Komunikaty

Strona 193 z 194 PierwszyPierwszy ... 93143183190191192193194 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,841 do 3,860 z 3875

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Mariusz
    Mieszka w
    Ożarów
    Samochód
    b5fl 2,8v6 AMX, 2002
    Służy to do zaczepienia haka przy demontażu silnika

Wysłane z mojego S8+ przy użyciu Tapatalka

Imię
    rafał
    Mieszka w
    Głogów
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2003
    dzięki bardzo kolego. pozdrawiam

Imię
    Borys
    Mieszka w
    Pruszków
    Samochód
    CC 1.8 TSI 160KM, 2011
    Cytat Zamieszczone przez sznajder1987 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Mam kilka pytań odnośnie Mojego Passata b5 1.8t 1998r ze skrzynią 5 biegową tiptronic, a mianowicie czy to auto ma dwumas? Czy ma sprzęgło tak jak auto bez automatu które trzeba wymieniać? I ostatnie pytanie przy zmianie biegu z 2 na 3 skrzynia tak jakby dłużej myśli iw trakcie zawiechy lekko obroty wzrastają i po 3 sek przekazuje naped na koła i jest szarpnięcie, czy to od oleju? zbyt niski poziom? zdarza się to bardzo rzadko raz na 200km powiedzmy i na zimnym silniku. Bardzo proszę o pomoc
    Tam jest sprzęgło hydrokinetyczne, które wymienia się dużo rzadziej niż sprzęgło w manualu (najczęściej przy okazji innych napraw skrzyni). To, że Ci skrzynia zamula podczas zmiany z 2 na 3 może oznaczać wiele. Jeśli skrzynia ma przejechane sporo, więcej niż 200k to sprawdź poziom oleju (w zależności od skrzyni są różne procedury) jeśli olej nigdy nie był wymieniany to nie wymieniaj tylko dolej. W przypadku pierwszej wymiany oleju w skrzyni która ma duży przebieg może się okazać, że auto już nie zjedzie z podnosnika.
    Jeśli olej był wymieniany regularnie to wątpię, żeby wymiana coś zmieniła ze względu na rzadkie występowanie problemu. Stawiał bym na układ sterowania hydraulicznnego.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Imię
    Borys
    Mieszka w
    Pruszków
    Samochód
    CC 1.8 TSI 160KM, 2011
    Czy ktoś może wiedzieć po co w moim passacie CC jest złącze USB w schowku po lewej stronie kierownicy?

Imię
    Damian
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 136KM(BMA), 2005
    Pomoże mi ktoś w tematyce radia Zenec ZE-NC2010? Radio się zablokowało, nie wiadomo z jakiego powodu, po odłączeniu zasilania z akumulatora, wszystkie próby wprowadzenia prawidłowego kodu kończą się negatywnie. Radio oddałem do elektronika samochodowego i ludzie tam polegli. Ktoś, coś może podpowie?
    Ostatnio edytowane przez Konstruktor ; 10-08-2017 o 14:47

Awatar tomnik
    Imię
    Tomasz
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Samochód
    Nie passat, 2010
    Cytat Zamieszczone przez Konstruktor Zobacz posta
    Ktoś, coś może podpowie?
    Skontaktować się ze sprzedawcą.
    Na co liczysz ? W jaki sposób, ktokolwiek na odległość jest Ci w stanie pomóc ? Sprzęt uległ uszkodzeniu wewnętrznemu. Bez schematu i specjalistycznego sprzętu nie zrobisz nic.

Imię
    Damian
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 136KM(BMA), 2005
    Nie chodzi mi dosłownie o pomoc na odległość. Są tutaj forumowicze z okolicy i może, ktoś zna przypadek, dlatego zadałem pytanie. Nie musisz od razu z takim negatywnym nastawieniem podchodzić. Pewnie będę musiał go wysłać do serwisu producenta.

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Rzeszów
    Samochód
    B5(3B) 1.8 T 150KM (APU), 2000
    Witam,

Czy sprężarka klimatyzacji o tym numerze "8D0260805D" może być użyta zamiast tej "8D0260805M" ?
    Jaki inne mogą pasować do mojego autka?

Pozdrawiam

Imię
    Rafał
    Mieszka w
    Poznań
    Samochód
    Nie passat, 2017
    Witam,

Jestem w trakcie zamawiania VW z silnikiem BITDI 240 czy warto wziąść pakiet serwisowy 4 lata / 120.000 km za 2500zł? Co taki pakiet obejmuje? Czy np elementy zawieszenia czy tylko filtry i płyny ?

Imię
    Borys
    Mieszka w
    Pruszków
    Samochód
    CC 1.8 TSI 160KM, 2011
    Cytat Zamieszczone przez drzewko2017 Zobacz posta
    Witam,

Jestem w trakcie zamawiania VW z silnikiem BITDI 240 czy warto wziąść pakiet serwisowy 4 lata / 120.000 km za 2500zł? Co taki pakiet obejmuje? Czy np elementy zawieszenia czy tylko filtry i płyny ?
    Rozumiem, że zamawiasz go w salonie. Hmm może warto zapytać dealera?

Imię
    Marek
    Mieszka w
    polska
    Samochód
    B7 2.0 TDI 170KM (CFGB)DSG 4x4, 2012
    czy o tej porze jest jeszcze ktoś na forum co umiałby mi pomóc

Awatar bodino
    Imię
    Boguslaw
    Mieszka w
    Rzeszow/Eire-Munster
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Cytat Zamieszczone przez marko1280 Zobacz posta
    czy o tej porze jest jeszcze ktoś na forum co umiałby mi pomóc
    Żeby się przekonać musisz zadać pytanie... 😜

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    B5 1.9TDI-PD 101KM+...by Daron

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Lubelskie
    Samochód
    Hej. Mój samochód to Passat B5 FL od pewnego czasu zauważyłem tzn usłyszałem, że coś mi z przodu w kołach "tarakocze, dzwoni" i nie wiem co to, czy to coś w zawieszeniu, słyszalne jest to podczas jazdy na nierównej drodze jak zawieszenie pracuje, na prostej nie słychać. Co należy wymienić ?

Imię
    Maciej
    Mieszka w
    Koszalin
    Samochód
    B6 1.8 TSI 160KM, 2010
    DSG

Przy prędkości powyżej ~155/160 km/h zaczynają skakać obroty i odczuwalne są lekkie szarpnięcia, przy niższych prędkościach wszystko ładnie śmiga, ktoś coś?

Imię
    Borys
    Mieszka w
    Pruszków
    Samochód
    CC 1.8 TSI 160KM, 2011
    Cytat Zamieszczone przez partynextdoor Zobacz posta
    DSG

Przy prędkości powyżej ~155/160 km/h zaczynają skakać obroty i odczuwalne są lekkie szarpnięcia, przy niższych prędkościach wszystko ładnie śmiga, ktoś coś?
    Sprawdziłeś błędy?

Imię
    Borys
    Mieszka w
    Pruszków
    Samochód
    CC 1.8 TSI 160KM, 2011
    Cytat Zamieszczone przez ja641 Zobacz posta
    Hej. Mój samochód to Passat B5 FL od pewnego czasu zauważyłem tzn usłyszałem, że coś mi z przodu w kołach "tarakocze, dzwoni" i nie wiem co to, czy to coś w zawieszeniu, słyszalne jest to podczas jazdy na nierównej drodze jak zawieszenie pracuje, na prostej nie słychać. Co należy wymienić ?
    Auto, na nowsze a tak poważnie to sprawdź czy zawieszenie ma luzy. U mnie w innym aucie tuleje w tylnym zawieszeniu chrobotały.

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Lubelskie
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez laskanfn Zobacz posta
    Auto, na nowsze a tak poważnie to sprawdź czy zawieszenie ma luzy. U mnie w innym aucie tuleje w tylnym zawieszeniu chrobotały.

Chyba w moje autko czeka wymiana kompletna zawieszenia. Czy słyszał ktoś o zawieszeniu marki Fortune Line ???

Imię
    Rafał
    Mieszka w
    Poznań
    Samochód
    Nie passat, 2017
    Chciałbym wam zadać jeszcze jedno pytanie odnośnie vw. Czy warto wybrać fotele skórzane z wentylacją czy lepiej alkantare? Chodzi mi głównie o trwałość jednego i drugiego skóra po okresie 3 lat a może i mniej ma tendencje do pękania mimo konserwacji co juz potem nie wygląda atrakcyjnie no i zapychanie się tych dziurek. Mogę prosić jeżeli ktoś posiada passata kilku letniego z siedzeniami skórzanymi z wentylacją o wrzucenie zdjęć jak wyglądają fotele używane.

Awatar 77Marek
    Imię
    Marek.
    Mieszka w
    Legionowo.
    Samochód
    B7 2.0 TDI 140KM, 2012
    Cytat Zamieszczone przez drzewko2017 Zobacz posta
    Chciałbym wam zadać jeszcze jedno pytanie odnośnie vw. Czy warto wybrać fotele skórzane z wentylacją czy lepiej alkantare? Chodzi mi głównie o trwałość jednego i drugiego skóra po okresie 3 lat a może i mniej ma tendencje do pękania mimo konserwacji co juz potem nie wygląda atrakcyjnie no i zapychanie się tych dziurek. Mogę prosić jeżeli ktoś posiada passata kilku letniego z siedzeniami skórzanymi z wentylacją o wrzucenie zdjęć jak wyglądają fotele używane.
    Zdecydowanie alkantara. Skóra w zimie namarza a w lecie caly sie do niej klieisz jak glonojad.

Imię
    Piotr
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM), 2000
    Witam Wszystkich! Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy

Otóż 2 dni temu wymieniłem zatartą Sprężarkę klimatyzacji na inną używaną. Problem jest w tym że cały układ został w serwie napełniony i sprawdzony czy jest szczelny. Test przeszedł pomyślnie czyli zero wycieków itp.
    Natomiast gdy na Panelu CLIMAtronic włączę klimatyzację wentylator zaczyna pracować oraz Sprężarka się załącza (zaobserwowałem to na sprzęgle klimatyzacji po załączeniu zaczyna się kręcić a po wyłączeniu przestaje - natomiast nie czuć żadnego obniżenia na Obrotach) I z nawiewów nie leci zimne powietrze. Zrobiłem Diagnostykę i ukazuje się Błąd "4b6".

Z góry dziękuje za jakąkolwiek Pomoc ! Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów