.... wnioskuję, że jest to czujnik tzw MAP. Od góry go widać, ale jak zdejmiesz osłonę silnika od dołu to będziesz go miał prawie jak na dłoni (dwie śrubki go trzymają). Koszt czujnika około 100-150zl. Mi kiedyś też się walił czujnik, przeważnie w chłodniejsze dni. Silnik kręcił do około 3000 obrotów i tak jak by w ogóle coś odłączyło turbinę. Jak się trochę nagrzał, to powracał do normalności. Po wymianie czujnika mam spokój. Druga sprawa to w silnikach CR występował też problem z czujnikiem temperatury przy turbinie, a błąd wyskakiwał z czujnikiem MAP (jeden ładny artykuł kiedyś o tym znalazłem :) ). Wymiana MAP nic nie dawała.

 

czujnik znajdziesz na rurze od intercoolera

 

mniej więcej coś takiego:

 

a.JPG

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zaglądałem nie wiem za bardzo gdzie? jest bardziej z lewej czy prawej ? a czy od góry się do niego dostanę jakoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od góry go widać, ale plątanina przewodów i węży na pewno Ci nie ułatwi manewrowania kluczem :) nie wiem czy tak samo jest w cr, ale musisz od dołu szukać na jednej z rur wychodzących z intercoolera. Do tej rury jest przykręcony czujnik ciśnienia doładowania.

 

u mnie było mniej więcej w tym obszarze na samym dole silnika (już nie pamiętam dokładnie gdzie). (z lewej albo prawej strony zamka maski, ale chyba bardziej od strony pasażera)

 

ciężko dostrzec z góry, ale widać

 

motor.jpg

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzałem ale nie mogłem się dostać do tego czujnika nawet z kanału ale zauważyłem że na wysokości lewej lampy jest kostka która łączy się z inną i biegnie w prawą stronę tak jak by do dolotu i w tej kostce jest urwany kabelek myślę że to może być problem teraz pytanie czy da się jakoś rozmontować tą kostkę tak żeby kabelek z powrotem tam założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam było tak jak przypuszczałem urwany kabelek wymieniłem pin w kostce podpiąłem i auto jak nowe a więc temat można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy wiecie moze gdzie zlokalizowany jest czujnik G31 czujnik cisnienia doladowania w vw passa cc 2011 rok on jest zintegrowany z g 42czujnikiem temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podać nr tego czujnika g31, bo wszędzie potrzebują nr części - nie mogą zlokalizować po VIN.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby ktoś podać nr tego czujnika g31, bo wszędzie potrzebują nr części - nie mogą zlokalizować po VIN.

Dzięki

 

03G906051E cena 291,24 zł w ASO. lub np https://www.autoczescionline24.pl/oenumber/03g906051e.html#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

U mnie jednak jest on z innym numerem. Wymontowałem go i ma nr

038906051C

 

Edit:

Dotyczy silnika BKP w Passacie B6 2007r. 140KM 2.0l

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki

U mnie jednak jest on z innym numerem. Wymontowałem go i ma nr

038906051C

 

Podany nr 03G906051E dotyczy czujnika dla silnika 2.0 TDi CR m.in 170 KM z MY 2012 (ETKA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Nie napisałem, ze chodzi mi o B6 a nie B7. Ale dla innych info jak znalazł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności