Skocz do zawartości
Jaszczur

Usterke znalazłem ale jak ją usunąć???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Koledzy temat wody w aucie już jest na tym forum itd chodzi o vw passata wersja sedan z 2002 roku. Były opcje nie przylegającej dobrze uszczelki itd ale niestety nie trafione. Teraz taka pogoda że pada już u mnie 2 dzień zerkam do auta a tam znów woda a w szczególności za siedzeniem kierowcy jadę do mechanika zrozpaczony "panie ratuj bo mi auto zgnije". Wspomnę że przed wyjazdem naciskając pedał hamulca usłyszałem jak by zasysanie wody. Mechanik otworzył maskę wyciągnął jakaś podłużna uszczelkę obok szyny wyciągnął taki plastik który jest na całej długości szyby wkłada się go pod szyby chyba wiecie o czym mówię zerkał na dół a tam woda STOI dosłownie stwierdził od razu że chyba jakieś odpływy są zatkanie liścikami i innym badziewiem woda sobie chyba leciała po przewodach do serva tak mi powiedział i stamtąd do kabiny. Woda stała obok akumulatora po prawej stronie nie znam sie na autach mam nadzieje że wszyscy wiedzą o co mi chodzi. Panowie proszę o rade ktoś wie o co w tym chodzi jak usunąć usterkę itd co odetkać jeśli jest zatkane za każdą poradę będę bardzo wdzięczny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba udrożnić odpływ pod akumulatorem i powinno być po problemie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz maskownicę,musisz wyjąć akumulator i najlepiej półkę na której on stoi,pod nim jest otwór-zobaczysz,po drugiej stronie też jest otwór-zobaczysz,dziwne że jak miał zdjętą maskownicę to nie zabrał się dalej do czyszczenia ale cóż tak bywa ,z drugiej strony popatrz jeszcze od strony sterownika(komputer auta) często tam zalegają liście i inne badziewia,wtedy woda zamiast do otworu ,zbiera się za sterownikiem i leci do środka po kabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Trochę to dziwne bo w 3BG jest plastikowe podszybie i dobrze założonym plastiku nie ma prawa się tam dostać ŻADEN liść. Na podszybiu są tylko małe okrąłe otworki i liść sie tamtedy nie przedostanie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć a nie masz czasem szyberdachu? Bo i tam lubią się zatkać odpływy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 3BG jest plastikowe podszybie
zgadza się,malo tego po bokach są takie jak by "skrzydełka" mocowane na śrubkę ,które dodatkowo powinny uszczelnić i powstrzymywać ciała obce przed dostaniem się do środka...

ps.przejęzyczyłem się ;) u siebie wyciągałem z za sterownika igły z drzew iglastych i jakieś tam paprochy , liści faktycznie tam nie było, jednak wszystko to było bardzo mokre i przypominało błotko a zwłaszcza od strony błotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie w 3B któregoś dnia zobaczyłem że właśnie w miejscu w którym opisuje kolega jaszczur stoi woda do wysokości około 1/3 akumulatora.

I tak jak kolega jjacekkx napisał wyjąłem akumulator, pod nim był odpływ, zatkany i nie liśćmi tylko normalnie błotem!! drugi otwór na podszybiu tak samo był zatkany błotem także radzę sprawdzić co tam się dzieje, możliwe że to będzie przyczyną

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walken
Cześć a nie masz czasem szyberdachu? Bo i tam lubią się zatkać odpływy.

 

KOLEGO A WIESZ MOŻE JAK OCZYŚCIĆ ODPŁYWY SZYBERDACHU BO MI PRZECIEKA A NIE WIEM JAK JE OCZYŚCIĆ.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam szyberdachu (mój znajomy ma)ale na forum był opis jak się do niego dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności