Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy m-c temu odbierał nowe Porsche Macan 3.0 turbobenzyna. W serwisie zalecili mu ostrożną jazdę przez pierwsze 2,5-3,0 Tkm. Delikatna jazda ich zdaniem oznacza kręcenie silnika do ok. 3000 obr. oraz brak, w miarę możliwości, gwałtownego hamowania (aby układ hamulcowy klocki/tarcze się dobrze ułożyły). Po tym przebiegu może dawać w palnik, bo zdaniem serwisu, to auto to lubi i do tego jest stworzone:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo blisko mnie taka nieprzyjemna sytuacja -

W samochodzie mam tylko keyless/alarm/safe. Zastanawiam się nad dorzuceniem mechanicznej blokady skrzyni biegów lub kierownicy. Czy to nie ma wpływu na gwarancję? Jeśli ma to czy w ASO wykonują takie usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio bardzo blisko mnie taka nieprzyjemna sytuacja -

W samochodzie mam tylko keyless/alarm/safe. Zastanawiam się nad dorzuceniem mechanicznej blokady skrzyni biegów lub kierownicy. Czy to nie ma wpływu na gwarancję? Jeśli ma to czy w ASO wykonują takie usługi?

 

Jak juz kiedys pisalem. Tylko proste 'SAMORÓBKI' np. odlączane zasilanie pompy paliwa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porada, ale pytanie, nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Dwa dni temu odebrałem B8 i mój active info display wygląda tak:

IMG_7504.jpg

A myślałem, że będzie tak

volkswagen-passat-review-2015_24.jpg

 

Zwłaszcza chodzi o wskaźnik zasięgu ten wizualny kolorowy i obwódki w około zegarów. Nie znalazłem nigdzie w menu żadnych opcji aby to ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górne ładniejsze :) tez mam takie - pasek odebrany 12/2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wolę te drugie tylko nie wiem z czego wynika roznica ani jak to przelaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica wynika z miesiaca produkcji, od poczatku 2016 albo troche pozniej sa takie jak masz, do 2015 ale MY 2016 byly te dolne.

Czy sie da zmienic trzeba by wagena zapytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam że górne są ładniejsze, mniej cukierkowate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górne sto razy ładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość użycia spryskiwaczy bez automatycznego włączania wycieraczek? Odebrałem samochód ostatnio po nałożeniu powłoki i się dowiedziałem, że woda powinna "spłynąć", a wycieraczka od razu ściera wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany 24 kwietnia 2017 r. Specyfikacja, jak w opisie mojego profilu, produkcja marzec 2017 r. Dotychczasowy przebieg 3.000 km.

Największe obawy dotyczyły zwieszenia i kół 19. Okazało się, że nie ma żadnych niepokojących stuków. Zawieszenie DCC jest rewelacyjne. Koła 19 mi absolutnie nie przeszkadzają. Czasami, np. na płytach betonowych, ustawiam je w komfort i jest super. Na jazdach próbnych jeździłem kilkoma passatami z 18kami i wielkiej różnicy nie ma.

Poprzednia grafika AID zdecydowanie nie podobała mi się, ale ta bieżąca jest super. Nie dostrzegłem żadnego "oślepiania" itp. Bardzo użyteczna opcja i z pewnością jest to rozwiązanie przyszłości.

Wentylowana skóra to opcja obowiązkowa przy skórze. Ostatnie dni pokazały, że działa to szybko i skutecznie.

Podwójne szyby sprawiają, że w trasie passat z dieslem jest cichy i hałas silnika absolutnie nie przeszkadza.

Progresywny układ kierowniczy działa również świetnie, jak się człowiek przyzwyczai, to juz innego nie będzie chciał.

Kamery 360 stopni polecam również, szczególnie szerokokątny tył i przód. To już powoli standard w samochodach.

Na razie oceniam passata na przysłowiową piątkę. Porównywałem go z mercedesem C, i BMW 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) wybrałeś jedyne słuszne auto :) A tak poważnie, u mnie stuknęło 11 tys. i moja ocena w szkolnej skali to 4 z plusem. Do 5 to jednak temu autu brakuje jeżeli porównać z bmw 3 lub mercem c.

PS: a wracając do wątku, odkryłem ostatnio, że klapa z easy open nie otwiera się gestem pod zderzakiem przy odpalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było słabe gdyby na skrzyżowaniu przebiegający kot otwierał nam bagażnik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz drugi port USB w aucie? Ja mam tylko ten w podłokietniku i normalnie działa przez niego CarPlay. Trzeba się tylko upewnić, że kabel jest dobry (najlepiej oryginalny), Siri włączone i najlepiej najnowszy iOS zainstalowany.

 

Czy na pewno z tego standardowego USB w podlokietniku dziala Carplay Apple z Discovery Media w MY2017? Serwis twierdzi, ze auto jakie maja na placu nie bedzie mialo Car Play - bo wlasnie brakuej jakiegos USB - i ze oni mogą to nawet odblokwac ale z powodu braku USB nie bede mial mirrowania obrazu APPLE na Discovery Media.

 

Ja kto zatem jest? ten usb w podlokietniku to standard prawda? tylko czy on tylko zapewnia prąd? czy jest jednak skomunikowany z Discover Media?

I czy wystarczy upgrade w ASO z App-Connect? ponoc to robią wgrywajac nowy soft. ale czy to USB standardowe wtedy bedzie z tym trykac?

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć apcję App-connect, wtedy dostajesz do tego też z pakiecie USB w podłokietniku. Możesz wybrać samo USB w podłokietniku przy konfiguracji i pewnie wtedy nie działa. Ja mam MY2017, Discover Media i taką opcję wybrałem i działa bez problemu, jedyne co to faktycznie siri musi być włączone.

 

Jedynym sucharem w tym jest to, że carplay nie da sie podłączyć przez bt bo podłączanie telefonu kablem za kazdym razem, jak muzyka i telefon działa bezprzewodowo jest słabe. Po pierwszym tygodniu jazdy raczej nie brałbym tej opcji gdybym teraz zamawiał, no chyba, że się jeszcze przekonam.

Edytowane przez snow_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie auto ktory rozpatruje stoi na placu i nie ma App Connect. i niby mozna je dokupic - zeby diler wgral soft, ale czy ten USB w podlokietniku jest standardem bez App Connect? czy jest z kazdym radiem czy DM?? i czy sluzy do grania MEDIA czy tylko jako zasilanie do telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się zastanów jeszcze dobrze, bo widzę, że masz b6 tak jak ja... i z b8 jestem rozczarowany i ty też będziesz pomimo że na jeździe próbnej byłem zadowolony ale z czasem wyjdą te niedoróbki które będą cie irytowały. Już bym wolał szukać z małym przebiegiem b7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to się zastanów jeszcze dobrze, bo widzę, że masz b6 tak jak ja... i z b8 jestem rozczarowany i ty też będziesz pomimo że na jeździe próbnej byłem zadowolony ale z czasem wyjdą te niedoróbki które będą cie irytowały. Już bym wolał szukać z małym przebiegiem b7 .

Czy to oznacza że zamówiłem bubel?może jeszcze zrezygnuje z zamówienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetni jesteście[emoji122] Może i ja zrezygnuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetni jesteście[emoji122] Może i ja zrezygnuję...

Ja piszę serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności