Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości: kiedy zamówiłeś i odbierasz zgodnie z terminem czy później/wcześniej?

 

Brałem stockowego łącznie procedury 10 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brałem stockowego łącznie procedury 10 dni roboczych.

Ładny samochód [emoji106]

 

 

wysłane z budki telefonicznej na zadupiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały super kolor do tego auta. A ja po odbiorze auta i ....

bez problemu chłopaki mi sprawdzili lakierek przy mnie, nikt się nie śmiał . Wszędzie 120-130 um.

Niestety, po umyciu auta bo stało na dworze tyle tygodni wyszło, że szyba przednia ma rysy bo jakiś kretyn zeskrobywał pewnie lód żeby przemieścić auto lub komuś pokazać. Tak poza tym zastanawiał się ktoś, że jak auto stoi tyle czasu to na wycieraczkach gromadzi się kurz i piasek. Gdy taki delikwent przejedzie na sucho wycieraczkami no to szyba z automatu jest porysowana.Niestety widać było, że tak ktoś zrobił przed umyciem auta, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia.

Co ciekawe salon sam się przyznał, że ta szyba ma wadę jak na nowy samochód i zaproponowano mi jej wymianę na oem z tym samym rocznikiem.

Nie wiem co teraz robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz takie podejście jakie masz i jeśli są widoczne rysy to wymieniaj :) przecież to nie demontaż deski rozdzielczej. Źle Ci jej nie skręcą :D

Choć pewnie pojeździsz trochę autostradami to zbierzesz odpryski od kamyczków i znowu nie będzie jak nowa, ale rozumiem Cię :) sam dbam o auto jak o eksponat muzealny i mam z tego radość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy są i takich nawet nie mam w moim 25 letnim klasyku czy nawet w 11 letniej hondzie, która szybę ma od nowości. Nie wiem czym skrobał tą szybe ten kretyn. Rysy nie są głębokie ale jest ich mnóstwo i widać pod słońce. Jedynie że poinformowali mnie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co Ty się tu tłumaczysz. Nie wiem czemu kpią sobie tutaj z Ciebie.

Auto sprawdź bardzo dokładnie. To za Twoje ciężko zarobione pieniądze, za które tu i ówdzie można kupić przecież mieszkanie.

A skoro sam dealer się przyznaje co do uszkodzeń szyby to chyba jest w miarę oczywiste że nie są to ledwo widoczne ryski i niech to wymieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrany

 

IMG_1603.jpg

 

IMG_1604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo. Nowe auto, a już trzeba szybę wymieniać. Ja bym raczej zostawił oryginalną, chyba że rysa jest centralnie w polu widzenia. Ale jak gdzieś z boku to bym nie wymieniał. Ewntualnie wymieniłbym na podgrzewaną jeśli można taką wstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wygląda ten lakier

widzę, że sesja na najbliższej stacji benzynowej :)

zawsze po wyjechaniu z salonu bardziej trzeba się ekscytować czy wystarczy paliwa niż samochodem

Edytowane przez Akronaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super wygląda ten lakier

widzę, że sesja na najbliższej stacji benzynowej :)

zawsze po wyjechaniu z salonu bardzie trzeba się ekscytować czy wystarczy paliwa niż samochodem

 

Tak jak mówisz na pierwszej stacji :) Najlepsze ze do baku weszły 74litry ON.

 

Jestem ciekaw jak ten kolor będzie wyglądał przy pełnym słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę słabo. Nowe auto, a już trzeba szybę wymieniać. Ja bym raczej zostawił oryginalną, chyba że rysa jest centralnie w polu widzenia. Ale jak gdzieś z boku to bym nie wymieniał. Ewntualnie wymieniłbym na podgrzewaną jeśli można taką wstawić.

 

Też się zastanawiam czy od razu nie dać podgrzewanej ale co z instalacją ?

Szyba ma wiele rys akurat na polu widzenia przed kierowcą. W moich autach które zawsze miały skrobane szyby nie ma ich tyle .

Może gdyby kupił używane to by mi nie przeszkadzało ale to nowe auto do cholery .

Dziwi mnie, że auta na placach niczym nie są zabezpieczane, zwłaszcza te droższe jak passat czy golf (tylko płachta na dachu i klapie czy masce), a mniejsze modele całe są obandażowane jak polówki, nawet mają osłony na felgach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz takie podejście jakie masz i jeśli są widoczne rysy to wymieniaj :) przecież to nie demontaż deski rozdzielczej. Źle Ci jej nie skręcą :D

Choć pewnie pojeździsz trochę autostradami to zbierzesz odpryski od kamyczków i znowu nie będzie jak nowa, ale rozumiem Cię :) sam dbam o auto jak o eksponat muzealny i mam z tego radość :)

 

 

Jak mi w B5 w salonie wymienili przednią szybę, to już nigdy czujnik deszczu nie działał jak należy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, po umyciu auta bo stało na dworze tyle tygodni wyszło, że szyba przednia ma rysy bo jakiś kretyn zeskrobywał pewnie lód żeby przemieścić auto lub komuś pokazać.

Co ciekawe salon sam się przyznał, że ta szyba ma wadę jak na nowy samochód i zaproponowano mi jej wymianę na oem z tym samym rocznikiem. Nie wiem co teraz robić..

Nie wiem nad czym się zastanawiasz skoro wstawią OEM ze znaczkiem z tego samego rocznika o ile ci to jeszcze wymienią bo jak nie masz na piśmie, że to ich wina mogą się za chwilę wykręcić, ze może to ty porysowałeś.

Trochę słabo. Nowe auto, a już trzeba szybę wymieniać. Ja bym raczej zostawił oryginalną, chyba że rysa jest centralnie w polu widzenia. Ale jak gdzieś z boku to bym nie wymieniał. Ewntualnie wymieniłbym na podgrzewaną jeśli można taką wstawić.
Skoro mu wstawią oryginalną z tym samym rocznikiem to po co zostawiać porysowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nowe auta też się ogląda i to dokładnie. Nie ma się z czego tutaj śmiać bo różne debile obsługują takie place, lawety czy parkingi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc nowe auta też się ogląda i to dokładnie. Nie ma się z czego tutaj śmiać bo różne debile obsługują takie place, lawety czy parkingi .

 

Kolego tutaj nie chodzi o to czy ktoś jest debilem czy też nie. W centrach dystrybucyjnych aut ludzie mają do wykonania bardzo duże normy i nikt nie patrzy czy auto stało jakiś czas w pełnym słońcu i wycieraczki się przykleiły do szyby czy też wycieraczki skute są lodem. Trzeba szybko przestawić auto z punktu A do B i tyle. Także troche więcej pokory i szacunku bo napewno nie chciałbyś tak pracować.

Kupując nowe auto z salonu trzeba je dokładnie sprawdzić. Jeżeli coś jest nie tak to masz prawo nie odbierać takiego auta. ASO musi Ci wydać auto bez wad.

Sory za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jakiś procent to debile i możesz trafić na auto obsługiwane przez takiego :pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój odebrany w czwartek:

20170223_193839.jpg

Kolor Black Oak, wer. Comfortline doposażony o kilka dodatków.

Produkcja 10.2016, na placu w PL od stycznia tego roku :).

Przesiadłem się z Oktavki II 1.4 TSI w manualu, kolosalna zmiana.

Co do tylniego zawieszenia na pewno nie głośniejsze niż w mojej Skodzie, ale na pewno głośniejsze niż z przodu, mi nie przeszkadza - ale też jeżdżę raczej po równym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mogę już podzielić się wrażeniami z odbioru :hurra

MY2017. Cała misja zajęła dwie godzinki razem z podpisaniem papierów leasingowych itd. Przyznam, że obejrzałem auto w miarę dookoła, sprawdziłem drzwi jak pracują itd., ale nie robiłem oględzin z latarką. Sprzedawca poświęcił trochę czasu na prezentacje wszystkich funkcji i opcji.

W baku benzyny na 60km :) , przebieg 10km. Z giftów to dostałem talon na czyszczenie klimy.. Kupowałem też podkładkę pod fotelik dla dziecka, myślałem, że może dealer się szarpie i zaoferuje w prezencie, ale niestety ;)

 

Pojeździłem trochę wczoraj i chyba wszystko jest cacy, choć rozumiem co wszyscy mają na myśli mówiąc o głośnym zawieszeniu. Jedyne mankament jaki się ujawnił to przy jeździe po nierównościach, np zjazd z krawężnika itd. z tytłu dobiega dość cichy hałas, takie jakby kołysanie jakiegoś elementu, nie wiem jak to opisać. Jakbym miał jakiś luźny element, który wpada w taki kołyszący ruch. Nie mam pojęcia co to może być, będę jechał chyba do salonu zapytać.

 

No i fota ze stacji benzynowej :)

FullSizeRender.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snow_b: Powinieneś chyba zaktualizować samochód w profilu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stan licznika przy odbiorze to 9km a benzyny na 5km. Jak podjechałem na stację przy salonie to po otwarciu korka same opary, aż zasyczalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności