Komunikaty

Strona 164 z 181 PierwszyPierwszy ... 64114154161162163164165166167174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,261 do 3,280 z 3617

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1997
    Siemka
    Przeszukałem już całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Pacjent to passat b5 1997 1.8 ADR 125km.

Bolączka mojego passka to szum dochodzący z napinacza łańcucha rozrządu. Dziwek nie jest głośny. Rozebrałem już pokrywę zaworów w celu wstępnej diagnozy. Łańcuch wygląda OK, a napinacz się nie ugina pod naciskiem palców. Auto nie utraciło swojej mocy, a na desce nie ma niepokojących kontrolek. Jak długo stoi to po odpaleniu troszkę głośniej słychać pracę łańcucha rozrządu (max przez 1,5s).

Miał ktoś podobnym problem? Czy szum tego łańcucha to rzecz normalna?

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP), 2005
    Witam, posiadam Passata B6 2.0TDI 140KM oznaczenie silnika BMP, samochód ma bardzo mało mocy do 2 tys obrotów, jak by ciągnął tira, po osiągnieciu około 2 tyś obrotów zaczyna w miarę normalnie przyspieszać. Jakich grup dynamicznych i statycznych wykonać logi aby wrzucić na forum i ktoś mógł sprawdzić co jest nie tak? Dodam że ECU nie znajduje żadnych błędów z silnika
    Pozdrawiam Patryk

Imię
    Kamil
    Mieszka w
    Olsztyn
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (ADR), 1999
    Witam. Chciałbym wymienić listwy drzwi przód i tył w moim Pasku na chromowanie jak to jest w modelach B5 FL. Czy taka operacja jest możliwa? Czy listwy z modelu przed liftem będą pasować do tego po lifcie? Oraz czy takie listwy będą pasować? http://allegro.pl/vw-passat-b5-sedan...ant=6649533090
    Z góry dzięki za uprzejme odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Visper ; 21-04-2017 o 17:26

Awatar KrajesK
    Imię
    Tomek
    Mieszka w
    Białystok - Łomża :)
    Samochód
    B5 3BG 1.9TDI (AVF), 3BG 2.8 (AMX) 4x4 tiptronic, ---
    Cytat Zamieszczone przez Visper Zobacz posta
    Witam. Chciałbym wymienić listwy drzwi przód i tył w moim Pasku na chromowanie jak to jest w modelach B5 FL. Czy taka operacja jest możliwa? Czy listwy z modelu przed liftem będą pasować do tego po lifcie? Oraz czy takie listwy będą pasować? http://allegro.pl/vw-passat-b5-sedan...ant=6649533090
    Z góry dzięki za uprzejme odpowiedzi
    To są zwykle listwy meblowe naklejane na twoje obecne czarne. Listwy fabryczne nie są na drzwiach tylko nad drzwiami nitowane do słupka. Dodatkowo szybę trójkątna trzeba zdemontować by zamontować OEM listwę chrom. To co pokazujesz to ja osobiście bym sobie darował.
    Ostatnio edytowane przez KrajesK ; 21-04-2017 o 21:29

Imię
    Paweł
    Mieszka w
    Mielec
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2009
    Witam
    Mam problem z wycieraczkami przednimi w B6 '09.Otóż włączają się same i działają jak chcą. Nie da się ich wyłączyc nawet zamknięcie samochodu nic nie daje. Dopiero po wyciągnięciu bezpiecznika przestają działać.Gdzie szukać przyczyny? Na komputerze wychodzi brak komunikacji z silniczkiem wycieraczek oraz jakis błąd z czujnikiem deszczu.

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Kępno
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (ANB), 2002
    Witam mam problem ze swoim passatem. Mianowicie jakiś tydzień temu wymieniłem oba amortyzatory z przodu i od tego czasu przy hamowaniu, jeździe po nierównościach, najezdzaniu na próg zwalniający czy manewrach na rondzie słychać skrzypienie lub trzeszczenie . Jakby jakieś gumy. Pojechałem do mechanika z tym i nasmarowal mi wszystkie gumy ale problem nie zniknął. Dodam że przed wymianą tego nie było. Ratujcie proszę bo jadąc tym autem czuje się teraz jakbym jechał nie wiadomo jak starym gratem...

Awatar Konradzixx
    Imię
    Konrad
    Mieszka w
    Gdańsk
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP), 2005
    Witam! Proszę o instrukcję/ poradę jak zdemontować kratki nawiewu passat b6. Kolejne pytanie- czy te z modelu CC lub b7 (srebrna obwódka) będą pasować? Sprzedawcy internetowi twierdzą, że tak ale podejrzewam, że oni stwierdzą wszystko aby tylko kupić.

Awatar stormix
    Imię
    Damian
    Mieszka w
    POL
    Samochód
    B7 1.4 TSI CAXA 122KM, 2014
    Czesc, chodzi mi po glowie chip w moim B7 1.4 TSI 122KM. Programowanie sterownika. Zadne boxy mnie nie interesuja.
    Robil ktos ? Warto ? Mysle o podniesieniu tak max do 150KM/250Nm. Bedzie odczuwalne ?
    VW Passat B7 365 1.4 TSI CAXA 2014 122KM 20,000km
    VW Golf A7 5G1 1.2 TSI CYVA 2016 85KM 3,000km

był : VW Polo IV FL 9N3 1.2 12V BME 64KM 108,000km

9. Błąd P15A100

Imię
    jurek
    Mieszka w
    zamość
    Samochód
    B6 1.6 TDI-PD 105KM BM, 2010
    Witam pojawił mi się błąd po odpaleniu na myjce na scanerze Viakena i nie mogę go skasować passat B6 1,6 TDI 2010r. czy ten błąd związany jest z Start-stop

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Gru,GD, BB
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP), 2005
    Wyszła mi lekko sprężyna (lewy przód) u dołu na mocowaniu amora. Jechać do mechanika czy spróbować na własną rękę popukać i może wskoczy ?

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Kępno
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (ANB), 2002
    Witam mam problem ze swoim passatem. Mianowicie jakiś tydzień temu wymieniłem oba amortyzatory z przodu i od tego czasu przy hamowaniu, jeździe po nierównościach, najezdzaniu na próg zwalniający czy manewrach na rondzie słychać skrzypienie lub trzeszczenie . Jakby jakieś gumy. Pojechałem do mechanika z tym i nasmarowal mi wszystkie gumy ale problem nie zniknął. Dodam że przed wymianą tego nie było. Ratujcie proszę bo jadąc tym autem czuje się teraz jakbym jechał nie wiadomo jak starym gratem...

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Gdańsk
    Samochód
    B5(3B) 1.8 20V 125KM (APT), 1999
    Witam serdecznie,
    Samochód: Passat B5 1.8 20V APT
    Mam pytanie o układ ssący, mianowicie o część zwaną "kierownicą powietrza" (nr części: 058133356D). Zauważyłem, że dochodzą do niej dwa przewody: jeden od odmy, a drugi nie wiem od czego, ponieważ mam go urwanego zaraz przy kierownicy powietrza. Do czego powinien być podłączony ten drugi, cieńszy wężyk? Załączam zdjęcie pokazujące o co mi chodzi. kierownica_powietrza_058133356D.jpg

Imię
    Artur
    Mieszka w
    Gliwice
    Samochód
    B5(3B) 1.6 101KM (ANA), 2000
    Stiven, jeśli dochodzi dźwięk jakby obcierało o gumę to hmM, generalnie sprężyna leży na takich "podkładkach" gumowych u góry i dołu być może są źle założone. Pytanie czy masz dobre amory bo chyba się różniły przed i po FLu.

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Wrocław
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP), 2008
    Cześć, mam mały problem z niedziałającymi wycieraczkami w B6 sedan 2008r. Zacząłem od sprawdzenia czujnika otwarcia maski, i ten działa dobrze. Rozkręciłem więc podszybie, wyciągnąłem silniczek, i po podaniu mu plusa i masy na kostce, nie zadziałał, rozkręciłem wiec czarną obudowę i podałem + i - na sam silnik i ruszył, wiec wina jest w tej płytce która steruje całością. Strzelam ze naprawa tego nie ma sensu. I teraz rodzi się pytanie, gdzie szukać zamiennika, od czego pasuje? Widze ze na allegro jest tego od cholery ale różnią się od tego co mam. Dzięki za odpowiedz z góry

IMG_20170423_121722_1.jpg
    Numer części to chyba 3c1 955 119A

Imię
    kamil
    Mieszka w
    Złotów
    Samochód
    CC 2.0 TDI 177KM DSG 4x4, 2011
    Cytat Zamieszczone przez Stiven92 Zobacz posta
    Sprawdź dobrze czy żadna z osłon amortyzatora się nie poluzowała/odczepiła. Mechanik powinien to widzieć od razu ale może nie zwrócił uwagi.

Imię
    Paweł
    Mieszka w
    Mielec
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez Micha89 Zobacz posta
    Cześć, mam mały problem z niedziałającymi wycieraczkami w B6 sedan 2008r. Zacząłem od sprawdzenia czujnika otwarcia maski, i ten działa dobrze. Rozkręciłem więc podszybie, wyciągnąłem silniczek, i po podaniu mu plusa i masy na kostce, nie zadziałał, rozkręciłem wiec czarną obudowę i podałem + i - na sam silnik i ruszył, wiec wina jest w tej płytce która steruje całością. Strzelam ze naprawa tego nie ma sensu. I teraz rodzi się pytanie, gdzie szukać zamiennika, od czego pasuje? Widze ze na allegro jest tego od cholery ale różnią się od tego co mam. Dzięki za odpowiedz z góry

IMG_20170423_121722_1.jpg
    Numer części to chyba 3c1 955 119A
    Mam bardzo podobny problem.Powiedz gdziue dokladnie podales plus i mase że zadziałał.
    Ps. Mam ten sam nr silniczka i jest tylko jeden na allegro . Nie wiem czy inna końcówka w numerze będzie paskować.

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Wrocław
    Samochód
    Są dwa piny po zdjęciu czarnej płaskiej obudowy która jest na zatrzaskach

Imię
    Paweł
    Mieszka w
    Mielec
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez Micha89 Zobacz posta
    Są dwa piny po zdjęciu czarnej płaskiej obudowy która jest na zatrzaskach
    Zciągnąłem czarną płaską obudowe i również podałem + i - i silnik działa raz w lewo raz w prawo w zależności od plusa i minusa.I teraz pytanie. Czy problem w dziwnie działających wycieraczkach tzn wlączają sie nawet gdy na manetce jest pozycja 0 tkwi w tej płytce ( sterowaniu) ?

Imię
    Piotr
    Mieszka w
    Głogów
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2008
    Przerysowano mi paska b6 na parkingu(lampa, blotnik, zderzak) rzecoznawca, zrobił kosztorys i wypłacili kase mimo, ze nie akceptowałem tej sumy. Ktoś może podpowiedzieć jak odwołać się od decyzji ergohestii? Ma ktoś jakiś wzór odwołania? Trzeba robic kosztorys naprawy na nowo, gdzie i za ile?

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Wrocław
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez pawlos22 Zobacz posta
    Zciągnąłem czarną płaską obudowe i również podałem + i - i silnik działa raz w lewo raz w prawo w zależności od plusa i minusa.I teraz pytanie. Czy problem w dziwnie działających wycieraczkach tzn wlączają sie nawet gdy na manetce jest pozycja 0 tkwi w tej płytce ( sterowaniu) ?
    Musimy czekać na jakąś mądrzejszą głowę w temacie

Uprawnienia umieszczania postów