Komunikaty

Strona 198 z 200 PierwszyPierwszy ... 98148188195196197198199200 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,941 do 3,960 z 3993

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Rafał
    Mieszka w
    Małopolska
    Samochód
    B7 2.0 TDI 170KM DSG, 2011
    Cytat Zamieszczone przez łejn Zobacz posta
    Witam

Na wstępie Wesołych i spokojnych świąt Wielkanocnych dla wszystkich użytkowników

Chciałbym się dowiedzieć jaką rolę pełni ta metalowa rurka (dołączam obrazek).
    Umiejscowiona jest ona nad kolektorem wydechowym, podłączona jest do niej plastikowa rurka, która łączy ją z układem dolotowym powietrza (pomiędzy przepływomierzem a przepustnicą).

Silnik 1.6 AHL.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Załącznik 152698
    http://forum.vw-passat.pl/threads/35...trza-w-B5-1-8T
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199828
    http://sportaudi.pl/printview.php?t=469&start=0

Awatar Luki10071986
    Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Gryfice
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998
    Witam forumowiczow. Wziąłem sie ostatnio za swoja klimatyzacje manualna ktora byla nie uzywana przez 3 lata. Chcialbym zadac pytanie odnosnie kostki od czujnika cisnienia klimatyzacji.. nie moge go znalesc. Nie moge znalezc instalacji tego czujnika. Znalazlem takie cos na 3 piny po jednej stronie i po drugiej. Wtyk 3 pinowy. Zalacze zdjecia. Czy to jest instalacja od czujnika klimy? Czy raczej od swiatel halogenow czy czegos innego. Dodam ze jest w jednej otulinie z instalacja od lamp przednich. Prosze o pomoc.IMG_20170417_130016.jpgIMG_20170417_130042.jpg
    Male sprostowanie. Znalazelem presostat o dziwo mam 2 jeden na skraplaczu klimy nie podlaczony drugi zas na osuszaczu podlaczony firmy diavia. Wiec moje pytanie brzmi. Dlaczego jest na osuszaczu? I jak sprawdzic owy presostat?
    Ostatnio edytowane przez Luki10071986 ; 17-04-2017 o 16:11

Imię
    DAMIAN
    Mieszka w
    PRZASNYSZ
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX), 2002
    Witam
    Ponad 1000km temu wymieniałem uszczelniacze na pompowtryskach. Załączam logi statyczne do oceny. Czy mógłby ktoś ocenić czy wszystko jest ok? Pozdr
    http://vaglog.pl/log-018_013_023_AoG3J.html

Imię
    Rafał
    Mieszka w
    Małopolska
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez Luki10071986 Zobacz posta
    Witam forumowiczow. Wziąłem sie ostatnio za swoja klimatyzacje manualna ktora byla nie uzywana przez 3 lata. Chcialbym zadac pytanie odnosnie kostki od czujnika cisnienia klimatyzacji.. nie moge go znalesc. Nie moge znalezc instalacji tego czujnika. Znalazlem takie cos na 3 piny po jednej stronie i po drugiej. Wtyk 3 pinowy. Zalacze zdjecia. Czy to jest instalacja od czujnika klimy? Czy raczej od swiatel halogenow czy czegos innego. Dodam ze jest w jednej otulinie z instalacja od lamp przednich. Prosze o pomoc.

- - - - - aktualizacja - - - - -

Witam forumowiczow. Wziąłem sie ostatnio za swoja klimatyzacje manualna ktora byla nie uzywana przez 3 lata. Chcialbym zadac pytanie odnosnie kostki od czujnika cisnienia klimatyzacji.. nie moge go znalesc. Nie moge znalezc instalacji tego czujnika. Znalazlem takie cos na 3 piny po jednej stronie i po drugiej. Wtyk 3 pinowy. Zalacze zdjecia. Czy to jest instalacja od czujnika klimy? Czy raczej od swiatel halogenow czy czegos innego. Dodam ze jest w jednej otulinie z instalacja od lamp przednich. Prosze o pomoc.IMG_20170417_130016.jpgIMG_20170417_130042.jpg
    To będzie instalacja lamp. Czujnik ciśnienie zobaczysz po zdemontowaniu zderzaka.

Imię
    kamil
    Mieszka w
    Złotów
    Samochód
    CC 2.0 TDI 177KM DSG 4x4, 2011
    Witam, wróciłem z serwisu po wymianie dwumasy i problem pozostał - podczas jazdy na niskich obrotach wibracje od silnika przenoszą się mocno na całą budę. Jeszcze mocniej przenoszą się drgania przy zakresie obrótów od 1800 d0 2200 ale tylko jeśli mocniej się przydusi gazu, przy delikatnym dodawaniu nie czuć tego prawie wcale. Czuć to tak jakby silnik za bardzo wpadał w wibracje i masował przy tym wszystko dookoła. W serwisie VW specjaliści stwierdzili że 4motion z tym przebiegiem (160tyś) już po prostu tak ma (LOL).
    Pomoże ktoś?

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B6 CC 3.6 FSI V6 300KM DSG 4x4, 2012
    Szybkie pytanie - po delikatnym pociągnięciu za klamkę w CC, szyba trochę się opuszcza, aby nie wyrywać uszczelki przy otwieraniu drzwi. Niestety w jednym drzwiach (tylne/prawe) to nie działa. Co może być przyczyną?

Imię
    Jan
    Mieszka w
    KK
    Samochód
    B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB), 1999
    Cytat Zamieszczone przez tylordurden Zobacz posta
    Witam, wróciłem z serwisu po wymianie dwumasy i problem pozostał - podczas jazdy na niskich obrotach wibracje od silnika przenoszą się mocno na całą budę. Jeszcze mocniej przenoszą się drgania przy zakresie obrótów od 1800 d0 2200 ale tylko jeśli mocniej się przydusi gazu, przy delikatnym dodawaniu nie czuć tego prawie wcale. Czuć to tak jakby silnik za bardzo wpadał w wibracje i masował przy tym wszystko dookoła. W serwisie VW specjaliści stwierdzili że 4motion z tym przebiegiem (160tyś) już po prostu tak ma (LOL).
    Pomoże ktoś?
    Poduszki pod silnikiem i skrzynią do sprawdzenia

- Golf 2 1.8 90KM (GX) Bistro Hatchback [BYŁO]
    - Passat B5 1.8T 150km (AEB) Basis Sedan
    - Bora 2.0 115 KM (AZJ) Kombi

Imię
    kamil
    Mieszka w
    Złotów
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez janekg16 Zobacz posta
    Poduszki pod silnikiem i skrzynią do sprawdzenia
    W serwisie zgłosiłem problem i mieli obejrzeć wszystko podczas wymieniania dwumasy, ściągali przecież do tej roboty skrzynię więc poduszki mieli jak na tacy i nie stwierdzili niczego do wymiany.
    Możliwe że coś z układem wydechowym?
    Ostatnio edytowane przez tylordurden ; 18-04-2017 o 19:32

Imię
    Dawid
    Mieszka w
    Kraków
    Samochód
    Nie passat, 2001
    Pytanie raczej z branży blacharskiej. Jaka jest cena za wyciągnięcie progu (wgniotłem dziś na słupku) + polakierowanie?

Imię
    kamil
    Mieszka w
    Złotów
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez Vahn Zobacz posta
    Pytanie raczej z branży blacharskiej. Jaka jest cena za wyciągnięcie progu (wgniotłem dziś na słupku) + polakierowanie?
    Zależy gdzie, w VW czy u Józia w szopie? Przeciętny zakład blacharski nie powinien skasować więcej niż 600zł ale ceny wahają się sporo zależnie od miasta i standardu zakładu.

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Gubin
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2003
    czy jest roznica jak kupie uzywke czujnik oleju(sensor) do mojego paska 1,9 tdi 130 km AVF(manual) od 1,9 tdi 130 km afv ale automat?
    numery czesci sie zgadzaja,
    czy najlepiej ogolnie kupic po numerze cześci? bo tez są od innych aut jak np polo.

Imię
    Rafał
    Mieszka w
    Małopolska
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez nizy84 Zobacz posta
    czy jest roznica jak kupie uzywke czujnik oleju(sensor) do mojego paska 1,9 tdi 130 km AVF(manual) od 1,9 tdi 130 km afv ale automat?
    numery czesci sie zgadzaja,
    czy najlepiej ogolnie kupic po numerze cześci? bo tez są od innych aut jak np polo.
    Kup w/g numeru czujnika i będzie git. A to że będzie z polo czy innego badziewia to mało istotne.

Awatar Luki10071986
    Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Gryfice
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998
    Witam. Prosze Was o pomoc. Posiadam paska b5 1.9 tdi afn. Mam problem z biegami a mianowicie biegi lekko hacza. Wszystkie. Hacza na zimnym jak i na cieplym hacza na zapalonym jak i zgaszonym... sprzeglo docisk i lozysko oporowe nowe. Dwumas wygladal ok. Olej w skrzyni ok. Ciegna i lewarek zmiany biegow bez luzow. Wyczytalem ze winowajca moze byc lozysko igielkowe wybieraka. Chce miec pewnosc ze to na 100 procent to. Jak sie to wymienia. Dodam ze problem jest z wbiciem biegu pierwszy raz. Np jak wbije jedynke to wchodzi z oporem. Jak zrzuce na luz i wbije jeszcze raz to wchodzi juz praktycznie bez oporu nie zawsze ale zazwyczaj. Tak samo jest z kazdym innym biegiem. Prosze Was o pomoc moze ktos ma jakies pomysly badz taki sam problem i udalo mu sie wyeliminowac usterke samemu bez sciagania skrzyni biegow. Pozdrawiam

Awatar yksi
    Imię
    Tomasz
    Mieszka w
    Gdynia
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2003
    Cytat Zamieszczone przez Luki10071986 Zobacz posta
    Witam. Prosze Was o pomoc. Posiadam paska b5 1.9 tdi afn. Mam problem z biegami a mianowicie biegi lekko hacza. Wszystkie. Hacza na zimnym jak i na cieplym hacza na zapalonym jak i zgaszonym... sprzeglo docisk i lozysko oporowe nowe
    Ewentualnie sprawdź wysprzęglik i odpowietrzenie sprzęgła
    Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien

15. Cool Lużna rurka na podszubiu

Imię
    Radosław
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 2.0 20V 130KM (ALT), 2003
    Cześć . Mam autko od niedawna i wdrażam się w jego szczegóły. Po zdjęciu osłonki podszybia obok (a nawet przy ) rurkach elastycznych do nagrzewnicy wystaje rurka przezroczysta zakończona ,,fajeczką" . Próbowałem znaleźć elementy które się łączą i poległem. Może ktoś oblatany w temaciku mógłby mi podpowiedzieć Pozdrawiam

Awatar yksi
    Imię
    Tomasz
    Mieszka w
    Gdynia
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2003
    Cytat Zamieszczone przez Meduza73 Zobacz posta
    Cześć . Mam autko od niedawna i wdrażam się w jego szczegóły. Po zdjęciu osłonki podszybia obok (a nawet przy ) rurkach elastycznych do nagrzewnicy wystaje rurka przezroczysta zakończona ,,fajeczką" . Próbowałem znaleźć elementy które się łączą i poległem. Może ktoś oblatany w temaciku mógłby mi podpowiedzieć Pozdrawiam
    https://forum.vw-passat.pl/threads/6...2o-akumulatora
    Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien

Imię
    Radosław
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 2.0 20V 130KM (ALT), 2003
    wielkie dzięki i już wiedza pogłębiona.

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Pomorze
    Samochód
    B4 1.6 100KM (AEK), 1996
    Mam pytanko.
    Czy amortyzatory i sprężyny są takie same w passacie b4 tdi i 1.6 benzynie?

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1997
    Siemka
    Przeszukałem już całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Pacjent to passat b5 1997 1.8 ADR 125km.

Bolączka mojego passka to szum dochodzący z napinacza łańcucha rozrządu. Dziwek nie jest głośny. Rozebrałem już pokrywę zaworów w celu wstępnej diagnozy. Łańcuch wygląda OK, a napinacz się nie ugina pod naciskiem palców. Auto nie utraciło swojej mocy, a na desce nie ma niepokojących kontrolek. Jak długo stoi to po odpaleniu troszkę głośniej słychać pracę łańcucha rozrządu (max przez 1,5s).

Miał ktoś podobnym problem? Czy szum tego łańcucha to rzecz normalna?

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP), 2005
    Witam, posiadam Passata B6 2.0TDI 140KM oznaczenie silnika BMP, samochód ma bardzo mało mocy do 2 tys obrotów, jak by ciągnął tira, po osiągnieciu około 2 tyś obrotów zaczyna w miarę normalnie przyspieszać. Jakich grup dynamicznych i statycznych wykonać logi aby wrzucić na forum i ktoś mógł sprawdzić co jest nie tak? Dodam że ECU nie znajduje żadnych błędów z silnika
    Pozdrawiam Patryk

Uprawnienia umieszczania postów