Komunikaty

Strona 187 z 190 PierwszyPierwszy ... 87137177184185186187188189190 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,721 do 3,740 z 3789

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Kraków
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (ADP), 2000
    Witam.
    Mam problem z odczytaniem pinu immo w moim B5, może ktoś poradzi? Zegary identyfikują się jako (VAG Commander 1.4):

Device identification: 3B0920822 - KOMBI+WEGFAH - RS. BOO V20
    Extra id: Ident.-Nr. WEGF AHRS.:VWZ6Z0Y1668201

Commander nie obsługuje tego licznika? Czym go ugryźć? VAG Tacho?

Pozdrawiam.

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1998
    Witam, SWAP'uje 1.8 ADR na 1.8 AEB. Wiązkę mam od automatycznej skrzyni biegów ale podobno spokojnie podejdzie. Problem mam z tym, że ta od ADR ma 4 wtyki pod kompem, a od AEB 5, ma ktoś z kolegów schematy? Praca wre więc proszę o szybką odpowiedź

Imię
    Adam
    Mieszka w
    DE
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2002
    Cytat Zamieszczone przez adacie2643 Zobacz posta
    Witam wszystkich uzytkownikow. Moj ojciec stal sie posiadaczem 3BG kombi 1.9tdi (AVF) Highline. Potrzebujemy odpowiedzi na pare pytan bo jest to pierwsze auto ze stajni VW mojego ojca (a miał ponad 20 aut w zyciu ) Dorzucam pare zdjec dla jasnosci.

Pytanka, 1 najwazniejsze:

1. Jak wymienic zamek w tylnych drzwiach prawych? Chodzi o to, ze drzwi sie nie otwieraja z pilota. Zeby je otworzyc to najpierw od srodka klamką a potem na zewntarz. Mamy juz ten caly nowy mechanizm zakupiony ale nie wiemy jak ten stary wykrecic. Sciagnelismy cala tapicerke i widac ze on jest przykrecony do blachy ale od wewntarz. Trzeba szybe wyciagnac? (wersja bez glosnikow z tylu)
    2. Klapa bagaznika nie otwiera sie z pilota i z drzwi kierowcy rowniez ale z kluczyka albo recznie wciskajac "klamke" działa normalnie. Nie jest to bardzo uciazliwe ale fajnie byloby to naprawic. Sciagnelismy obudowe nie urywając o dziwo zadnych zaczepow.
    3. Dziura w tapicerce po telefonie. Szpeci auto, a telefon stara "świnia" duzo miejsca zabierał. Jakies pomysly, ktos to zaklejal czyms, nowy kawalek tapicerki? Wyslucham waszych sugestii.
    4. Skora. Wiadomo ze po tylu latach bedzie wytarta, lekko podniszczona. Ta nie jest az taka tragiczna. Jakies preparaty? Czy uzywaliscie innych sposobow? Czy sobie lepiej dac z tym spokoj?
    5. Proste pytanie. Podlokietnik. On zawsze jezdzi przod - tyl? W sensie jak sie go wysunie do przodu, to nie ma zadnej blokady, mozna go normalnie cofnac reka/lokciem do tylu.

Zdjecia:
    http://imgur.com/a/6Ol4D

To chyba tyle jak na razie. Dzieki za pomoc.
    2. Wyciagnelismy mechanizm i podpielismy "na krotko" do zapalniczki i dziala. Czyli nie jest zepsuty. W takim razie gdzie lezy problem? Nie jest zaprogramowany?
    Czekamy Panowie na wasza pomoc, szczegolnie z tymi drzwiami, jest to uciazliwe i chcemy to zrobic przez weekend.

I tak jeszcze pytajac. Skrzynia tiptronic (EYF). Auto ma przebieg 259000. Co ile sie wymienia olej w tej skrzyni i kiedy? Jak ona jest wytrzymala? Przy jakim przebiegu mozna sie spodziewac "remontu" ? Na ta chwile nie ma z nia zadnego problemu.

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Finlandia
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHU), 2000
    Witajcie w dobrym mam nadzieje weekendzie
    Szukam pewnych informacji z negatywnym skutkiem
    W jaki sposób działa climatronic w passacie 1.9 ahu 66kw z2000 roku.
    Na dworzu było 22 stopni ,ustawiłem na 18.
    Z nawiewów leciało chłodne powietrze ale nie czynnik chłodzący.W aucie nie czuc tych 18s.
    Oczywiscie program na AUTO.
    W jakich warunkach działa to? Nie włącza sie klima zawsze jak jest AUTO?

Imię
    Piotr
    Mieszka w
    Głogów
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2008
    Czy warto zastosować preparat dolewany bo baku typu LIQUI MOLY w celu przeczyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy common rail? co jeśli nigdy tego nie robilem i nie wiem czy poprzedni wlasciciel to robil? nie oderwie się jakiś syf i nie zniszczy wtryskow?

Imię
    Krzysztof
    Mieszka w
    wschowa
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (AHL), 1997
    Witam
    Passat B5 1997r.; poj. 1,6; 74KW; 101KM; sedan; benzyna + LPG; silnik AHL;
    ostatnio pojawił się dziwny objaw...
    podczas jazdy w deszczu lub po intensywnych opadach czasami zaczyna coś głośno stukać
    (hałas dochodzi z okolic skrzyni biegów) plus wewnątrz "tunel" nad skrzynią zaczyna drgać
    czasami objaw ustępuje sam po wjechaniu na suchszą nawierzchnię a czasami dopiero po wyłączeniu silnika;
    zawieszenie + układ kierowniczy + hamulce + poduszki pod silnikiem i skrzynią sprawdzone, olej w skrzynie sprawdzony,
    sprzęgło wymienione 8 miesięcy temu,
    podłączenie pod komputer nie wykazało żadnych błędów - w sumie nie ma się co dziwić skoro problem występuje przy dużej wilgoci a nie w garażu
    ma ktoś jakiś pomysł?

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Ożarów
    Samochód
    b5fl 2,8v6 AMX, 2002
    Cytat Zamieszczone przez piter88 Zobacz posta
    Czy warto zastosować preparat dolewany bo baku typu LIQUI MOLY w celu przeczyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy common rail? co jeśli nigdy tego nie robilem i nie wiem czy poprzedni wlasciciel to robil? nie oderwie się jakiś syf i nie zniszczy wtryskow?
    Spokojnie możesz lać ale jeszcze lepiej jest podłączyć bezpośrednio do układu wtryskowego bo efekty są widoczne od razu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Awatar kajz3reczka
    Imię
    Cezary
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    Nie passat, ---
    Witam wszystkich forumowiczów,

chciałbym zakupić passata B6 z 2010r 1.8TSI i w związku z tym mam kilka pytań. Od razu mówię że mam na oku samochód sprzedawany przez znajomego, passacik ma kilka wad, pytanie czy są to wady które powinny go wyeliminować czy raczej są to rzeczy do poprawki.

Na karoserii było zrobione kilka poprawek lakierniczych ale najbardziej martwiącą rzeczą było uszkodzenie prawego progu (robione jeszcze przez poprzedniego właściciela), próg był prawdopodobnie wycięty i wspawany nowy. Brak jakichkolwiek śladów wizualnych dopiero miernik grubości lakieru + bardzo delikatna mora na słupka A powiedziała nam że coś było robione. Samochód nie posiada żadnych ognisk rdzy.

Drugą kwestią jest silnik, nie od dzisiaj wiadomo że 1.8TSI lubi olej i to nawet bardzo, jeżeli zdecyduję się na zakup to na pewno odwiedzę speca który pomoże "ograniczyć olejożerność" jednostki, kilka osób w Warszawie się tym zajmuje więc nie powinno być problemu. Jednak chciałbym mieć pewności że silnik to nie szrot. Po sprawdzeniu silnika przez firmę świadczącą takie usługi wykryliśmy zapocenie olejem na układzie dolotowym (prawa strona silnika) diagnoza nieszczelna odma lub turbo (ewentualnie to i to). Obecny właściciel od razu powiedział że silnik bierze olej jakieś 0.5-0.6l na 1000km. Dodatkowo po wkręceniu silnika na 4k obrotów (oczywiście na rozgrzanym silniku) i odpuszczeniu do 2k wydech robi pyk czarnym dymym, wewnątrz wydechu również widać ślady spalania oleju.

Czy powinienem dalej interesować się tą sztuką czy raczej odpuścić i szukać czegoś innego? Ewentualnie może powinienem sprawdzić jeszcze coś?
    Ostatnio edytowane przez kajz3reczka ; 17-07-2017 o 12:29

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Finlandia
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHU), 2000
    Panowie.
    Proszd o potwierdzenie lub zaprzeczenie.
    Sprezarka chodzi,rura jest lodowata ale klima nie chlodzi .
    Dzis chodzila na pelnych obrotach czyt.LO kilkanascie minut ,ja patrzalem
    Po ponownym wlaczeniu motoru sprezarka po wlaczeniu wydaje swist jakby mysza ,wentylator nie zalacza sie
    Czy to mało czynnika objaw?

Imię
    Stan
    Mieszka w
    Toruń
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHU), 2003
    Witam wszystkich.

Mam pewien problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Byłem już u trzech mechaników i żaden z nich sobie nie poradził. Problem cały czas jest.

Mianowicie mam problem z obrotami i nie jest to problem który już znalazłem na forum z falującymi obrotami.

Mój problem to szalejące obroty.
    Problem nie występuje codziennie i ujawnia się mniej więcej 3-4 razy w tygodniu.
    Podczas zmiany biegów w górę (z 1 na 2, z 2 na 3 itd.), obroty w moim aucie skaczą do 3000 - 3500, a po 2-3 sekundach wracją do normy.
    Strasznie to denerwuje, może ktoś miał podobny problem i wie gdzie leży przyczyna?

Imię
    Szymon
    Mieszka w
    Lubin
    Samochód
    B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB), 1997
    Przy odpaleniu jakie powinny się pokazać kontrolki w Passacie b5

Awatar bodino
    Imię
    Boguslaw
    Mieszka w
    Rzeszow/Eire-Munster
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Cytat Zamieszczone przez ralf Zobacz posta
    Spokojnie możesz lać ale jeszcze lepiej jest podłączyć bezpośrednio do układu wtryskowego bo efekty są widoczne od razu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nie ma najmniejszego sensu wlewać do zbiornika paliwa, tylko szybciej zasyfiasz fitr paliwa...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    B5 1.9TDI-PD 101KM +... by Daron

Awatar bodino
    Imię
    Boguslaw
    Mieszka w
    Rzeszow/Eire-Munster
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Cytat Zamieszczone przez Szymon92 Zobacz posta
    Przy odpaleniu jakie powinny się pokazać kontrolki w Passacie b5
    Po odpaleniu mają wszystkie zgasnąć (oprócz ręcznego) jak jest zaciągnięty...😉

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    B5 1.9TDI-PD 101KM +... by Daron

Imię
    Maciek
    Mieszka w
    Miechów
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP), 2005
    Czołem!
    Mój wóz to pasek b6 2.0 tdi bmp
    Dwa problemy z nim związane.
    PROBLEM Nr 1
    Auto jest słabe. Reaguje z opóźnieniem na wciśnięcie pedału gazu. Czuć moment kiedy turbo zaczyna pompować jednak to nie jest to. Niska moc jest odczuwalna w całym zakresie obrotów. Nie robiłem jeszcze logów dynamicznych (brak baterii w laptopie). z tego co widać na postoju parametry wydają się być w porządku (przepływka, pompki, turbo) dpf ma 34% zasadzenia zaś popiołu jest 32g. dolot szczelny. Poza tym zero błędów, silnik ładnie zapala, ładnie pracuje na wonych obrotach, nie wydaje dziwnych dzwięków.
    jedyny niepokojący dźwięk to syczenie spalin podczas przyspieszania. Zlokalizowałem 2 nieszczelności. Pierwsza to ośka klapy przepustnicy od chłodnicy spalin dla EGR a druga to połączenie między DPF a turbo. Przyszło mi na myśl, że być może ktoś pokombinował z programem (np handlarz) żeby ukryć padnięty dpf i wartości zasadzenia i popiołu pokazuje w normie a tak naprawde dpf jest totalnie zapchany (stąd glośne syczenie spalin - szukają ujścia gdzie się da)
    Auto ma 330 000 przebiegu. do 290 000 było serwisowane w ASO jednak nie ma wpisów nt wymiany DPF bądź pompek.
    Dodam, że auto ma dość duże spalanie. Średnio wychodzi między 9 a 10l zaś minimalne spalanie jakie uzyskałem to okolice 7l ( mega oszczędna jazda ) nie sugerowałem się wskazaniem MFA (tam to już wgl masakra - średnio około13l) tylko ilością wlanego paliwa.

problem NR 2 KLIMA
    Mam klimatyzacje manualną, jest świeżo nabita oraz wymieniłem zawór sterujący w sprężarce mimo to nie działa. Problem w tym, że po wypięciu któregokolwiek z czujników na VCDS nie widać żadnego błedu. Znajomy który kiedyś grzebał na VCDS przy moim aucie stwierdził, że sterownik w moim aucie musiał być zmieniony ponieważ ma zaprogramowany klimatronic a w moim rydwanie go nie ma. przeprogramował to i stwierdził, że tak ma być. ( przed i po klima nie działała)
    Rozumiem, że uszkodzenie któregoś czujnika klimy powinno pokazać błąd w 01 Engine czy w 08 Auto AVHC?
    Ostatnio edytowane przez burza11 ; 17-07-2017 o 22:09

Imię
    Janusz
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Samochód
    B7 1.8 TSI 160KM (CDAA) DSG, 2012
    Siema,
    Passat B7, 1.8 TSI 2012 - fabrycznie niestety bez Nawigacji i anteny na dachu. O ile brak anteny mi nie przeszkadza to już nawigację chciałbym uzupełnić. Jaką Navi polecacie? Czy lepiej założyć coś co fabrycznie trafiało do VW (RNS510) czy może jakieś centrum multimedialne z Androidem / Windowsem?

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG, 2008
    Cytat Zamieszczone przez alion Zobacz posta
    Siema,
    Passat B7, 1.8 TSI 2012 - fabrycznie niestety bez Nawigacji i anteny na dachu. O ile brak anteny mi nie przeszkadza to już nawigację chciałbym uzupełnić. Jaką Navi polecacie? Czy lepiej założyć coś co fabrycznie trafiało do VW (RNS510) czy może jakieś centrum multimedialne z Androidem / Windowsem?
    Ja mam dedykowanego do B6/golfa V Ownice C300. Kupiony u wschodnich przyjaciół. Po podmianie oryginalnego launchera na coś przyjemniejszego i zamontowaniu w schowku modemu samochodowego LTE jestem bardzo zadowolony.
    Jest też model C500, który ma nowszego Androida, więcej RAM i wbudowany modem (wkłada sie bezpośrednio kartę SIM), ale kosztuje więcej.
    Wygląd prawie jak oryginał. Podłączenie właściwie plug&play. Dla mnie możliwości nieporównywalnie większe od RNS, dlatego wymieniałem.

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Kraków
    Samochód
    B4 1.8 90KM (ABS), 1996
    Witam. Od jakiegoś roku szukałem autka dla siebie i po kilku namowach zdecydowałem się, że kupię Passata B8 po leasingu. Niestety moja wiedza na ten temat jest bardzo znikoma. Brał ktoś może z was takie auto po leasingu? Jest coś na co powinienem zwracać szczególna uwagę by się nie naciągnąć? Myślałem też nad tym skąd go kupić czy w Polsce, czy za granicą. Znalazłem jakiś artykuł który to opisuje: http://autodebica.pl/ksiegowa_krakow...h_po_leasingu/
    Ale w internecie ludzie różne rzeczy piszą. Dlatego pisze tutaj, by mieć pewność. Osobiście bardziej skłaniałem się ku kupnie za granicą.

Imię
    Janusz
    Mieszka w
    WARSZAWA
    Samochód
    B7 1.8 TSI 160KM (CDAA) DSG, 2012
    Dzięki za podpowiedź Michał. Model C500 wydaje się całkiem spoko ale trochę ciężko z jego dostępnością w PL.
    A czy ktoś z forumowiczów korzystał z usług naviPremium w Warszawie?
    Patrząc po Allegro i ich stornie mają spory wybór tylko koszt ponad 2 tys PLN

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG, 2008
    Cytat Zamieszczone przez alion Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedź Michał. Model C500 wydaje się całkiem spoko ale trochę ciężko z jego dostępnością w PL.
    A czy ktoś z forumowiczów korzystał z usług naviPremium w Warszawie?
    Patrząc po Allegro i ich stornie mają spory wybór tylko koszt ponad 2 tys PLN
    To navipremium jest 2x droższe od C300 A nie oferuje nic więcej patrząc na dane. No i nie wiadomo, jak z audio. W Ownice jest na poziomie oryginału. Nie słyszę róznicy. Wiem, że w niektórych systemach jest tragedia pod tym względem.
    Sprowadzanie nie boli Można znaleźć je w magazynach europejskich. Czas przesyłki dużo krótszy, no i wysyłka z UE (z naszej strefy celnej)

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    warszawa
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP) 4x4, 2006
    Witam!
    Poszukuję sterownika pompy ABS do Passata b6 2.0 tdi (3C5) kombi 4motion, manualna skrzynia, rocznik 2006. Najlepiej używany. Nr oryginalnej części to 3b0823593c. Oczywiście razem z pompą.

Uprawnienia umieszczania postów