Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z kolorowym wyświetlaczem FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem ze to wina akumulatora bo juz zrobil od nowosci 200 tys, postanowilem go wymienic.

stary przyda mi sie do innego auta.

Na tym oryginalnym mialem na wyswietlaczu takie fale, z lewej do prawej faluje podswietlenie.

Myslalem ze wina aku.... Ale na nowym to samo.

Co dziwne kolega w takim samym aucie i z podobnym przebiegiem ma tak samo jak ja.

Ale juz w rocznym alltracku inny kolega tak nie ma. Elegancko mu swieci i nie faluje.

Załączam filmik. Fale gora dol to efekt nagrania.

Ale te widoczne dla oka to fale te z lewej do prawej.

Zarowno na wyl jak i wlaczonym silniku.https://vimeo.com/121035643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak się zwykłą kamerą video kręciło widoczny obraz w tv to potem przy odtwarzaniu właśnie takie paski latały, związane to było z częstotliwością odświeżania i podwójnym przeplotem (50MHz, odświeżana co druga linia przy rozdzielczości ekranu tv bodajże 600x320), a kamera nagrywała z dużo wyższą rozdzielczością (jeszcze można sobie gdzieś po archiwach stare programy tv pooglądać z latającymi czarnymi pasami..) no ale licznik ma ekran LCD i takiego efektu raczej nie powinno być, może to wskazywać na jakieś zakłócenia elektryczne (jak to mówią coś sieje...) może coś świeżo zamontowane, np jakiś silniczek elektr., przetwornica ksenonów itp. ma przebicia itp.... trzebaby spróbować jak się zachowuje przy odłączaniu kolejnych urządzeń elektrycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje odlaczyc kamere samochodowa i zobacze.... Moze cb.... Ale nie uruchamiane jest i tez ida te zaklocenia/// kolega ma idento jak ja... Tez ma kamere... Obadam z odlaczoną.

tak to nic nie montowane. W alltracku dzis juz wieczorem patrzylem u kolegi innego - idealnie bez zaklocen. Moze to kwestia zywotnosci ? I po paru latach te ekrany tak juz mają ? Altracka ma prawie nowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ekranami w B6 to był chyba problem z czerwonymi wyświetlaczami, że z czasem gubiły linie, przygasały, miały pasy itp, jak mam zamieniony na czarno-biały z B7 i zero problemów, obraz stabilny jak cegła w murze ;) kolorowego nie miałem okazji poobserwować, pisz np. do Romeo, on chyba założył kolorowy, parę osób w temacie wymiany liczników chwaliło się że wymieniło na kolorowe (używane..), jeżeli oni nie mają takich efektów w dokładanych licznikach to coś jest w temacie... jakoś awarią kolorowego wyświetlacza chyba nikt się nie chwalił..

co do CB to0 może np. zależeć gdzie masz podłączone zasilane, po stacyjce czy z gniazda zapalniczki, na wszelki wypadek do testów też odłącz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki sam "kolorowy" wyświetlacz też delikatnie mruga, ale nie zawsze. W sumie to taki problem, że gdyby nie ten wątek to bym tego nie zauważył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie za dnia tego nie zobaczysz. Tylko wieczorem.

Postaram sie odlaczyc cb i kamerke jutro rano. Cb mam instalacje zalozona w aso - pod nogami z lewej... Szlag wie pod co sie podlaczyli.

 

Mam super elektronika u siebie../ moze dam autko niech posprawdza wszystko.

Ciekawe czy one wlasnie z wiekiem tak mają.... Jak te czerwone stare co wlasnie pixele gasly itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwone były w zupełnie innej technologii, to trochę tak jakbyś porównywał stary monitor monochromatyczny z wyświetlaczem LCD... w starym wypalały się linie i pixele, w LSD takie coś nie ma prawa zaistnieć, po prostu wyświetlacz padnie całkowicie, ja bym stawiał na jakieś "zaburzenia" elektryczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje/ tu nie ma co porownywac. Po prostu chodzi mi ze z wiekiem kazda technologia ma jakies odpały.... Widzisz juz Prezzess7 tez tak ma... Moze tez przebieg wiekszy.... Tylko zauwazylem w nowym alltracku ze jest idealnie bez zaklocen.... Ale postaram sie nie poddawac i szukac przyczyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, sprawdziłbym jak są popodpinane (zasilanie) dołożone urządzenia, może któreś powoduje zbyt duże spadki/wahania na zasilaniu licznika, jak odepniesz testowo to wtedy patrz jak się będzie zachowywał wyświetlacz, czasami nawet głupia dioda prostownicza na alternatorze może powodować niespotykane efekty, niestety tak się porobiło od czasu jak samochody z "mechanicznych" stały się więcej "elektroniczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezess7 tez tak ma... Moze tez przebieg wiekszy...

117kkm 2012r i żadnych dodatkowych cudów typu cb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tez mi mrygają delikatnie np lampki do czytania.. i pod nogami od ambient podswietlenia,

u kolegi tak samo mryga... i ma to w glebokim powazaniu :) a mi to nie tyle co przeszkadza... a denerwuje.... bo wlasnie u kolegi z Alltracka tez takie cos nie wystepuje.

 

Podpowie ktoś jaki nr kat licznika szukac z kolorowym fisem diesel i z polskim menu ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też w liczniku PREMIUM faluje wyświetlacz , ale tylko przez chwilę po tym jak otworzę auto z kluczyka , bądź odpalę silnik, faluje tak z 5-10 sec po czym już ładnie świeci. Mam licznik z Passata CC.

 

Licznik premium do passata B7 zaczyna się numerami 3AA 920 880 i jakas literka musi być na końcu ( w zależności jaka to mogą być dodatkowe funkcje w liczniku tj: TEMP Oleju , Staging , PL MENU). Na rynku wtórym ciężki do dostania , a nawet jak będzie to pewnie koszt około 600-800 PLN bo tyle handlarzyny sobie za nie krzyczą. W ASO cena kosmos więc zapomnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu posty pokazował czy ki pierun ??? był filmik jak zrobic staging vcdsem i juz nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pokasowałem, ponieważ 75% postów tego wątku było o gadce zakupu licznika, żadnego filmika nie było.

2 razy pisałem abyście się opanowali, następne posty nie na temat = ostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka Marcinie,

 

ja wlasnie jade dzis do bardzo dobrego mechanila w sprawie tego falowania... moze faktycznie cos znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuję sprawdzić alternator byc może to jest przyczyną .

Czy licznik faluje bez włączonego silnika ? Jeśli nie to przyczyną będzie alternator lub "coś" elektrycznego w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś całego posta autora tego wątku?

Napisał przecież że silnik nie ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo dokladnie.... Tu winowajca gdzies indziej../ bo wylaczony silnik i identycznie faluje.

 

Elektryka mam jednak na jutro przesunietego.::: i tez dzis wieczorem kazal odlaczyc kamere i cb.

Mysle co tu jeszcze odlaczyc :)

Ktos mi pisal na innym wątku zebym zaiskrzył klemą i ze moze pomoc.... Ale nie wiem czy sie nabijal czy serio mam tak zrobic:)

 

No i nie ma co odłączac.... Bo bez zaplonu przeciez cb ani kamerka nie dostaje prądu, nic cholera nie pobiera pradu a ekran faluje.... Aku nowe i badz pan mądry.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak otworzysz auto, ale nie włożysz kluczyka tez to widać? Pojawia się wtedy symbol auta i pokazane jest które drzwi otwarte.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko jest jak mowisz :/

I kolega ma identycznie/

 

Wymienil mi bimbasz licznik na kolorowy z polskim menu i falowania nie ma. Wiec tamten licznik byl po prostu jakis uwalony.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności