Skocz do zawartości
mireckino

Gumowa osłona kabli drzwi tył - wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem. Zmagam się z następującym problemem a więc gumowa osłona drzwi tylnych pękła oraz urwało się mocowanie do słupka i od tamtej pory gdy są deszczowe/zimowe (wilgotne) dni mam problemy z elektryczną szybą. Nie chce działać. Podejrzewam, że dostaje się tam wilgoć. Pytanie brzmi czy można kupić taką gume, czy w ogóle da się ją wymienić a jeśli tak to jak? Znalazłem w necie, że np w Skodzie Fabi można to wymienić (http://skodaauto.com.pl/oslona-gumowa-przewodow-drzwi-przednich-skoda-fabia-p-926.html) niestety do passka nie znalazłem. Ktoś też mi powiedział, że tego się po prostu nie wymienia i trzeba kleić :(

 

ps: w dni słoneczne i cieple szyba działa normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś też mi powiedział, że tego się po prostu nie wymienia i trzeba kleić

 

Ten ktoś źle mówi. Ja wymieniałem także tą osłonę z kolegą i czas wymiany to 15min. roboty. Zamów w ASO i sam sobie wymienisz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wymiany gumową osłonę kabli w klapie bagażnika i tu mnie chyba trochę roboty czeka, żeby wszystkie te kable przewlec przez tą uszczelkę i jeszcze z dodatkowym kablem od ringów. Wkurza mnie to i muszę wymienić. Kleiłem świecącą taśmą izolacyjną i wygląda to całkiem dobrze, ale po jakimś czasie otwierania i zamykania klapy cały patent szlag trafia i znowu straszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma aso musze 100km do szczecina smigac ehh musze szukac gdzies na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba rozkrecac drzwi zeby ja wyjac lub inne plastiki w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A trzeba rozkrecac drzwi zeby ja wyjac lub inne plastiki w aucie?

Nic nie trzeba rozkręcać. Tą harmonijkę można wymienić przy otwartych drzwiach przednich. Możesz zamówić w ASO tą część i Ci przyślą. Szukaj na Allegro serwisów VW, które sprzedają swoje części. Polecam ten

http://allegro.pl/czapka-baseballowa-vw-czarna-biala-golf-passat-vw-i5055604127.html

 

Kilka razy kupowałem u nich i bez problemu przysyłali. Także dzwoń i zamawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylna lewa guma ma taki nr 3C0959843A dzisiaj sprawdzałem u siebie.

A cenę można sprawdzić tutaj http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy bede działał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądowe zdjęcia:

http://www.hansautoparts.com/3C0959843AElectricalConduitBoot.aspx

 

Będzie potrzebna jedna opaska zaciskowa no i musisz dodatkowo wypiąć wszystkie kable z kostki żeby wyjąć z harmonijki a potem włożyć do nowej. Najlepiej zrób sobie zdjęcia kostki z kablami przed wyjęciem PINów. Poradzisz sobie nie pękaj:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gume juz zamówiłem na allegro u uzytkownika ktorego podal 77Marek. 37zl z przesylka, super szybki kontakt...

 

Przeraża mnie troche wyjecie kabli z kostki... Nie wiem nawet jak sie to robi hmmm.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gume juz zamówiłem na allegro u uzytkownika ktorego podal 77Marek. 37zl z przesylka, super szybki kontakt...

 

Przeraża mnie troche wyjecie kabli z kostki... Nie wiem nawet jak sie to robi hmmm.. ?

 

Ten serwis, który Ci poleciłem jest super. Jeśli chodzi o wypięcie PINów z kostki to musisz się zaopatrzeć w igłę, która zwolni zabezpieczenie z kostki. Pamiętaj, że ważne jest włożone każdego kabla w swoje miejsce. PORADZISZ sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wypięcie PINów z kostki to musisz się zaopatrzeć w igłę, która zwolni zabezpieczenie z kostki. Pamiętaj, że ważne jest włożone każdego kabla w swoje miejsce. PORADZISZ sobie.

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie wyjmaka ze zwykłej wsuwki do włosów. Trzeba obciąć na równo obydwa końce, nieco spiłować, podgiąć i działa jak profesjonalne narzędzie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A profesjonalne jak się nazywa? Może warto zakupić ;p hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nazywa jak chce, a wygląda mniej więcej tak:

seavs9201.jpg

Tylko, że raczej pojedynczego nie kupisz, a zakup całego zestawu do jednej robótki, to raczej mija się z celem.

Tak więc polecam zrobienie czegoś takiego:

wyjmak_do_konektorow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pojedyncze na allegro wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filmik znalazłem :)

 

 

 

Na allegro szukam i nic... bez konkretnej nazwy ciężka sprawa :( trzeba będzie samemu zrobić :D

Edytowane przez mireckino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing/listing.php?fuzzy=1&order=m&string=demontarz+konektor%C3%B3w&bmatch=seng-v6-sm-isqm-3-default-0113&fallback=fuzzy

 

 

moim zdaniem bezsens. ja zrobiłem wyjmak z blaszki od wycieraczki tej co trzyma gumkę w "stelażu" (wycieraczka przegubowa), a trafiłem na to zupełnie przypadkiem, leżało na stole w garażu i akurat pasowało mniej więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu też ASO a jeszcze tańsze ceny:

http://allegro.pl/oryginalna-czapka-czapeczka-kolekcja-vw-volkswagen-i5114326516.html

Też kupiłem uszczelkę na tył, muszę rozbebeszyć klapę bagażnika i przeciągnąć kable. I będzie znowu ładnie ;)

Passek jak nowy, pomijając rdzę na klapie przy światłach ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba rozkręcać. Tą harmonijkę można wymienić przy otwartych drzwiach przednich. Możesz zamówić w ASO tą część i Ci przyślą. Szukaj na Allegro serwisów VW, które sprzedają swoje części. Polecam ten

http://allegro.pl/czapka-baseballowa-vw-czarna-biala-golf-passat-vw-i5055604127.html

 

Kilka razy kupowałem u nich i bez problemu przysyłali. Także dzwoń i zamawiaj.

 

 

Chyba jednak nie polecę tego użytkownika, czekam na gumę już od 6go marca i zero jakichkolwiek informacji od sprzedającego... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak nie polecę tego użytkownika, czekam na gumę już od 6go marca i zero jakichkolwiek informacji od sprzedającego... :(

 

haha, wygrałem ;) Ja swoją mam już założoną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności