Komunikaty

Strona 159 z 199 PierwszyPierwszy ... 59109149156157158159160161162169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,161 do 3,180 z 3980

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Łomża
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998
    Witam, spotkał mnie kolejny problem dziś po pracy wsiadając w auto i zajezdzając do cpn ciągne za klamkę i co się okazuje klamka idzie do końca jakby tej blokady nie ma i nie otwiera drzwi od wewnątrz co mogło się stać usłszałem tylko jak coś by spadło miał ktoś podobny problem czy muszę pierw rozebrać drzwi żeby to zobaczyć a wiadomo jak jest z temperaturami na dworzu nie bardzo jest jak to zrobić najgorsze jest to że to są drzwi od kierowcy od środka się nie chcą otworzyć natomiast z zewnątrz otwierają się normlanie, spotkał się ktoś z takim problemem ?

Awatar tomnik
    Imię
    Tomasz
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Samochód
    Nie passat, 2010
    Cytat Zamieszczone przez kotwica00 Zobacz posta
    czy lampa ze zdjęcia poniżej jest przeznaczona do ruchu prawostronnego?
    Tak. Na naklejce widnieje numer lampy przeznaczonej do ruchu prawostronnego.

Awatar KrajesK
    Imię
    Tomek
    Mieszka w
    Białystok - Łomża :)
    Samochód
    B5 3BG 1.9TDI (AVF), 3BG 2.8 (AMX) 4x4 tiptronic, ---
    Cytat Zamieszczone przez sebek6020 Zobacz posta
    Witam, spotkał mnie kolejny problem dziś po pracy wsiadając w auto i zajezdzając do cpn ciągne za klamkę i co się okazuje klamka idzie do końca jakby tej blokady nie ma i nie otwiera drzwi od wewnątrz co mogło się stać usłszałem tylko jak coś by spadło miał ktoś podobny problem czy muszę pierw rozebrać drzwi żeby to zobaczyć a wiadomo jak jest z temperaturami na dworzu nie bardzo jest jak to zrobić najgorsze jest to że to są drzwi od kierowcy od środka się nie chcą otworzyć natomiast z zewnątrz otwierają się normlanie, spotkał się ktoś z takim problemem ?
    najprawdopodobniej linka szwankuje. Może wystarczy ją założyć lub wymienić, przy wymianie trzeba się nagimnastykować bo zamek trzeba zdemontować.

Imię
    Tomek
    Mieszka w
    Bełchatów
    Samochód
    B5(3BG) 2.0 115KM (AZM), 2000
    Na ostatnie pytanie odpowiedzi nie uzyskałem, ale może na to się uda
    Potrzebuję zdjęć, na których widać w jakie miejsca są wwiercone wtryski gazowe przy silnikach AZM. U mnie są wwiercone w kolektor ssący, ale ponoć za daleko - nowy kolektor i listwę wtrysków benzynowych już mam
    Jeśli tu będzie ciężko o odpowiedź to prosiłbym administratora lub moderatora o przeniesienie tego do działu gazowego - może tam się szybciej uda, a ja sam na razie zakładać tam tematów nie mogę
    Pozrawiam

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Kochanowice
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2002
    Witam zakładał ktoś turbine do AVF z 2.0 TDI CAH 03L145702E????
    Jeśli tak to czy trzeba coś przerabiać jak tak to co???

Imię
    M
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B3 1.8 107KM (PF), 1989
    Cześć wszystkim, mam problem z osłonami tarcz hamulcowych tył do mojego Passata B3 1.8 kombi 107km. Mianowicie ich nie mam (winna rdza) i desperacko chcę je kupić. Problem polega na ty, że nigdzie nie mogę ich dostać. Czy poratował by ktoś namiarem, na nie, jakimś rysunkiem bądź zdjęciem jak one wyglądają? Bądź odsprzedał takie względnie jeszcze nierozpadające się?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B7 2.0 TDI 170KM DSG, 2011
    Cześć, posiadam Passata B7 2011 170 KM DSG benzyna. Chciał bym zamontować w nim gaz i tu pytanie czy jest to w ogóle opłacalne, ile to kosztuje, czy trudno potem sprzedać samochód i czy nie szkodzi mu to za bardzo. Jestem laikiem w tych sprawach więc będę*wdzięczny za wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Imię
    Daniel
    Mieszka w
    Połaniec
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR), 2006
    Cześć, zamierzam kupić Pasata B6 (2005-2010) Rok produkcji 2006, 2000cm3 Diesel Moc 170 KM,przebieg oryginalny 181 tyś i mam pytanie chodzi o nieszczęsne popowtryski które są wadliwe w tych modelach i nie są tanie ten model akurat nie jest objęty akcją wymiany w serwisie czyli te popowtryski będą ok.

Awatar mgboczna
    Imię
    Mirek
    Mieszka w
    Polska/Łódź
    Samochód
    B7 2.0 TSI 210KM DSG, 2012
    Cytat Zamieszczone przez dsc1 Zobacz posta
    ten model akurat nie jest objęty akcją wymiany w serwisie
    Jeśli się nie mylę to silnik BMR, który był objęty akcją serwisową.
    :
    JEST:
    B7 2.0 TSI CCZB 211kM
    BYŁ:
    B6 2.0 TDI BMR 170kM
    B5 1.8 TSI ADR 125kM

Imię
    karol
    Mieszka w
    Sandnessjoen
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB) 4x4, 2010
    Cześć. Poszukuje:
    1. jakiegoś poradnika jak ściągnąć słupek A bez uszkodzenia airbagów do B6 oraz schowek pasażera.
    2. Kogoś kto wie jak podłączyć reflektory dalekosiężne pod-bi xenona.
    3. Którędy najlepiej przeciągnąć kabel z komory silnika do kabiny.

Imię
    Robert
    Mieszka w
    Elbląg
    Samochód
    B6 CC 1.8 TSI 160KM, 2008
    heja, mam problem z ogrzewaniem - klima/ogrzewanie połautomat - ciepłe/gorące powietrze leci tylko z prawej kratki, w środkowych leci już zmieszane z zimnym, a w prawej kratce leci zimne. silniczek przy pedałach działa, komputer żadnych blędów nie pokazuje. dwa węże przy nagrzewnicy gorące, temperatura/termostat dobre, odpowiedni poziom płynu chłodzącego.. co robić bo przy -10 wole chyba siedzieć na zewnątrz, niż wewnątrz
    Ostatnio edytowane przez maniakowy ; 12-01-2017 o 17:21

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1998
    Witam,

Piszę tutaj, ponieważ takiego wątku na forum nie mogłem znaleźć. Chodzi o drgania mojego Passata B5 ale TYLKO i WYŁĄCZNIE na 4 biegu i ~2000obr/min / 60km/h. Wyżej, niżej i na innym biegu oraz przy rozpędzaniu nic się takiego nie dzieje. Poniżej dokładniej opisałem problem i co jest zrobione w mojej B5ce.

VW Passat B5 1.8 125KM ADR z 1998r. ver. Sedan - Manual. Koła to felgi Stalowe R15 na nowych oponach zimowych. Przebieg ~227 tys. KM. Jazda głównie po mieście, ale i również co 2 - 4 tygodni trasa poza miastem.

Mianowicie włącznie z moim mechanikiem kolegą, który prowadzi warsztat i kilkoma innymi nie możemy dojść co się dzieje z moim autkiem. Od 2 miesięcy szukamy rozwiązania problemu drgającego auta (kierownica + karoseria). Przy czym drgania występują tylko i wyłącznie przy ~2000obr/60km/h i TYLKO na 4 biegu. Na wyższych i niższych biegach problemu NIE MA lub nie zauważyłem. Nie ma tego problemu również przy rozpędzaniu na 4 biegu. Problem zaczyna się gdy jadę ze stałą prędkością / obrotami (nie ruszając zbytnio sprzęgła i gazu). Tutaj wchodzi KOLEJNA UWAGA, gdy jadę spokojnie na tym biegu na wyższej prędkości / wyższe obroty lub niższe niż te podane wyżej, to problemu również nie ma. Co ciekawe silnik na biegu jałowym nie drga.

Dodam, że wymienione zostało kompletne sprzęgło z dwumasą (akurat w mojej wersji silnikowej wystąpiła) - LUK, kompletny rozrząd - czyli z całym osprzętem, zmieniona wiązka kabli na nową dochodzącą do sterownika silnika, wraz z tym sterownikiem. Akumulator nowy Bosha, nowe świece żarowe (wszystkie 4),nowa sonda Lambda, przeczyszczone wtryski wraz z listwą wtryskową i oczywiście sprawdzone parametry - są w normie. Zmienione wszelkie płyny i oleje, które były możliwe do wymiany. Zbadaliśmy poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów i te są również ok. Nawet porównywaliśmy kilka sztuk i te są niemal w idealnym stanie. - Sprawa działa się zarówno przed jak i po wymianie w/w sprzętów.

Mechanikiem nie jestem, ale jak widać nawet kolega który prowadzi warsztat i kilku innych mechaników (a konkretnie 4 poza kolegą) nie ma pojęcia co to jest.

Kolejną kwestią jest to, że mimo wymiany sprzęgła, nie da się na nim prawie ruszyć. Jest bardzo cienka granica, zanim autko zgaśnie. Jest tak jakby strasznie delikatne - to normalne w tym silniku? Jeździłem wieloma benzyniakami i dieslami i zawsze praktycznie "od deski" ruszało się na sprzęgle.

Pomóżcie, bo budżet na auto się mocno uszczuplił przez te wymiany, a problem nadal nie został rozwiązany. Nie chce zmieniać praktycznie całego autka "tak na wszelki wypadek", tylko chciałbym konkretnie trafić w problem i go rozwiązać, a nie na około.

Kolejną kwestią są też felgi. Jakie ET mogę zamontować przy 17" w swojej B5ce? Standardowo producent podaje ET45 ale przy większej obręczy to i szerokość felgi się zwiększa i trzeba jakoś z dystansem pokombinować. Upatrzyłem na allegro 7.5J 17" ET 47 oraz nieco inne na ET 38. Takie będą pasowały i nie będą wystawały poza obrys auta (nadkola)?

Pozdrawiam
    Mariusz

Imię
    rafał
    Mieszka w
    chrzanów
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM), 1999
    Który to przewód zasilanie paliwa..?
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Włocławek
    Samochód
    B5(3B) 2.3 V5 150KM (AGZ), 2000
    witam wszystkich
    Jest to mój pierwszy post na tym forum. Poszukuje informacji odnośnie silnika 2.3 V5 Otóż mój poczciwy silniczek przestał ze mną współpracować i stracił ciśnienie na dwóch tłokach. I tak plany są na wymianę na inny sprawny.. Zastanawiam się czy podszedł by ten od wersji poliftowej 170 zawsze to trochę nowsza konstrukcja. Chodzi mi tu o wymianę samego słupka bez osprzętu. Dziękuję za pomocne informacje.

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B6 1.8 TSI 160KM, 2008
    Witam, auto VW Passat b6 1.8 tsi 160 km 2008
    Pojawia się błąd P2293 auto podczas jazdy gaśnie
    Proszę o udzielenie rady

Imię
    Jan
    Mieszka w
    KK
    Samochód
    B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB), 1999
    ciśnienie paliwa za niskie, sprawdzić stan popychacza pompy paliwa, wymienić filtr paliwa
    Ostatnio edytowane przez janekg16 ; 13-01-2017 o 18:44

- Golf 2 1.8 90KM (GX) Bistro Hatchback [BYŁO]
    - Passat B5 1.8T 150km (AEB) Basis Sedan
    - Bora 2.0 115 KM (AZJ) Kombi

Awatar KrajesK
    Imię
    Tomek
    Mieszka w
    Białystok - Łomża :)
    Samochód
    B5 3BG 1.9TDI (AVF), 3BG 2.8 (AMX) 4x4 tiptronic, ---
    Cytat Zamieszczone przez Iway Zobacz posta
    Witam,

Piszę tutaj, ponieważ takiego wątku na forum nie mogłem znaleźć. Chodzi o drgania mojego Passata B5 ale TYLKO i WYŁĄCZNIE na 4 biegu i ~2000obr/min / 60km/h. Wyżej, niżej i na innym biegu oraz przy rozpędzaniu nic się takiego nie dzieje. Poniżej dokładniej opisałem problem i co jest zrobione w mojej B5ce.

VW Passat B5 1.8 125KM ADR z 1998r. ver. Sedan - Manual. Koła to felgi Stalowe R15 na nowych oponach zimowych. Przebieg ~227 tys. KM. Jazda głównie po mieście, ale i również co 2 - 4 tygodni trasa poza miastem.

Mianowicie włącznie z moim mechanikiem kolegą, który prowadzi warsztat i kilkoma innymi nie możemy dojść co się dzieje z moim autkiem. Od 2 miesięcy szukamy rozwiązania problemu drgającego auta (kierownica + karoseria). Przy czym drgania występują tylko i wyłącznie przy ~2000obr/60km/h i TYLKO na 4 biegu. Na wyższych i niższych biegach problemu NIE MA lub nie zauważyłem. Nie ma tego problemu również przy rozpędzaniu na 4 biegu. Problem zaczyna się gdy jadę ze stałą prędkością / obrotami (nie ruszając zbytnio sprzęgła i gazu). Tutaj wchodzi KOLEJNA UWAGA, gdy jadę spokojnie na tym biegu na wyższej prędkości / wyższe obroty lub niższe niż te podane wyżej, to problemu również nie ma. Co ciekawe silnik na biegu jałowym nie drga.

Dodam, że wymienione zostało kompletne sprzęgło z dwumasą (akurat w mojej wersji silnikowej wystąpiła) - LUK, kompletny rozrząd - czyli z całym osprzętem, zmieniona wiązka kabli na nową dochodzącą do sterownika silnika, wraz z tym sterownikiem. Akumulator nowy Bosha, nowe świece żarowe (wszystkie 4),nowa sonda Lambda, przeczyszczone wtryski wraz z listwą wtryskową i oczywiście sprawdzone parametry - są w normie. Zmienione wszelkie płyny i oleje, które były możliwe do wymiany. Zbadaliśmy poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów i te są również ok. Nawet porównywaliśmy kilka sztuk i te są niemal w idealnym stanie. - Sprawa działa się zarówno przed jak i po wymianie w/w sprzętów.

Mechanikiem nie jestem, ale jak widać nawet kolega który prowadzi warsztat i kilku innych mechaników (a konkretnie 4 poza kolegą) nie ma pojęcia co to jest.

Kolejną kwestią jest to, że mimo wymiany sprzęgła, nie da się na nim prawie ruszyć. Jest bardzo cienka granica, zanim autko zgaśnie. Jest tak jakby strasznie delikatne - to normalne w tym silniku? Jeździłem wieloma benzyniakami i dieslami i zawsze praktycznie "od deski" ruszało się na sprzęgle.

Pomóżcie, bo budżet na auto się mocno uszczuplił przez te wymiany, a problem nadal nie został rozwiązany. Nie chce zmieniać praktycznie całego autka "tak na wszelki wypadek", tylko chciałbym konkretnie trafić w problem i go rozwiązać, a nie na około.

Kolejną kwestią są też felgi. Jakie ET mogę zamontować przy 17" w swojej B5ce? Standardowo producent podaje ET45 ale przy większej obręczy to i szerokość felgi się zwiększa i trzeba jakoś z dystansem pokombinować. Upatrzyłem na allegro 7.5J 17" ET 47 oraz nieco inne na ET 38. Takie będą pasowały i nie będą wystawały poza obrys auta (nadkola)?

Pozdrawiam
    Mariusz
    Do PB świece żarowe ???
    Obstawiam cewkę przewody lub świece. Objawy pasują do utrudnionego ruszania i drgania. Być może na innych biegach mniej wyczuwalne. Może też przy rozrządzie coś nie tak.

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Konin
    Samochód
    B7 2.0 TDI 140KM, 2011
    Witam panowie. Czy mieliście już problem z wyciekiem oleju ze skrzyni biegów w Passat B7?? Zaznaczam że u mnie z biegami jak narazie jest wszystko w porządku tylko ten wyciek oleju. Drugi raz dolewalem okolo 0,5 litra oleju w odstepe 6 miesiecy.

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Piła
    Samochód
    B6 CC 2.0 TDI 140KM (CBAB), 2010
    Cytat Zamieszczone przez borus84 Zobacz posta
    Witam panowie. Czy mieliście już problem z wyciekiem oleju ze skrzyni biegów w Passat B7?? Zaznaczam że u mnie z biegami jak narazie jest wszystko w porządku tylko ten wyciek oleju. Drugi raz dolewalem okolo 0,5 litra oleju w odstepe 6 miesiecy.
    A coś więcej? Skrzynia manual czy dsg? Napęd na dwa czy cztery koła? Wyciek z półosi czy z dekli bocznych czy z łączeń skrzyni? A może na wałku?

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Konin
    Samochód
    B7 2.0 TDI 140KM, 2011
    Cytat Zamieszczone przez BociekCC Zobacz posta
    A coś więcej? Skrzynia manual czy dsg? Napęd na dwa czy cztery koła? Wyciek z półosi czy z dekli bocznych czy z łączeń skrzyni? A może na wałku?
    Skrzynia manualna. Napęd na jedną oś. Wyciek jest na łączeniu skrzyni.

Uprawnienia umieszczania postów