Komunikaty

Strona 208 z 208 PierwszyPierwszy ... 108158198205206207208
Pokaż wyniki od 4,141 do 4,150 z 4150

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Awatar mgboczna
    Imię
    Mirek
    Mieszka w
    Polska/Łódź
    Samochód
    B7 2.0 TSI 210KM DSG, 2012
    Wygląda na to ,że nad tymi 53
    :
    JEST:
    B7 2.0 TSI CCZB 211kM
    BYŁ:
    B6 2.0 TDI BMR 170kM
    B5 1.8 TSI ADR 125kM
    http://forum.vw-passat.pl/threads/14...%C4%99pc%C4%99

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG, 2008
    Cytat Zamieszczone przez mgboczna Zobacz posta
    Wygląda na to ,że nad tymi 53
    Problem rozwiązany. Bezpiecznik 36 w desce. Nominalnie od webasto, u mnie okazuje się, że zasila moduł pamięci fotela kierowcy. Fotele elektryczne były dokładane i tak zostały podłączone. Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2001
    Dzień dobry, chciałbym prosić Was o radę w sprawie gałki do passata w stylu A4 z tej aukcji: http://allegro.pl/galka-zmiany-biego...568304557.html. Miał ktoś może z tym styczność, myślicie, że warto, czy to raczej jakiś bubel?

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Pomorze
    Samochód
    B4 1.6 100KM (AEK), 1996
    Witam.
    Mam pytanko. W moim passacie b4 1.6 variant 1996r. zmęczone mam już wszystkie amortyzatory i sprężyny. Jako że będę musiał je wymienić to pomyślałem, że wstawię od razu gwint lub sporta.
    I stąd moje pytanie. Od jakich aut pasuje zawieszenie bo najchętniej to kupiłbym używany zestaw.

Imię
    Adam
    Mieszka w
    Wa-wa
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2002
    Witam wszystkich forumowiczów,
    po 3h czytania niemal wszystkich postów nt. kontrolki oleju nie znalazłem rozwiązania problemu.
    w skrócie Passat B5 2002r. 1,8T 170tyś przebiegu.

Po jakimś czasie od samodzielnej wymianie oleju w marcu 2017 zaświeciła mi się kontrolka żółta silnika w czasie jazdy. Zgodnie z tym co przeczytałem odpiąłem klemę i kontrolka zniknęła. Po jakimś miesiącu podczas drogi nagle się zaświeciła i nawet po odpięciu klem itd, nie zgasła. Związku z czym jeździłem tak z tą kontrolką jakieś 1tyś km (dodam, że poziom oleju na bagnecie mam od wymiany cały czas na max).
    Ostatnio jadąc po bardzo nierównej ścieżce polnej kontrolka ta zgasła i myślałem, że mam kłopot z głowy, aż do dnia wczorajszego (jakieś 500km od wyłączenia kontrolki zrobiłem).

Wczoraj po odpaleniu silnika przejechałem jakieś 40 metrów, auto jak nigdy zaczęło się dusić i wybiła mi duża na pół FISu lampka oleju czerwona + coś po niemiecku (na pewno nic związanego ze STOP itd.), żadnych sygnałów dźwiękowych. Zgasiłem silnik, patrze na poziom oleju a tam mniej niż minimum (dziwne, że po 500km trasy tyle oleju by zeszło). Dolałem z 200ml oleju do środkowego poziomu i mimo wszystko kontrolka nadal świeciła, próbowałem go uruchomić za drugim razem się udało (kontrolka zgasła) i wczoraj przejechałem nim jakieś 15km.
    Olej jaki leje to Mobil 1 5W30 z formułą ESP, filtr Knecht.

Co może być przyczyną takiego nagłego spadku oleju ? i takiego zachowania się auta?
    Z tego co wyczytałem:
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik oleju - jak to zweryfikować/naprawić ?
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik ciśnienia oleju - gdzie to można znaleźć i sprawdzić/wyczyścić go?
    - zapchany smok - wszystko związane z turbiną

Dzisiaj podobna sytuacja: sprawdziłem stan oleju - max. Uruchomiłem bez problemu, po kilkunastu sekundach jak zszedł z ssania (obroty 800) pochodził kilka sekund i zaczęło nim trzęść i zgasł.
    Po próbie uruchomienia duża ikona poziomu oleju na czerwono jak wczoraj i za pierwszym razem nie odpalił (kręciłem kilka/kilkanaście sekund). Za drugim kręceniem odpalił bez problemu i jest niby ok....

Sprawdziłem po kilku minutach poziom oleju i jest w 3/4 poziomu (przed zapaleniem był na max)

Problem w tym, że jestem studentem i nie mam ani komputera ani kanału/narzędzi by cokolwiek zweryfikować a boje się oddać auto do mechanika (obecnie mieszkam w warszawie, a auto robię w rodzinnej miejscowości, w której będę za 2-3 msc)

Może jest ktoś z wawy, kto zna się na kompie i tych rzeczach i mógłby podpiąć kompa do mojego auta? oczywiście nie za darmo

Bardzo będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc
    Ostatnio edytowane przez StasieQ ; 28-05-2017 o 13:51

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP) 4x4, 2006
    Witam, jestem nowym posiadaczem passata B6 2.0 tdi (BKP) 4motion. Zauważyłem (raczej usłyszałem) dziwny "titnięcie" gdy zdejmuje nogę z sprzęgła na 5 biegu. Reszta biegów działa normalnie. Dwumasa razem z sprzęgłem jest nowa (ledwo co przejechane 2tys km.)
    Jakieś pomysły?

Imię
    Tobiasz
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2004
    Witam, od niedawna posiadam passata b5 fl, rok 2004, benzyna 1,8T. Mój problem polega na tym, że przy odcięciu gazu słychać przez chwilę dziwny dźwięk dochodzący z silnika. Dzieje się tak po wciśnięciu sprzęgła lub zdjęcia nogi z pedału gazu. Dodam, że auto musi być na większych obrotach żeby usłyszeć ten dźwięk, dlatego uważam, że jest to pewnie związanie z turbiną. Dźwięk, o którym wspomniałem brzmi jakby powietrze uchodziło, taki terkot, który trwa ledwo sekundę i zanika. Warto dodać, że auto nie traci na mocy, nie kopci ani nie szarpie.

Drugi problem, a raczej pytanie będzie o wspomaganiu. Przesiadłem się z Seata Cordoby 2003 rok, gdzie kierownicą kręciło się niemalże jednym palcem. Czasami jeżdżę passatem b6, gdzie kierownica chodzi również bardzo lekko. Natomiast w moim passacie, kierownica chodzi dość ciężko. Przy skręcie muszę mocniej chwycić kierownicę i włożyć trochę siły, aby nią zakręcić. Troszkę mnie to dziwi, gdyż w innych autach ze wspomaganiem nigdy nie musiałem wkładać większego trudu przy skręcie. Zawsze robiłem to jedną ręką bez chwytnia (wiecie chyba o co chodzi). Dlatego chciałbym spytać, czy to wspomaganie w b5 takie już jest, czy coś nie gra. Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Tobyku ; 28-05-2017 o 23:25

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    warszawa
    Samochód
    B8 2.0 TDI 150KM, 2016
    Witam

Jaki kabel potrzeba kupić do usuwania błędów w samochodzie Passat B8 y 2016 roku.

Awatar sirGrzesio
    Imię
    Grzesiek
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2001
    Cytat Zamieszczone przez StasieQ Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów,
    po 3h czytania niemal wszystkich postów nt. kontrolki oleju nie znalazłem rozwiązania problemu.
    w skrócie Passat B5 2002r. 1,8T 170tyś przebiegu.

Po jakimś czasie od samodzielnej wymianie oleju w marcu 2017 zaświeciła mi się kontrolka żółta silnika w czasie jazdy. Zgodnie z tym co przeczytałem odpiąłem klemę i kontrolka zniknęła. Po jakimś miesiącu podczas drogi nagle się zaświeciła i nawet po odpięciu klem itd, nie zgasła. Związku z czym jeździłem tak z tą kontrolką jakieś 1tyś km (dodam, że poziom oleju na bagnecie mam od wymiany cały czas na max).
    Ostatnio jadąc po bardzo nierównej ścieżce polnej kontrolka ta zgasła i myślałem, że mam kłopot z głowy, aż do dnia wczorajszego (jakieś 500km od wyłączenia kontrolki zrobiłem).

Wczoraj po odpaleniu silnika przejechałem jakieś 40 metrów, auto jak nigdy zaczęło się dusić i wybiła mi duża na pół FISu lampka oleju czerwona + coś po niemiecku (na pewno nic związanego ze STOP itd.), żadnych sygnałów dźwiękowych. Zgasiłem silnik, patrze na poziom oleju a tam mniej niż minimum (dziwne, że po 500km trasy tyle oleju by zeszło). Dolałem z 200ml oleju do środkowego poziomu i mimo wszystko kontrolka nadal świeciła, próbowałem go uruchomić za drugim razem się udało (kontrolka zgasła) i wczoraj przejechałem nim jakieś 15km.
    Olej jaki leje to Mobil 1 5W30 z formułą ESP, filtr Knecht.

Co może być przyczyną takiego nagłego spadku oleju ? i takiego zachowania się auta?
    Z tego co wyczytałem:
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik oleju - jak to zweryfikować/naprawić ?
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik ciśnienia oleju - gdzie to można znaleźć i sprawdzić/wyczyścić go?
    - zapchany smok - wszystko związane z turbiną

Dzisiaj podobna sytuacja: sprawdziłem stan oleju - max. Uruchomiłem bez problemu, po kilkunastu sekundach jak zszedł z ssania (obroty 800) pochodził kilka sekund i zaczęło nim trzęść i zgasł.
    Po próbie uruchomienia duża ikona poziomu oleju na czerwono jak wczoraj i za pierwszym razem nie odpalił (kręciłem kilka/kilkanaście sekund). Za drugim kręceniem odpalił bez problemu i jest niby ok....

Sprawdziłem po kilku minutach poziom oleju i jest w 3/4 poziomu (przed zapaleniem był na max)

Problem w tym, że jestem studentem i nie mam ani komputera ani kanału/narzędzi by cokolwiek zweryfikować a boje się oddać auto do mechanika (obecnie mieszkam w warszawie, a auto robię w rodzinnej miejscowości, w której będę za 2-3 msc)

Może jest ktoś z wawy, kto zna się na kompie i tych rzeczach i mógłby podpiąć kompa do mojego auta? oczywiście nie za darmo

Bardzo będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc
    dochodzi jeszcze problem z pompą oleju...

- - - - - aktualizacja - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Tobyku Zobacz posta
    Witam, od niedawna posiadam passata b5 fl, rok 2004, benzyna 1,8T. Mój problem polega na tym, że przy odcięciu gazu słychać przez chwilę dziwny dźwięk dochodzący z silnika. Dzieje się tak po wciśnięciu sprzęgła lub zdjęcia nogi z pedału gazu. Dodam, że auto musi być na większych obrotach żeby usłyszeć ten dźwięk, dlatego uważam, że jest to pewnie związanie z turbiną. Dźwięk, o którym wspomniałem brzmi jakby powietrze uchodziło, taki terkot, który trwa ledwo sekundę i zanika. Warto dodać, że auto nie traci na mocy, nie kopci ani nie szarpie.

Drugi problem, a raczej pytanie będzie o wspomaganiu. Przesiadłem się z Seata Cordoby 2003 rok, gdzie kierownicą kręciło się niemalże jednym palcem. Czasami jeżdżę passatem b6, gdzie kierownica chodzi również bardzo lekko. Natomiast w moim passacie, kierownica chodzi dość ciężko. Przy skręcie muszę mocniej chwycić kierownicę i włożyć trochę siły, aby nią zakręcić. Troszkę mnie to dziwi, gdyż w innych autach ze wspomaganiem nigdy nie musiałem wkładać większego trudu przy skręcie. Zawsze robiłem to jedną ręką bez chwytnia (wiecie chyba o co chodzi). Dlatego chciałbym spytać, czy to wspomaganie w b5 takie już jest, czy coś nie gra. Z góry dziękuję za pomoc.
    nieszczelności w okolicy turbiny

Imię
    Bastek
    Mieszka w
    Opole
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP), 2005
    Witam
    Dla tych co borykają się z podobnym problemem
    winowajca okazał sie wałek rozrządu - po wymianie wszystko wróciło do normy

Uprawnienia umieszczania postów