Komunikaty

Strona 208 z 208 PierwszyPierwszy ... 108158198205206207208
Pokaż wyniki od 4,141 do 4,147 z 4147

Wątek: Pytania nowego użytkownika

Awatar mgboczna
    Imię
    Mirek
    Mieszka w
    Polska/Łódź
    Samochód
    B7 2.0 TSI 210KM DSG, 2012
    Wygląda na to ,że nad tymi 53
    :
    JEST:
    B7 2.0 TSI CCZB 211kM
    BYŁ:
    B6 2.0 TDI BMR 170kM
    B5 1.8 TSI ADR 125kM
    http://forum.vw-passat.pl/threads/14...%C4%99pc%C4%99

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG, 2008
    Cytat Zamieszczone przez mgboczna Zobacz posta
    Wygląda na to ,że nad tymi 53
    Problem rozwiązany. Bezpiecznik 36 w desce. Nominalnie od webasto, u mnie okazuje się, że zasila moduł pamięci fotela kierowcy. Fotele elektryczne były dokładane i tak zostały podłączone. Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2001
    Dzień dobry, chciałbym prosić Was o radę w sprawie gałki do passata w stylu A4 z tej aukcji: http://allegro.pl/galka-zmiany-biego...568304557.html. Miał ktoś może z tym styczność, myślicie, że warto, czy to raczej jakiś bubel?

Imię
    Patryk
    Mieszka w
    Pomorze
    Samochód
    B4 1.6 100KM (AEK), 1996
    Witam.
    Mam pytanko. W moim passacie b4 1.6 variant 1996r. zmęczone mam już wszystkie amortyzatory i sprężyny. Jako że będę musiał je wymienić to pomyślałem, że wstawię od razu gwint lub sporta.
    I stąd moje pytanie. Od jakich aut pasuje zawieszenie bo najchętniej to kupiłbym używany zestaw.

Imię
    Adam
    Mieszka w
    Wa-wa
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2002
    Witam wszystkich forumowiczów,
    po 3h czytania niemal wszystkich postów nt. kontrolki oleju nie znalazłem rozwiązania problemu.
    w skrócie Passat B5 2002r. 1,8T 170tyś przebiegu.

Po jakimś czasie od samodzielnej wymianie oleju w marcu 2017 zaświeciła mi się kontrolka żółta silnika w czasie jazdy. Zgodnie z tym co przeczytałem odpiąłem klemę i kontrolka zniknęła. Po jakimś miesiącu podczas drogi nagle się zaświeciła i nawet po odpięciu klem itd, nie zgasła. Związku z czym jeździłem tak z tą kontrolką jakieś 1tyś km (dodam, że poziom oleju na bagnecie mam od wymiany cały czas na max).
    Ostatnio jadąc po bardzo nierównej ścieżce polnej kontrolka ta zgasła i myślałem, że mam kłopot z głowy, aż do dnia wczorajszego (jakieś 500km od wyłączenia kontrolki zrobiłem).

Wczoraj po odpaleniu silnika przejechałem jakieś 40 metrów, auto jak nigdy zaczęło się dusić i wybiła mi duża na pół FISu lampka oleju czerwona + coś po niemiecku (na pewno nic związanego ze STOP itd.), żadnych sygnałów dźwiękowych. Zgasiłem silnik, patrze na poziom oleju a tam mniej niż minimum (dziwne, że po 500km trasy tyle oleju by zeszło). Dolałem z 200ml oleju do środkowego poziomu i mimo wszystko kontrolka nadal świeciła, próbowałem go uruchomić za drugim razem się udało (kontrolka zgasła) i wczoraj przejechałem nim jakieś 15km.
    Olej jaki leje to Mobil 1 5W30 z formułą ESP, filtr Knecht.

Co może być przyczyną takiego nagłego spadku oleju ? i takiego zachowania się auta?
    Z tego co wyczytałem:
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik oleju - jak to zweryfikować/naprawić ?
    - może być zaśniedziały/niesprawny czujnik ciśnienia oleju - gdzie to można znaleźć i sprawdzić/wyczyścić go?
    - zapchany smok - wszystko związane z turbiną

Dzisiaj podobna sytuacja: sprawdziłem stan oleju - max. Uruchomiłem bez problemu, po kilkunastu sekundach jak zszedł z ssania (obroty 800) pochodził kilka sekund i zaczęło nim trzęść i zgasł.
    Po próbie uruchomienia duża ikona poziomu oleju na czerwono jak wczoraj i za pierwszym razem nie odpalił (kręciłem kilka/kilkanaście sekund). Za drugim kręceniem odpalił bez problemu i jest niby ok....

Sprawdziłem po kilku minutach poziom oleju i jest w 3/4 poziomu (przed zapaleniem był na max)

Problem w tym, że jestem studentem i nie mam ani komputera ani kanału/narzędzi by cokolwiek zweryfikować a boje się oddać auto do mechanika (obecnie mieszkam w warszawie, a auto robię w rodzinnej miejscowości, w której będę za 2-3 msc)

Może jest ktoś z wawy, kto zna się na kompie i tych rzeczach i mógłby podpiąć kompa do mojego auta? oczywiście nie za darmo

Bardzo będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc
    Ostatnio edytowane przez StasieQ ; Wczoraj o 13:51

Imię
    Sebastian
    Mieszka w
    Zabrze
    Samochód
    B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP) 4x4, 2006
    Witam, jestem nowym posiadaczem passata B6 2.0 tdi (BKP) 4motion. Zauważyłem (raczej usłyszałem) dziwny "titnięcie" gdy zdejmuje nogę z sprzęgła na 5 biegu. Reszta biegów działa normalnie. Dwumasa razem z sprzęgłem jest nowa (ledwo co przejechane 2tys km.)
    Jakieś pomysły?

Imię
    Tobiasz
    Mieszka w
    Łódź
    Samochód
    B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT), 2004
    Witam, od niedawna posiadam passata b5 fl, rok 2004, benzyna 1,8T. Mój problem polega na tym, że przy odcięciu gazu słychać przez chwilę dziwny dźwięk dochodzący z silnika. Dzieje się tak po wciśnięciu sprzęgła lub zdjęcia nogi z pedału gazu. Dodam, że auto musi być na większych obrotach żeby usłyszeć ten dźwięk, dlatego uważam, że jest to pewnie związanie z turbiną. Dźwięk, o którym wspomniałem brzmi jakby powietrze uchodziło, taki terkot, który trwa ledwo sekundę i zanika. Warto dodać, że auto nie traci na mocy, nie kopci ani nie szarpie.

Drugi problem, a raczej pytanie będzie o wspomaganiu. Przesiadłem się z Seata Cordoby 2003 rok, gdzie kierownicą kręciło się niemalże jednym palcem. Czasami jeżdżę passatem b6, gdzie kierownica chodzi również bardzo lekko. Natomiast w moim passacie, kierownica chodzi dość ciężko. Przy skręcie muszę mocniej chwycić kierownicę i włożyć trochę siły, aby nią zakręcić. Troszkę mnie to dziwi, gdyż w innych autach ze wspomaganiem nigdy nie musiałem wkładać większego trudu przy skręcie. Zawsze robiłem to jedną ręką bez chwytnia (wiecie chyba o co chodzi). Dlatego chciałbym spytać, czy to wspomaganie w b5 takie już jest, czy coś nie gra. Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Tobyku ; Wczoraj o 23:25

Uprawnienia umieszczania postów