Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ściągawka dla tych którym się nie chce przeczytać pierwszego posta

 

1.Typ Passata

2.marka opony

3.rozmiar opony

4.Rodzaj felgi

5 zakupiona jako nowa czy używana.

6.pozytywy

7.negatywy

8.Wasza opinia na temat opony.

 

 

 

A teraz ode mnie parę słów:

 

1. B5 FL Variant 130KM

2. Conti TS 850

3. 195/60/R15

4. stalowa

5. nowe

6. bardzo dobra na rozmokłym śniegu, wodzie przy niskich temp., świetne trzymanie na zakrętach, nie ząbkują się, droga hamowania wystarczająca ;)

7. trochę gorzej sprawuje się na świeżym kopnym śniegu, czuć wyraźnie szybciej uślizg niż na Dunlopach Response (asymetryczne, już nie produkowane)

8. opona klasy premium i to potwierdza (testy testami jak się okazało na ADAC ;) ale w rzeczywistości kilku znajomych potwierdza jakość tych opon). Do B7 Variant 170KM też zakupiłem takie same tylko 215/55/R16. Ciekawe jak będzie się sprawować wersja TS 850 P czyli asymetryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B5 fl AVB Kombi

2. DĘBICA FRIGO II

3. 195/60 r15

4. Stalowe

5. Nowe

6. Jak dla mnie idealna na każdym rodzaju śniegu co mam okazje testować na dość stromym podjeździe do mojego domu w górach Czasem nikt inny nie daje rady a pasek an tych oponkach śmiga aż dziw

7. Przy kilkunastu stopniach na suchym asfalcie opony wręcz jak by się już wtapiały w drogę

8. Jak dla mnie idealne opony dla kogoś kto jednak musi czasem po dużym śniegu i pod górę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Opony Nokian WR D3 tylko produkcja Rosja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B6 CBAB Kombi

2. Uniroyal Ms Plus 77

3. 205/55/16

4. Stalowe

5. Nowe

6. Dobre zachowanie na mokrym, na śniegu sypkim i ubitym

7. Na asfalcie głośne

8. Polecam te oponki - przejeździłem na nich sezon i mogę je zdecydowanie polecić. Byłem kilka razy w górach - śnieg sypki, ubity i nie było problemu, żeby zapanować nad autem, czułem się pewnie za kierownicą i auto jechało jak chciałem.

 

Dzisiaj założyłem nowe Yokohamy - zobaczymy jak się sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon pojezdziles ? To zajechaly sie w jedna zime ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sezon pojezdziles ? To zajechaly sie w jedna zime ?

 

Nie - oponki w jak najlepszym stanie.

fela1.jpg

 

Kupiłem dzisiaj alu 16" i tak jakoś wyszło, że założyłem na nie nowe opony. Teraz pozostało mi sprzedać stalówki z Uniroyalem ;)

fela2.jpg

Edytowane przez zyga_wr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.B6 Sedan

2.Dębica Frigo II

3.205/55 R16

4.Stal

5 Nowa

6.Dobra przyczepność, radzi sobie w trudnych warunkach

7.Może nie najcichsze na asfalcie.

8.Moja opinia jak najbardziej na + dojazd do garażu mam dość trudny zimną i jeszcze mi sie nie zdarzyło żebym nie dojechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś Opony Nokian WR D3 tylko produkcja Rosja?

 

Ja takie mam założone, kupiłem w tamtym roku,dają radę w zimie, a mieszkam w okolicy gdzie lubi dosypać śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś Opony Nokian WR D3 tylko produkcja Rosja?
Ja takie mam założone, kupiłem w tamtym roku,dają radę w zimie, a mieszkam w okolicy gdzie lubi dosypać śniegu.

 

 

W końcu zimy w Rosji nie w kij dmuchał to i opony dobre być muszą :690:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Passata B5 Sedan

2. Debica Frigo 2

3. 185/65/R15

4. Stalowa

5. Nowa

6. Jesli chodzi o duzy snieg, strome podjazdy nadaja sie idealnie.

7. Jak poprzednik lubia plywac podczas cieplejszych dni.

8. Jesli chodzi o cena/jakosc jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B5 sedan

2.Dębica Frigo 2 (przód) tył firestone winterhawk 2(tył)

3. 195/65R15

4. stal

5 nowe

6. W tym zestawie auto zachowuje się jak najbardziej ok

7.negatywy - brak?

8. Przy używanych Bridgeston'a(przód) które miałem wcześniej i z tylu nową Dębicę auto pływało, strach jechać powyżej 70-80km/h. Po przekładce na śniegu rzucało na tych używkach zawsze w prawo niby bieżnik miały przyzwoity. A w ubiegłym roku zmiana z Bridgestone na Firestone'a(na tył) i jazda stała się bezproblemowa. Także lepiej kupić raz nowe i mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich 4 kółkach mam Nokian WR D3 - świetnie się spisują na różnego rodzaju nawierzchni. Nie miałem nigdy większych problemów z wyjechaniem nawet z tych mocno zaśnieżonych parkingów czy dróg.

A jeżeli zamawiacie opony zimowe, to warto wiedzieć, że na wybrane modele np Yokohama w Motointegrator dorzucają darmowy montaż (mają parnerski q-serwis czy inter cars z warsztatem praktycznie w każdym mieście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Passat B6

2.Michelin Alpin A5

3.205/55/16

4.Alu

5.Nowa, DOT 42/14

6.Bardzo dobra trakcja na suchym i mokrym (po śniegu jeszcze nie jeździła), super cicha w całym zakresie prędkości, komfortowa, ale jednocześnie na tyle sztywna że nie buja autem przy manewrach, ekstra wygląd, cena do przyjęcia

7.Na razie brak

8.Z pewnością najcichsza opona na jakiej kiedykolwiek jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Passat B4 140KM

2. Fulda Kristall Montero 3

3. 195/65/15

4. Felgi stalowe 15

5 Kupione 4 nowe

6 Trzyma się drogi

7 Nie hamuje na śniegu

8 Opony kupiłem nowe. Od początku gdy popada kilka cm śniegu to są problemy z hamowaniem, zapina się ABS i jest lipa. Z ruszaniem też jest źle, minimalne wzniesienie i na sypkim śniegu nie idzie. Rozmawiałem z gumiarzem i mówił, że pewnie jakaś trefna partia mi się trafiła. Czy to możliwe, żeby opony ze średniej półki nie hamowały i nie ruszały po świeżym śniegu? Dodam tylko że po asfalcie i po błocie pośniegowym nie ma takich problemów. Układ hamulcowy cały nowy, zaciski zregenerowane. Wcześniej nigdy w innym samochodzie ani na innych oponach nie miałem takich jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 passat b5 kombi 125 km

2 Bridgestone Blizzak Lm32 195/65R15 91T

3 felgi stalowe 15

4 nowe kupione miesiac temu 4 szt

5 jak dla mnie porażka nie opony , wczesniej miałem klebery i dawały rade i na lodzie i na śniegu jako tako sie jezdziło , pozniej kupiłem goodyear ultra grip 7+i to było oponki :respect , na lodzie przez dwa lata jazdy super sie trzymały , jak przyklejone , abs moze ze 4 razy sie właczył przez ten czas , na sniegu spoko dawały rade , bylem zachwycony ale wkoncu po 5 latach sie skonczyły bo do pracy mam 50 km w jedna strone to i sie zdarły i kupiłem teraz opony bridgestrone bo chodziło o kase , lekki lód na drode strach jezdzic , abs non stop sie włancza , 3 stopnie na polku autko w zakretach pływa a wiem ze z paskiem jest wszystko ok , nie polecam , dla mnie padaczka , nie było jeszcze sniegu to wtedy bym je jeszcze sprawdził , załuje teraz bo mogłem dołozyc pare zeta i kupic nowy model goodyear a tak to musze miec siebie i auto na bacznosci i kontrolowac jazde , wiem wiem czytałem opinie i ludzie pisali ze wszystko ok jest z nimi , ale chyba małe odległosci pokonywali , nie polecam i jesli ktos ma mozliwosc kupic cos innego , lepszego , pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B6 1.8 TSI

2. Nokian WR G2

3. rozmiar opony 205/55/16

4. Alu

5. rok 08

6. Testowane na maździe 6 a po sprzedaży przeniosłem na B6.. nie mam tym gumom nic do zarzucenia,

7.brak

8.Ogólnie bardzo polecam ten model, auto bdb zachowuje się na śniegu jak i na mokrej nawierzchni.. hałas niewiele większy od letnich. przejechałem na nich ok35k km i bieżnik ma jakieś 5,5-6mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 passat b5 kombi 125 km

2 Bridgestone Blizzak Lm32 195/65R15 91T

3 felgi stalowe 15

4 nowe kupione miesiac temu 4 szt

5 jak dla mnie porażka nie opony , wczesniej miałem klebery i dawały rade i na lodzie i na śniegu jako tako sie jezdziło , pozniej kupiłem goodyear ultra grip 7+i to było oponki :respect , na lodzie przez dwa lata jazdy super sie trzymały , jak przyklejone , abs moze ze 4 razy sie właczył przez ten czas , na sniegu spoko dawały rade , bylem zachwycony ale wkoncu po 5 latach sie skonczyły bo do pracy mam 50 km w jedna strone to i sie zdarły i kupiłem teraz opony bridgestrone bo chodziło o kase , lekki lód na drode strach jezdzic , abs non stop sie włancza , 3 stopnie na polku autko w zakretach pływa a wiem ze z paskiem jest wszystko ok , nie polecam , dla mnie padaczka , nie było jeszcze sniegu to wtedy bym je jeszcze sprawdził , załuje teraz bo mogłem dołozyc pare zeta i kupic nowy model goodyear a tak to musze miec siebie i auto na bacznosci i kontrolowac jazde , wiem wiem czytałem opinie i ludzie pisali ze wszystko ok jest z nimi , ale chyba małe odległosci pokonywali , nie polecam i jesli ktos ma mozliwosc kupic cos innego , lepszego , pozdrawiam...

 

Wydaje mi sie, że trochę za wcześnie ferujesz wyroki oceniając opony zimowe gdy nie ma zimy. Też kupiłem te opony ale r16, codziennie robie ok 100km po różnych drogach i powiem szczerze trudno mi w jakikolwiek sposób ocenić te opony poza tym, że są ciche - jak każde nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. B6 sedan 1.9 Tdi

2. Fortuna Winter Challenger

3. 205/55/16

4. stalowa

5. używana

6. za krótko używam,

7. ślizga się na asfalcie, na asfaltowej linii dzielącej jezdnię, raz wypadłem z zakrętu jak ostrzej wszedłem, chinol, mimo że używam jej krótko bo krótko mam autko jest słaba, poprzedni właściciel mówił że poniżej zera zachowuje się jak plastik

8. tani chinol na śmietnik

Edytowane przez Lakierowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się dawno wyleczyłem z chińskich podróbek. Dotyczy to zarówno rzeczy do codziennego użytkowania jak i do auta. Fakt, że można znaleźć w Chinach fabryki które produkują na tip-top - ale tylko wtedy, gdy jest nad tym odpowiedni nadzór. Według różnych rankingów - np tego dostępnego na stronie Motointegrator (tam w zakładce test opon zimowych) - najwyżej oceniane są:

1. Uniroyal MS Plus 77;

2. Continental ContiWinterContact TS850

3. Michelin Alpin A4

3. Bridegstone Blizzak LM-32

 

Tutaj w zależności od wielkości opony mogą nastąpić pewne roszady - ale zasada jest taka, że te 4 marki i modele wypadają najlepiej. No ale gdzie ta zima? U mnie za oknem późna jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności