Skocz do zawartości
mwlodarc

Auto z RNS-315 - jak realizowany jest bluetooth?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak sprawdzić (najłatwiej) czy posiadając fabtycznie zmaontowany zestaw RNS-315 mam też moduł bluetooth?

Działa mi zestaw głośnomówiący, działa audio przez bluetooth, wybieranie głosowe, itd, ale wiem, że taką funkcjonalność ma sam moduł RNS-315, a chciałbym wiedzieć, czy mam oddzielny moduł i jaki (start czy premium)?

Pytam, bo gdybym chciał wymienić RNS-315 na coś innego, to czy musiałbym dokupować tez moduł bluetooth.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rns315 mają wbudowany z tego co wiem bo też mam taka i tez się zastanawiam nad Rns510 i niestety będziesz musiał dokupić moduł ale zależy do czego on ci potrzebny bo jest drogi a jak nie używasz tel w czasie jazdy to nie jest ci potrzebny bo Rns510 ma wbudowany twardy dysk chyba 40 GB także starczy na muzę , filmy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Rns510 ma wbudowany twardy dysk chyba 40 GB także starczy na muzę , filmy itp.

 

zalezy ktory rns bo sa wersje 30 GB i 40 GB no i na tych dyskach filmow mial nie bedziesz bo rns nie czyta filmow z dysku, wiecej on czyta tylko plyty dvd z filmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam RNS-510 - miałem je w poprzednim samochodzie. W nowym niestety mam downgrade do RNS-315. Przy RNS-510 nie miałem bluetooth, ale teraz się jednak przydaje.

Wiem, że RNS-315 ma wbudowany moduł, ale nie jestem na 100% pewny, czy czasem nie mam prostego modułu Start zainstalowanego jednak w samochodzie. Wskazywałaby na to integracja z MFA+, kierownicą multi, a nawet wybieraniem głosowym. Wydaje mi się, że sam moduł z RNS-315 nie potrafi tego obsłużyć, ale nie jestem pewien, dlatego pytam...

A w jaki sposób można to sprawdzić np. VCDS'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS 315 ma BT w sobie bo mozna go wyłączyć w RADIo (w adaptacjach) A jak się komunikuje ..... ano po CAN , nie trzeb a nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przerobilem to 2miesiace temu u siebie w CC. Wymienilem RNS315 na RNS510 i po wymianie okazało się ze nie mam BT ;(

Szczerze drugi raz bym nie wymieniał...

- nawi w 510 nie używam bo lepsze jest google maps

- filmów nie oglądamy bo ciężko w czasie jazdy

- radio, mp3 i telefon po BT bardzo dobrze działało w RNS 315

 

Wymiana z 315 na 510 wiaze się z zakupem modułu, okablowania a co najwazniejsze musi zaprogramowac zeby wszystko sie komunikowalo.

Moduł BT to dodatkowy koszt od 100 do 1000 + wiązka kabli 150pln

 

Według mnie szkoda zachodu

Edytowane przez wojo2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, przerobilem to 2miesiace temu u siebie w CC. Wymienilem RNS315 na RNS510 i po wymianie okazało się ze nie mam BT ;(

Szczerze drugi raz bym nie wymieniał...

- nawi w 510 nie używam bo lepsze jest google maps

- filmów nie oglądamy bo ciężko w czasie jazdy

- radio, mp3 i telefon po BT bardzo dobrze działało w RNS 315

 

Wymiana z 315 na 510 wiaze się z zakupem modułu, okablowania a co najwazniejsze musi zaprogramowac zeby wszystko sie komunikowalo.

Moduł BT to dodatkowy koszt od 100 do 1000 + wiązka kabli 150pln

 

Według mnie szkoda zachodu

 

Ja tez się czailem na Rns510 ale taki model z DAB to ponad 600 funtów plus kolejne 120 na modul bluetoth wiec kupiłem za połowę rns315 z nowszymi mapami v4 z 2013 roku z passata b6 po kasacji z wersją DAB i wszystko śmiga a stara sprzedałem na eBayu za 340 i nie miała nawet opcji wyszukiwania kodu pocztowego co w Anglii bardzo się przydaje .

Ile tez tej nawigacji używam to raz a dwa kto ogląda filmy w czasie jazdy (nawet w korku ) to już wolę tableta odpalić 10" niż te 6.5" rns510 .W polsce tak niestety jest , że na sile się coś chwali i promuje .Nie słyszałem jeszcze żeby komuś rns315 padła bo firmware upgrade nie poszedł po myśli bo się nie upgraduje softu jedynie mapy .

Ja jestem zadowolony , mam jeszcze starego tom tom go 930 i tel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje! Rzeczywiście w takim wypadku upgrade RNS-315 na RNS-510 nie jest aż tak korzystny. Poza tym RNS-510 są nadal w absurdalnych cenach, a te na allegro są (podobnież) podejrzanego pochodzenia...

 

Ja w poprzednim passacie B6 miałem od nowości RNS-510, teraz mam RNS-315 i na początku strasznie mnie to denerwowało, ale powoli przeprosiłem się z RNS-315 i choć jest to leciwe rozwiązanie, to da się z tym jeździć.

 

Podstawowe zalety RNS-510 to jednak poza tym co napisałeś wyżej:

- większy i lepszy ekran

- możliwość dowolnego oddalania, przesuwanie mapy

- możliwość wgrywania POI, itd

- więcej niż jeden punkt pośredni w trasie

- no i nie ma co ukrywać: nowe mapy do RNS-510 "leżą" sobie w wielu miejscach w internecie

 

Może warto poczekać na nowe stacje Discovery Media - jak widać będą w standarowych rozmiarach, w takich jak wcześniej RNS'y:

http://connectedlifemagazine.pl/trzy-w-jednym-vw-z-app-connect/

Wówczas będzie już naprawdę wygodnie: MirrorLink, Android Auto oraz CarPlay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, może się przyda:

Proste narzędzie do zapisywania punktów na karcie SD, których można później używać w RN-315:

http://rns315.blogspot.com/

VW ma coś takiego, ale tylko dla RNS-510:

http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/bildnavigation.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . A jak w tym temacie znajome mi ludzie się kręcą wokół RNSa 315 i modułu bluetooth .

To się zapytam . Nie wie ktoś jak zmienić język sterowania głosem ? Na razie mi gada po francowatemu , a myślę ,że po angielsku to bym się jakoś z samochodem dogadał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Nie wiem czy temat ten byl poruszany na tym forum i nie moglem go znalesc takze pozwolilem sobie podpiac sie pod ten temat.

 

Mianowicie chodzi o problem z moim rns315 z funkcja telefonu.

Przez okolo 2 lata radio dzialalo poprawnie.Na poczatku mialem problem z parowaniem telefonu z radiem to znaczy od jakiegos czasu telefon rozlaczal sie z radiem ,a pozniej wogole nie chcial sie laczyc jednak wszystkie funkcje byly dostepne.

W pozniejszym czasie odlaczylem radio od zasilania jak i rowniez przywracalem do ustawien fabrycznych liczac,ze cos to pomoze jednak nic z tego.

W chwili obecnej ogole nie moge wejsc w menu telefonu.Na ekranie mam tylko komunikat "starting telephone..." a gdy wcisne "steup" moge

przywrocic do ustawien fabrycznych(co i tak jak mi sie wydaje nie dziala).

 

W zwiazku z powyzszym czy ktos na tym forum wie jak rozwiazac ten problem?

Jestem laikiem ale wydaje mi sie ,ze to jakis problem softu?czy jest jakas mozliwosc aby wgrac go od nowa?np.z mapami?(zaznaczam ,ze navi i radio dziala poprawnie tylko menu telefonu "wyparowalo".

Czy przyczyna moze byc zepsuty modul bluetooth?Podkreslam ,ze dzialal on poprawnie a pozniej stopniowo przestawal-nie wylaczyl sie nagle.

Po drugie jak mi sie wydaje jesli byblby to tylko bluetooth to mimo wszystko cale menu powinno byc dostepne, a w chwili obecnej wyglada jak by bylo "zawiszone"

 

Bardzo prosil byl o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.Moze ktos mil wczesniej podobne doswiadczenia?

 

Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam!!!

Nie wiem czy temat ten byl poruszany na tym forum i nie moglem go znalesc takze pozwolilem sobie podpiac sie pod ten temat.

 

Mianowicie chodzi o problem z moim rns315 z funkcja telefonu.

Przez okolo 2 lata radio dzialalo poprawnie.Na poczatku mialem problem z parowaniem telefonu z radiem to znaczy od jakiegos czasu telefon rozlaczal sie z radiem ,a pozniej wogole nie chcial sie laczyc jednak wszystkie funkcje byly dostepne.

W pozniejszym czasie odlaczylem radio od zasilania jak i rowniez przywracalem do ustawien fabrycznych liczac,ze cos to pomoze jednak nic z tego.

W chwili obecnej ogole nie moge wejsc w menu telefonu.Na ekranie mam tylko komunikat "starting telephone..." a gdy wcisne "steup" moge

przywrocic do ustawien fabrycznych(co i tak jak mi sie wydaje nie dziala).

 

W zwiazku z powyzszym czy ktos na tym forum wie jak rozwiazac ten problem?

Jestem laikiem ale wydaje mi sie ,ze to jakis problem softu?czy jest jakas mozliwosc aby wgrac go od nowa?np.z mapami?(zaznaczam ,ze navi i radio dziala poprawnie tylko menu telefonu "wyparowalo".

Czy przyczyna moze byc zepsuty modul bluetooth?Podkreslam ,ze dzialal on poprawnie a pozniej stopniowo przestawal-nie wylaczyl sie nagle.

Po drugie jak mi sie wydaje jesli byblby to tylko bluetooth to mimo wszystko cale menu powinno byc dostepne, a w chwili obecnej wyglada jak by bylo "zawiszone"

 

Bardzo prosil byl o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.Moze ktos mil wczesniej podobne doswiadczenia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności