Komunikaty

Strona 171 z 182 PierwszyPierwszy ... 71121161168169170171172173174181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,401 do 3,420 z 3623

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Karol
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (AHL), 1997
    Witam .Passat B 1.6 AHL po pozostawieniu na biegu 1 lub wstecznym stacza się nawet z najmniejszego wzniesienia.Silnik nie bierze oleju ani płynu chłodniczego.Sprawdzono kompresje silnika , która wygląda następująco:
    1 cyl-11.5
    2 cyl-11.0
    3 cyl-11.0
    4 cyl-11.5
    Wcześniej nie było takiego problemu...
    Co może być przyczyna takiej sytuacji??

Z góry dziękuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez karooll ; 18-05-2017 o 12:20

Imię
    Damian
    Mieszka w
    Grójec
    Samochód
    B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB), 1997
    Witam Panie i Panowie

Jestem tu nowy i jestem tu po to, aby tak jak Wy czerpać przyjemność z samodzielnego przywracania swojego auta do życia.

A więc tak:

Jadę i auto nagle gaśnie, trzeba odczekać kilkanaście minut żeby zapaliło ponownie.

Po podłączeniu do Delphi ds150e pokazuje błąd 16705- czujnik obrotów silnika- sygnał nieprawidłowy, nieciągły.

Podpowie ktoś który to czujnik i gdzie się znajduje abym miał pewność za co się zabrać?

Czy ten czujnik jest jakąś typową awarią? Czy od razu go wymieniać czy szukać po kablach od początku do końca?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Titoslav ; 18-05-2017 o 13:50 Powód: Dodanie załącznika

Imię
    A
    Mieszka w
    Lublin
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 136KM(CBA), ---
    Cześć,
    Prośba o wsparcie w temacie doboru odpowiednich sprężyn, amortyzatorów i innych elementów które muszę zakupić aby dokonać przesiadki zawieszenia z wykorzystaniem amorków typu NIVO nr 3c0513049BT na zwykłe standardowe.

Będę bardzo wdzięczy za podanie nr części jakie powinien zastosować aby tylne zawieszenie poprawnie pracowało.
    Super będzie jeśli otrzymam komplet informacji który pozwoli mi na dokonanie zakupu części niezbędnych do wymiany .

Z góry dziękuje
    Adam

Imię
    Andrzej
    Mieszka w
    Szwecja
    Samochód
    B6 1.4 TSI 150KM EcoFuel, 2009
    Witam Wszystkich
    Mam problem z Passat b6 1.4 ecofue 150kml. Obroty na poszeczegolnych biegach dochdza do 3000 tys obrotow i nie chca isc dalej. Komputer pokazywal blad przepustnicy ale zostala przeczyszczona blad zniknal a problem dalej pozostal. Co moze byc przyczyna?

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Ożarów
    Samochód
    b5fl 2,8v6 AMX, 2002
    Cytat Zamieszczone przez a_ndrzej Zobacz posta
    Witam Wszystkich
    Mam problem z Passat b6 1.4 ecofue 150kml. Obroty na poszeczegolnych biegach dochdza do 3000 tys obrotow i nie chca isc dalej. Komputer pokazywal blad przepustnicy ale zostala przeczyszczona blad zniknal a problem dalej pozostal. Co moze byc przyczyna?
    A adaptacja przepustnicy była zrobiona po czyszczeniu? Jest to obowiązkowa czynność po takim zabiegu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Imię
    maciej
    Mieszka w
    Bochnia
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2002
    Witam . jestem nowy na forum . Posiadam passata 1.8 t 20 v awt . mianowicie wyrzuca mi bledy od napinacza walków 16395(nie słychac zadnych oznak zuzycia) autko działa na wolnych obrotach idealnie . od kilku dni zaczelo sie wyrzucanie zapłonow na wszyskich cylindrach p[o kolei i błedy 17645,17648,17648.17646, . autko ma przejechane 216 tys , autko jezdzi na benzynie i gazie nie ma znaczenia i tak szarpie na tym i na tym przy okolo 1700obr . teraz moje pytanie czy lancuszek powoduje wypadanie zaplonów czy zaplony powoduja blad walka szarpiac samochodem ?? Pomozecie???

Imię
    Volkswagen
    Mieszka w
    Hell
    Samochód
    B5(3BG) 1.6 102KM (ALZ), 1997
    Cos mamuśce zwaliło sie w tylnej klapie - kluczyk nie wchodzi w dziurkę
    Otworzyłem dwie zaślepki, wykręciłem dwie śruby po bokach, ale tapicerka nadal nie schodzi - trzyma sie gdzieś na samym środku...

Ktoś podpowie jak dobrać się, włamać do zamka od wewnątrz nie demolując całego samochodu?

Awatar grabson7
    Imię
    Tomek
    Mieszka w
    Olesno - Borki Wielkie woj. opolskie
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2010
    Panowie, czy jest ktoś z Opola lub okolic, kto mógłby mi zrobić skan VCDS-em?

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    trzcianka
    Samochód
    B5(3B) 2.3 V5 150KM (AGZ), 1999
    Witam. Mam taki problem. Przed pojechaniem na myjke climatronik pokazywal normalnie 18C. Po umyciu auta temperatura zew gwałtownie spadla do -1. Co moze byc przyczyną?

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Ożarów
    Samochód
    b5fl 2,8v6 AMX, 2002
    Cytat Zamieszczone przez 2579703 Zobacz posta
    Witam. Mam taki problem. Przed pojechaniem na myjke climatronik pokazywal normalnie 18C. Po umyciu auta temperatura zew gwałtownie spadla do -1. Co moze byc przyczyną?
    Awaria czujnika temperatury zewnętrznej, lub wiązki. Czujnik znajduje się między zderzakiem a chłodnicą mniej więcej po środku

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    trzcianka
    Samochód
    B5(3B) 2.3 V5 150KM (AGZ), 1999
    Cytat Zamieszczone przez ralf Zobacz posta
    Awaria czujnika temperatury zewnętrznej, lub wiązki. Czujnik znajduje się między zderzakiem a chłodnicą mniej więcej po środku

Chwilę pojeździłem i w trasie pokazuje prawidłowa temperaturę a gdy auto na chwilę stanie to temp gwałtownie spada do 6C . Skoro to czujnik to po weekendzie kupię i wymienię. Dziękuję.

Imię
    dominik
    Mieszka w
    kraków
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4, 2003
    witam szukam kogoś kto wymieniał łożyska na wyjściu półosi z skrzyni biegów Passat 4Motion skrzynia 6ka,da się je wytargać bez wyciągania skrzyni???

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Gorlice
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (AHL), 1999
    witam mam następujący problem może ktoś miał podobny:
    Witam mam mały problem z passatem b5 1.6 101km, w czasie jazdy zaczęło odejmować moc silnika rwało go strasznie, oprócz tego zaświeciła się kontrolka od silnik z sygnałem dźwiękowym jak się auto zagrzało nie zapalał musiał ostygnąć oczywiście serwis panowie orzekli że czujka od ciśnienia oleju wymienili ja, nie ma już rwania autko chodzi płynnie tylko kiedy znów silnik się zagrzeje nie odpala kręci ale nie podaje iskry , podejrzewam że cewka na wykończeniu jutro idę kupić nowa jaka firmę polecacie czy ktoś z was miał już z tym problem ??
    Ciśnienie na tłokach sprawdzone wszystko w normie kable oraz świece również sprawdzane i są ok

Imię
    dominik
    Mieszka w
    kraków
    Samochód
    Witam ponawiam zapytanie, czy ktos wymienial lozyska na wyjsciu z skrzyni polosi przednich? Czy da sie je wyciagnac bez wyciagania skrzyni???

Imię
    dominik
    Mieszka w
    kraków
    Samochód
    Witam wszystkich szukam kogos kto wymieniał łożyska w skrzyni biegow na wyjsciu połosi ,moje pytanie czy da sie je wytargac bez wyciagania skrzyni?skrzynia 6ka naped 4motion

Awatar sirGrzesio
    Imię
    Grzesiek
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2001
    a po co powielasz własne posty? myślisz, że im więcej ich powielisz tym szybciej ktoś Ci odpowie?

Imię
    Andrzej
    Mieszka w
    Szwecja
    Samochód
    B6 1.4 TSI 150KM EcoFuel, 2009
    Byla i nic nie dało. Po jakimś czasie dalej się zaczął zapalać check engin i błąd P10A0. Dopiero wymiana przepustnicy pomogła

18. Wycena naprawy

Imię
    Błażej
    Mieszka w
    Gdańsk
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (ADP), 1998
    Witam.

Nie do końca wiem, gdzie napisać o moich wątpliwościach i dlatego jeżeli coś jest nie tak proszę o przeniesienie.

Dzisiaj dostałem wycenę naprawy czujnika położenia wałka rozrządu, czujnika temperatury płynu chłodzącego i czujnika położenia wału korbowowego. Razem naprawa wyniosła 1100 zł i wg mnie jest co cena lekko przesadzona. Co wy sądzicie na ten temat ? Jak się przedstawia robocizna w tym temacie i jak wygląda cena komponentów które zostały wymieniane ? Powiedzmy klasa średnia nowych części.

W załączniku przesyłam skan faktury który dostałem.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

passat.jpg
    Ostatnio edytowane przez rainman777 ; 22-05-2017 o 20:00 Powód: Przeniesiony

Awatar david24681
    Imię
    Dawid
    Mieszka w
    okolice Krakowa
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 2000
    Cytat Zamieszczone przez BLAZO Zobacz posta
    Witam.

Nie do końca wiem, gdzie napisać o moich wątpliwościach i dlatego jeżeli coś jest nie tak proszę o przeniesienie.

Dzisiaj dostałem wycenę naprawy czujnika położenia wałka rozrządu, czujnika temperatury płynu chłodzącego i czujnika położenia wału korbowowego. Razem naprawa wyniosła 1100 zł i wg mnie jest co cena lekko przesadzona. Co wy sądzicie na ten temat ? Jak się przedstawia robocizna w tym temacie i jak wygląda cena komponentów które zostały wymieniane ? Powiedzmy klasa średnia nowych części.

W załączniku przesyłam skan faktury który dostałem.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

passat.jpg
    580zł za sprawdzenie błędów i wymianę trzech pierdółek? Nie licząc kosztów samych części? Dla mnie przesada.
    A co do cen materiałów to za czujnik położenia wałka rozrządu zapłaciłeś 3 razy tyle ile kosztuje w sklepie. Na pewno ten mechanik nie kupował tych części w ASO bo czujnik temp cieczy to nawet na allegro kosztuje więcej, w ASO ponad 100zł. Moim zdaniem całość powinna zamknąć się w przedziale 550-600zł (robota + części).
    średnia półka cenowa części:
    Czujnik temp cieczy 50zł
    Czujnik położenia wałka rozrządu 100zł
    Czujnik położenia wału korbowego 120zł

Nawiasem mówiąc tak właśnie wygląda dzisiejsza patologia warsztatów samochodowych.
    Wydoili Cię jak dojną krowe
    Ostatnio edytowane przez david24681 ; 23-05-2017 o 10:10

Imię
    Wojciech
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (AHL), 1998
    Witam Wszystkich forumowiczów i forumowiczki. Mam na imię Wojtek mieszkam w Szczecinie woj. Zachodniopomorskie.

Uprawnienia umieszczania postów