Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku decyzja padła też na TS850. No to czekamy na śnieg i pierwszy test :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem vredestein snowtrac 3 ceny super czekam na snieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od ubiegłego sezonu śmigam na GY UltraGrip 9 (zakupione w Motointegrator, mieli akurat tam wtedy dobrą cenę na te gumy - poza tym sama dostawa była za free). Do codziennego użytku daje radę, chociaż długo zastanawiałem się nad Continental ContiWinterContact które są podobno jednymi z lepszych opcji na zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać o co chodzi że niektóre opony ten sam model i np. jedna ma 81T a inna 91T czym to się różni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra to indeks nośności. Litera to indeks prędkości. Do Paska powinny być co najmniej 91H, chociaż do silnika 1600 91T też ujdą w tłoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pasku Hankooki tylko nie pamiętam jaki model.

W innym Dębica Frigo 2.

Jedne i drugie są ok.

A tak przy okazji zapytam czy warto już zmieniać opony na zimowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji zapytam czy warto już zmieniać opony na zimowe?

 

Ja kupiłem jakiś zcas temu paska i były zamontowane na nim opony zimowe, z faktu że i tak bym zaraz po 1 listopada zmieniał normalnie z lata na zimę, zostawiłem je już na samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze czekam. Temp powyżej 10 więc nie widzę sensu na zimowe laczki. Jak spadnie w ciągu dnia do około 5 stopni wtedy zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo robię jak Łysy. Zimowe mam continental ts850 - trzeci sezon i sprawdzają się ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UG7 dość łatwo i szybko się ząbkowały.

UG8 już ponoć nie miały z tym problemu.

 

Dwa lata temu w B5FL wylądowały TS850 i spisywały się rewelacyjnie szczególnie przy większych prędkościach na świeżym śniegu lub błocie pośniegowym na autostradach. Trochę gorzej z ruszaniem na głębszym śniegu.

Do B7 pewnie też wylądują na 90% ;)

 

Wg ADAC znowu zajeły 1 miejsce w rozmiarze 15" - http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2014_winterreifen_195_65_r15.aspx?ComponentId=216882&SourcePageId=31821

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ADAC to przecież wyszło , że to jeden wielki przekręt

 

OJ tam nie każdy musi wiedziec :lol Artmin budzimy się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam afere z ADAC. Tylko wątpię że po takiej burzy jaka przetoczyła się przez niemieckie media nadal by próbowali coś kręcić. Zresztą na własnym doświadczeniu podzielam opinie że opona z górnej półki.

 

Tutaj na oponeo przywołują ten sam test ACE/GTU - http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-2014-2015-w-rozmiarze-205-55-r16-91h i Conti jest na drugim miejscu. Więc raczej to nie przypadek.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Artmin budzimy się

ale mogę jutro? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam jeśli zabiore Wam troche zabawy i radości ale takie gadanie, że ta guma fajna a to gorsza.....

aby to sprawdzić nalezy wykonać konkretne testy. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, która najlepsza.

A takie gadanie, że na tej mi sie jeździ super...... a na ilu innych jeździłeś tego samego dnia po tej samej trasie tym samym autem.

 

inny samochód, zima innego roku, inne miejsce. Na takiej podstawie nie można wyłonić najlepszej gumy.

 

możemy jedynie ewentualnie wspólnie wyłonic gumy jakich nie należy kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co jak zakupilem gumy z indekrem 91T pasek jak w profilu. Czyli beda sie szybciej scieraly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie czy moze warto odeslac je i wymienic na H zanim jeszcze je zalozylem. Bo na nowych oponkach mam w planach przeletac 4/5 sezonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił do indeksu jaki na zimę zaleca producent. Czyli na H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wiem ze pytanie dosc teoretyczne ale powiedzmy w teori ile % szybiej benda sie scieraly 91T od 91H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt ci nie udzieli takiej informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności