Skocz do zawartości
mkpol

Ustawienia przypisane do kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odkryłem coś co natchnęło mnie do założenia tego tematu. Wyłączyłem jakiś czas temu opcje CH&LH, żeby oszczędzać żarniki. Jakież było moje zdziwienie kiedy dziś wieczorem po otwarciu auta z pilota światła zapaliły się znowu. Sprawdziłem w ustawieniach i oczywiście opcje jak najbardziej włączone.

 

Do rzeczy. Wczoraj wziąłem drugi kluczyk bo w pierwszym zdycha mi bateria. Szybkie sprawdzenie i oczywiście przy otwieraniu pierwszym kluczykiem lampy się nie zapalają, a po wejściu w ustawienia komfortu CH&LH wyłączone. Być może opowiadam rzeczy dla wszystkich oczywiste, ale dla mnie to była nowość.

 

Opcje przypisane do kluczyka

 

1. Czas letni / zimowy (jeśli na jednym kluczyku zmienimy godzinę, to po włożeniu drugiego zegarek się cofnie lub pójdzie do przodu o godzinę w zależności kiedy był ostatni raz używany)

2. funkcja coming home & leaving home

3. pamięć ustawienia fotela kierowcy

 

Jakie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-koła letnie i zimowe :D

 

a na poważnie, fajne odkrycie :ok sam to jutro sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedniej wersji:

lusterka do foteli

opadanie prawego lusterka na wstecznym

programowanie webasto

głośność dźwięku z jaką uruchamia się rns510 (regulowane w ustawieniach rns)

 

coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szyby?Tzn. przy przytrzymaniu przycisku na pilocie opuszczają/podnoszą się.

Edytowane przez TheStig
Opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione kluczyki tak, że jednym otwiera mi po pojedynczym przyciśnięciu tylko drzwi kierowcy, a po drugim szybkim wciśnięciu tego samego przycisku otwarcia otwiera mi dopiero resztę drzwi pasażerów.

W drugim kluczyku otwiera się za jednym zamachem wszystko.

 

A szyby?Tzn. przy przytrzymaniu przycisku na pilocie opuszczają/podnoszą się.

 

Każdym kluczykiem możesz otworzyć okna zdalnie. Tak jak w każdym możesz zaryglować drzwi od środka tak, że po zamknięciu nikt od środka nie może otworzyć auta. Tego raczej się nie programuje dodatkowo.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak z tymi szybami? u mnie działają z jednym kluczem z drugim nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak z tymi szybami? u mnie działają z jednym kluczem z drugim nie

 

czas na wymianę jednej baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ustawienie podświetlenia nóg (Footwell light).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czas na wymianę jednej baterii ;)

 

baterie były zamieniane miedzy pilotami, nie było żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio padła Bateria w kluczyku i wziąłem drugi , to nawet język trzeba było ustawić na PL bo miałem jakiś dziwny .

 

Nie wiem czy zauważyłeś Marek , ale nawet spalanie/zasięg/ilość przejechanych KM się zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tymi kluczykami to jest tak ze wszystkie ustawienia jakie mozna ustawic w mfa bez uzycia kabla sa przypisane do kluczyka ktory byl akurat wlozony do stacyjki w momencie ustawiania... czyli

Regulacja lusterek

Sterowanie otwieraniem i zamykaniem drzwi

Sterowanie oswietleniem

Czas(zegarek)

Ograniczniki predkosci chyba tez czyli opony zimowe i ogranicznik zwykly

Jesli cos pomylilem lub pominalem prosze o korekte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny fotel kierowcy tez jest przypisany do kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak przypisac szyby do kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak przypisac szyby do kluczyka?

 

Ustawienia komputera, wchodzimy w Convenience następnie Conv. Mode ( otwieranie/zamykanie szyb zdalnym sterowaniem) i zaznaczamy All (albo driver jak chcesz sterować tylko oknem kierowcy z pilota). Kluczyk masz ten w stacyjce co go chcesz zaprogramować.

Swoją drogą jak masz VCDS-a możesz przy okazji zaprogramować kluczyk, żeby nie trzeba było trzymać cały czas przycisku aż do zamknięcia się okien tylko po naciśnięciu i przytrzymaniu do uruchomienia zamykania się szyb puszczamy przycisk i zamyka się do końca.

Wchodzisz w moduł komfortu, kodowanie długie, wybierasz bajt 6, zaznaczasz bit 6.

(Nie wiem tylko czy to legalne dziś, bo ponoć prawo UE zabrania zamykających się samemu szyb do końca)

Ja mam cały czas, że muszę trzymać przycisk pilota podczas zamykania, bo dzięki temu mogę sobie regulować otwarcie okien w ciepły dzień itp.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawienia komputera, wchodzimy w Convenience następnie Conv. Mode ( otwieranie/zamykanie szyb zdalnym sterowaniem) i zaznaczamy All (albo driver jak chcesz sterować tylko oknem kierowcy z pilota). Kluczyk masz ten w stacyjce co go chcesz zaprogramować.

Swoją drogą jak masz VCDS-a możesz przy okazji zaprogramować kluczyk, żeby nie trzeba było trzymać cały czas przycisku aż do zamknięcia się okien tylko po naciśnięciu i przytrzymaniu do uruchomienia zamykania się szyb puszczamy przycisk i zamyka się do końca.

Wchodzisz w moduł komfortu, kodowanie długie, wybierasz bajt 6, zaznaczasz bit 6.

(Nie wiem tylko czy to legalne dziś, bo ponoć prawo UE zabrania zamykających się samemu szyb do końca)

Ja mam cały czas, że muszę trzymać przycisk pilota podczas zamykania, bo dzięki temu mogę sobie regulować otwarcie okien w ciepły dzień itp.

 

dzięki, szyby już działają na obu kluczykach, mam tak zakodowane, że nie muszę trzymać cały czas przycisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko czy to legalne dziś, bo ponoć prawo UE zabrania zamykających się samemu szyb do końca

 

Szkoda tylko ze UE Ci nie dołoży jak Ci coś piardnie w samochodzie... Olej ciepłym moczem te Unijne przepisy. Twój samochód = Ustawiasz w nim to co chcesz a imbecylom z EU wara z daleka od tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj zmienić ustawienia w moim MFA tak aby wszystkie szyby otwierały się z pilota i mam pewien problem. Po ustawieniu w menu na All otwierają się i domykają pilotem tylko dwie szyby, kierowcy i w tylnych prawych drzwiach...:( Przy użyciu drugiego klucza wszystko działa jak należy. Czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem dzisiaj zmienić ustawienia w moim MFA tak aby wszystkie szyby otwierały się z pilota i mam pewien problem. Po ustawieniu w menu na All otwierają się i domykają pilotem tylko dwie szyby, kierowcy i w tylnych prawych drzwiach... Przy użyciu drugiego klucza wszystko działa jak należy. Czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

 

Spróbuj wsadzić kluczyk do stacyjki na na zapłon i ręcznie od strony kierowcy otwórz/zamknij wszystkie okna (podwójny klik aby same po ruszeniu zamykały się/otwierały do końca - zostaną zapamiętane skrajne położenia szyb) - sprawdź czy coś się zmieni i daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytalem Twoja rade to postanowilem, ze przywroce ustawienia fabryczne i pomoglo. Dzialaja wszystkie szyby z obydwoma pilotami.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze przywroce ustawienia fabryczne i pomoglo

 

ustawienie fabryczne czego i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności