Skocz do zawartości
Slawek189

Airbag - Zrywająca taśma kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od kupna samochodu mam problem z taśmą poduszki powietrznej w kierownicy.

Po wymianie taśmy błąd poduszki znika jednak na tydzień, dwa - następnie chyba taśma się zrywa lub coś się z nią dzieje i znowu to samo. Ten sam błąd w Vagu.

Jestem po wymianie trzech taśm i na każdej to samo. Montowana była na 90% prawidłowo przez mojego kolegę i dwóch różnych mechaników.

Chciałbym się uporać z tym błędem, bo mam go dość. Już myślałem nawet nad usunięciem diody :P (ale to nie rozwiązuje problemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pozostałe okablowanie sprawdziłeś :?:

A moduł kierownicy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że pozostałe okablowanie sprawdziłeś :?:

A moduł kierownicy :?:

 

Szczerze mówiąc jestem laikiem i boję się, że mi poduszka mi wystrzeli czy coś uszkodzę i zawsze komuś to zlecałem.

 

Okablowanie niby mechanik sprawdzał - ok.

Moduł kierownicy - jak to sprawdzić?

 

Czytałem na googlach, że taśma jest delikatna i na obroty trzeba ją ustawić bynajmniej w Fordach, może tutaj jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tasmie masz takie okienko bezbarwne i w tym okienku nasz widziec czarny owalny plastik wtedy tasma jest w punkcie zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okienko to jest w czujniku skrętu kół. Taśma ze zwijaczem jest razem ale jak ktoś ja wyciągał to niekoniecznie właściwie założył mimo że w okienku jest ok. Przed założeniem taśmy trzeba delikatnie kręcić ją w jedną strone do oporu potem w drugą policzyć obroty i ustawić na środku i zamontować w aucie tylko koła muszą być do jazdy na wprost. W moim pasku kiera 3 ramienna od czasu do czasu wyskakuje błąd poduchy głownie jak robi się gorąco błąd n95.Czyszczenie styków nic nie dawało dopiero gumowy młotek. Dwa razy już pomogło. Następny błąd i rzucę poducha w ścianę bo w niej czasami coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okienko to jest w czujniku skrętu kół. Taśma ze zwijaczem jest razem ale jak ktoś ja wyciągał to niekoniecznie właściwie założył mimo że w okienku jest ok. Przed założeniem taśmy trzeba delikatnie kręcić ją w jedną stronę do oporu potem w drugą policzyć obroty i ustawić na środku i zamontować w aucie tylko koła muszą być do jazdy na wprost. W moim pasku kiera 3 ramienna od czasu do czasu wyskakuje błąd poduchy głownie jak robi się gorąco błąd n95.Czyszczenie styków nic nie dawało dopiero gumowy młotek. Dwa razy już pomogło. Następny błąd i rzucę poducha w ścianę bo w niej czasami coś nie styka.

 

'Wyciągał' w sensie z innego samochodu?

A ktoś wie w którą stronę skręcić do oporu i ile obrotów z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy

Mam również problem z airbagiem.

Na vagu pokazało poduszka kierowcy. Pierwsze podejście, polutowanie kabelków pod fotelem. Nie pomogło. Drugie podejście wymiana taśmy w kierownicy. Nie pomogło. Ale przy wymianie taśmy pogrzebałem śrubokrętem w kostce (tej żółtej) co jest wpięta do taśmy. Pomogło... ale tylko na chwilę. Zaopatrzyłem się w drugi kabelek. Wymieniłem, Vag-iem błąd wykasowany i było ok. Pojeździłem tak tydzień i znów błąd poduszki. Juz mnie ku...ca bierze. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

'Wyciągał' w sensie z innego samochodu?

A ktoś wie w którą stronę skręcić do oporu i ile obrotów z powrotem?

 

Jak ja zmieniałem u siebie to na maksa w jedną stronę i liczysz obroty na maksa w drugą stronę. Dzielisz to na pół i o tyle cofasz. Jeśli źle mówię, proszę mnie poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na obudowie taśmy jest "oczko", w którym pokazuje się żółta kreska w momencie ustawienia taśmy w pozycji środkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okienko Ci prawdę powie tyko wtedy jeśli taśma wraz z zwijaczem nie była wyciągana nigdy z obudowy czujnika skrętu kół. Bo jak ktoś kombinował to niekoniecznie dobrze założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności