Skocz do zawartości
matcher

Kodowanie skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem gdzieś na forum o możliwości zmiany trybu pracy automatycznej skrzyni biegów. Chodzi mi dokładnie o trym economy dzięki któremu skrzynia będzie zmieniała biegi przy niższych obrotach. Czy może mi Ktoś podpowiedzieć krok po kroku jak zrobić to vag com ?

Link do opisu z którego niewiele rozumiem:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/4-Speed_Automatic_Transmission_%2801M%29#Coding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże Ktoś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak: W grupie 07 recode , trzeba wpisać nowy kod tj 00011. Tylko w które okno: sofware coding czy workShop Code ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat

 

Czy robił ktoś kodowanie tiptronica oraz czy były zauważalne jakieś efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/4-Speed_Automatic_Transmission_(01M)

 

 

"4-Speed Automatic Transmission (01M)

 

Information

The 01M and 01P transmissions are built on the same version of the 4-speed automatic transmission manufactured by VW.

General Information about this Transmission can be found in the Wikipedia entry. Additional information can be found in the Official Factory Repair Information and sources such as Bentley Publisher's SSP (Self-Study Program) .

 

Contents [hide]

1 Coding

2 Basic Setting

2.1 Special Notes

3 General Notes

Coding

 

000?x: DSP Mode (Dynamic Shift Points)

0 = DSP active

1 = DSP inactive

000x?: Transmission Mode

0 = Factory Mode (Adaptive Transmission Mode)

1 = Force Economy Mode (lower Shift Points)

2 = Force Sport Mode (higher Shift Points)

Common Settings:

00000 = Factory Mode

00011 = Economy/Touring Mode

00012 = Sport Mode

 

Basic Setting

 

Prerequisites:

No fault codes in the Auto Trans.

Throttle Body Alignment (TBA) performed successfully when applicable

Ignition on, engine off.

Do not touch the accelerator pedal.

 

[select]

[02 - Auto Trans]

[basic Settings - 04]

Set Group to "000"

[Go!]

Press accelerator pedal all the way to the floor and hold for 3 to 5 seconds.

[Done, Go Back]

Release the accelerator pedal."

 

Dla tiptronica też to działa tylko reset skrzyni może być inny.

 

Ja to u siebie dałem na 0011 i jest różnica, szybciej wbija 3 bieg i dłużej trzyma. Oczywiście jak zimna skrzynia to ciut wyżej wrzuci 3 ale to moment dosłownie.

Spięta 3 po zmianie trzyma wg GPSu tak do 46-47 km/h ok 1450 o/min nawet pod spore wzniesienie o ile nie wciskamy za mocno gazu.

Przy 0011 wyłączona jest adaptacyjna zmiana biegów i nawet jeśli co jakiś czas jedziemy dynamiczniej skrzynia nie przestawia później momentu zmiany biegów względem obrotów silnika i ekonomicznego wciśnięcia pedału gazu. W trybie adaptacyjnym (skrzynia uczy się kierowcy) po dynamiczniejszej jeździe następnego dnia mogą ulec zmianie punkty przełączania biegów przy przyspieszaniu jak i zwalnianiu.

 

U mnie w 4 biegowej przekładni jazda na 1,2 i częściowo 3(zależnie od obciążenia i procentowego wciśnięcia gazu) biegu skrzynia idzie cały czas na mokrym sprzęgle olejowym i jest mniejszy lub większy poślizg, bo konwerter i turbina olejowa spełniają wtedy rolę sprzęgła. Dlatego skrzynia hydrokinetyczna jest bardziej wytrzymałą od DSG i nadaje się do pozjeżdżania w korku bez obawy o spalenie czegokolwiek w skrzyni. No chyba, że ktoś holuje tira za sobą :D:D:D to wiadomo wtedy 1 lub 2 max.

Lub ma niesprawną pompę i elektrozawory a do tego niski poziom oleju (płynu hydraulicznego ) to można spalić taką przekładnię.

 

Na 3 następuje zapięcie skrzyni z silnikiem tak samo jak na 4. Tyle, że 4 jest spinana zawsze od razu.

Spalanie jadąc sporo na 2 to o ok 2-3 litry więcej O_O

Ogólnie z prawie 3000 wyszło mi średnio ok 7.7 litra ON/100

Często jak wracam tą samą trasą bez zatrzymywania to i poniżej 6 mam a nieraz ok 9. Taki automat po prostu ma swój urok i za komfort płaci się większym zużyciem ON. Tutaj zautomatyzowana skrzynia typu DSG ma przewagę w oszczędności paliwa.

 

Można sobie sprawdzić stan hydrokinetycznej skrzyni poprzez test stall (układ silnik-konwerter-skrzynia i sprzęgła w koszach) pod obciążeniem, próba statyczna i mamy info jaka jakość sprzęgieł i konwertera.

Na wciśniętym hamulcu D i gazie w podłogę (oczywiście silnik dogrzany i nie robimy tego przed ścianą xD) powinno być ok 2800-2900 o/min i żadnego falowania!!! Po max 2-5 s testu puszczamy tylko gaz nie hamulec!!! Można też powtórzyć dla 1,2 i 3 ustawienia lewarka ale w odstępach co najmniej 20s.

Wiadomo energia kinetyczna płynu nie znajdująca ujścia na turbinie przemienia się szybko w ciepło.

Silnik powinien normalnie zwolnić po odpuszczeniu pedału gazu.

http://www.revbase.com/BBBMotor/TSb/DownloadPdf?id=179153

http://www.freeasestudyguides.com/torque-converter-stall-test.html

 

Tu coświęcej o procedurze Stall

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0ahUKEwjzu87ljffTAhUGOpoKHbjsDpsQFghFMAQ&url=http%3A%2F%2Fpdfstream.manualsonline.com%2Fd%2Fd685dcab-f70a-4a1a-a413-113116dfcc85.pdf&usg=AFQjCNFyrI_CFYhjbAQ2L11mqYeT59TlvA&sig2=-RI1o6QQwzGMt6pvdOcEPQ

 

 

 

Powiem tak, że to przekodowanie praktycznie zaraz po zakupie auta uratowało mi skrzynię.

Po zmianie pod wzniesienie i na niższych obrotach zaczęły one falować po ok 200.

Drążyłem temat i zakończyło się wymianą i płukaniem skrzyni. Do dzisiaj śmiga już na tym ustawieniu ponad 6 lat i nigdy więcej nie zafalowały obroty.

Edytowane przez Jedrek_TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności