Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

820 pln to nie taka duża suma przy kupnie nowego Passata B8 w cenie od chyba 120 do ponad 200 tysięcy zł.

Lepiej mieć niż nie mieć.

Masz rację ... hakowanie i dodawanie później bo teraz nie ma kasy ?

A jak wykryją nie autoryzowane zmiany i pozbawią gwarancji to będzie płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak na poszczególnych trybach zachowuje się auto - wolniejsze przełączanie biegów, inny zakres obrotów na zmianach biegów itp.

 

Najlepiej znajdź auto z tą funkcją i się przejedź. Różnica jest, ale żyć bez tego się da, zwłaszcza jeśli nie bierzesz DCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej znajdź auto z tą funkcją i się przejedź. Różnica jest, ale żyć bez tego się da, zwłaszcza jeśli nie bierzesz DCC.

 

Ja akurat miałem to w standardzie (HL 2016). Jak mam 1.8 z manualem ale funkcje wyboru trybu jazdy uważam za przydatną i wartą tej kwoty z katalogu, więc bym się nie zastanawiał tylko brał. Co do spalania to nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy. W większości przypadków uważam, że wszystko zależy od kierowcy. Ja jeżdzę na indywidualnym gdzie w większości mam sport i spalanie mi wychodzi 9,3/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat miałem to w standardzie (HL 2016). Jak mam 1.8 z manualem ale funkcje wyboru trybu jazdy uważam za przydatną i wartą tej kwoty z katalogu, więc bym się nie zastanawiał tylko brał. Co do spalania to nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy. W większości przypadków uważam, że wszystko zależy od kierowcy. Ja jeżdzę na indywidualnym gdzie w większości mam sport i spalanie mi wychodzi 9,3/100.

 

Zdeczko sie nie zrozumielismy - ja pytalem o tryby pracy DSG, bo z tego co rozumiem to jest to za 820zl jako dodatek i to sie ustala na wyswietlaczu (a nie pokrętłem jak DCC).

Wiec raczej wybor ten nie odnosi sie do zawieszenia, czy tam oporu na kierownicy. No chyba ze sie myle. ale wg mnie odnosi sie to tylko i wylacznie do skrzyni DSG.

Oczywiscie profil jazdy z DCC to inna - rozszerzona bajka. Ale nie o to pytalem.

Pytanie - czy ktos moze podac konkret - ze np. w trybie ECO DSG - ma np. 0.3L spalania/100km mniej? itp Takie dane mnie intersują. z góry dzięki

 

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdeczko sie nie zrozumielismy - ja pytalem o tryby pracy DSG, bo z tego co rozumiem to jest to za 820zl jako dodatek i to sie ustala na wyswietlaczu (a nie pokrętłem jak DCC).

Wiec raczej wybor ten nie odnosi sie do zawieszenia, czy tam oporu na kierownicy. No chyba ze sie myle. ale wg mnie odnosi sie to tylko i wylacznie do skrzyni DSG.

Oczywiscie profil jazdy z DCC to inna - rozszerzona bajka. Ale nie o to pytalem.

Pytanie - czy ktos moze podac konkret - ze np. w trybie ECO DSG - ma np. 0.3L spalania/100km mniej? itp Takie dane mnie intersują

 

Poczytaj jednak instrukcję, albo to forum ;-) Tryb jazdy to zdecydowanie więcej niż tylko sterowanie DSG. Koledzy pisali prawdę.

 

Spalanie: jak włączysz eco i będziesz pałował, to spali więcej niż delikatna jazda w trybie sport. To są akademickie dyskusje.

 

Jest wątek o spalaniu i tam można się dość dokładnie dowiedzieć, komu ile pali, w zależności od silnika i warunków jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjord - wg moich obserwacji w Eco pali mniej, ale najprawdopodobniej nie dlatego ze jest tam zeglowanie tylko auto jest mulowate - wolno reaguje na gaz etc i nie sklania do palowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że gdzieś było ale nie mogę znaleźć. Chodzi mi o czytanie znaków drogowych, samochód ma kamerę ale to czytanie to ściema.

Znaki wyświetlają się z nawigacji. Najlepiej widać na to na parkingu np pod centrum handlowym od razu wyświetla komunikat, że funkcja czytania jest ograniczona.

W warunkach drogowych też często zauważam, że nie pokrywają się ograniczenia prędkości wynikające z bieżącego oznakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Eco pali mniej bo tak zamula, że się w ogóle odechciewa przyspieszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że gdzieś było ale nie mogę znaleźć. Chodzi mi o czytanie znaków drogowych, samochód ma kamerę ale to czytanie to ściema.

Znaki wyświetlają się z nawigacji. Najlepiej widać na to na parkingu np pod centrum handlowym od razu wyświetla komunikat, że funkcja czytania jest ograniczona.

W warunkach drogowych też często zauważam, że nie pokrywają się ograniczenia prędkości wynikające z bieżącego oznakowania.

 

to nie jest sciema, tylko jesli wystepuje natlok znakow to system wlasnie tak reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w PL to jest niezbyt użyteczne. Niestety auto nie wie, że skrzyżowania odwołują ograniczenie prędkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam dla 2 rzeczy - można ustawić kierownice w tryb sport (większy opór) oraz światła też w tryb sport (szybciej działają). Jeśli ktoś to lubi to w trybie eco DSG ma opcję żeglowania - na co dzień nie da się tak jeździć ale czasem jest fajne.

żeglowanie - co to znaczy:-)

poza tym jakie są funkcję kluczyka?

czy da rady zamykać otwierać bagażnik kluczykiem. ? oczywiście z automatyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeglowanie - jak puścisz gaz auto wrzuca luz i się toczy bez hamowania silnikiem. Kluczykiem da się otwierać i zamykać bagażnik elektryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kluczykiem da się otwierać i zamykać bagażnik elektryczny

 

Czy zamykać na pewno też z kluczyka? A jak to jest w EasyOpen? Tez z kluczyka da się zamknąć czy tylko przyciskiem na klapie lub "z ręki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Easy Open i mogę zamykać kluczykiem. Jeśli dobrze pamietam to trzeba nacisnąć 2x i ten drugi raz trzymać aż się zamknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem to kiedyś i zamykać z kluczyka można tylko będąc w pobliżu auta - za autem. Próbowałem obchodzić samochód i z ładnych paru metrów zamykał się tylko gdy byłem za autem. Z boku, z przodu to nie działało - chyba Zachar kiedyś robił podobny test i się potwierdza.

Za to otwieranie bagażnika z pilota działa mi nawet z ok. 100m. Potrafię (przykładając pilota do głowy) tworzyć bagażnik/auto patrząc z biurowca na parking :)

Może sęk tkwi w tym że do zamykania bagażnika trzeba faktycznie przytrzymać przycisk pilota a z dalszej odległości jakość sygnału jest gorsza/przerywana i sterownik nie rozpoznaje ciągłego wciśnięcia. Za to jednorazowe krótkie wciśnięcie służące do otwarcia auta/bagażnika - dociera nawet z dalszych odległości bo to jeden krótki impuls...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kompletnym bezsensem jest to, że mając kluczyk w kieszeni każdy może odjechać autem gdy silnik jest zapalony. Testowałem z kumplem i silnik nie wyłączy się po przejechaniu przynajmniej 100m ale cały czas wyskakuje kontrolka braku kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...każdy może odjechać autem gdy silnik jest zapalony...

 

Jakieś unijne regulacje zabraniają wyłączania silnika ze względów bezpieczeństwa.

Z tego samego powodu nielegalne są systemy alarmowe, które unieruchamiają silnik po jakimś czasie od zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś unijne regulacje zabraniają wyłączania silnika ze względów bezpieczeństwa.

Z tego samego powodu nielegalne są systemy alarmowe, które unieruchamiają silnik po jakimś czasie od zapłonu.

 

Tak, pewnie kiedys jakiemus zlodziejowi ktory ukradl auto zgasl silnik przy wyprzedzaniu i sam zginal.

To tak jak z dlugoscia 'szpicy' na WŁASNYM ogrodzeniu. moze miec max iles tam centymetrow zeby sie zlodziej na nim nie zabil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że wyprzedasz tira a akurat kluczyk się wyłączył/zawiesił/popsuł/rozładował i auto mówi dziękuje stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nienormalne. Brakuje, żeby regulacje nakazywały okładać dom naokoło materacami, żeby przypadkiem złodziej się nie zabił jakby chciał wejść przez okno na 1 piętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności