Skocz do zawartości
damian665

ABS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zauważyłęm zę ABS mi nie dziła i teraz mam kilka pytań

 

czy kontrolka od abs-u powinna sie zapalać przy zapalaniu auta????

 

co może być powodem niedziałającego absu i jak to sprawdzić żeby wiedziieć że to akurat to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i zgasnąć i zapalić się ponownie przy odpalaniu i zgasnąć po chwili

najpierw sprawdź czy faktycznie ci nie działa rozkulaj furę do 60km/h i wjedź na utwardzony żwir lub piach i ostro po hamulcach jak nic pod nogą nie poczujesz to wtedy zaczynaj sprawdzać co jest nie tak a od czego zacząć znajdziesz na forum jak poszukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolka powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i zgasnąć i zapalić się ponownie przy odpalaniu i zgasnąć po chwili

najpierw sprawdź czy faktycznie ci nie działa rozkulaj furę do 60km/h i wjedź na utwardzony żwir lub piach i ostro po hamulcach jak nic pod nogą nie poczujesz to wtedy zaczynaj sprawdzać co jest nie tak a od czego zacząć znajdziesz na forum jak poszukasz

 

już kilkakrotnie sprawdzałem i wiem zę nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

Podjedź kolego na VAGa i będziesz miał zdiagnozowany problem. Powodem braku ABS może być uszkodzony czujnik, co wyjdzie po podłączeniu do VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjedź kolego na VAGa i będziesz miał zdiagnozowany problem. Powodem braku ABS może być uszkodzony czujnik, co wyjdzie po podłączeniu do VAGa.

 

ile takie coś moze kosztować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie ok. 100PLN

 

a tańszego sposobu nie ma?? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

Zapytaj na forum, może ktoś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania ma VAGa.

Jeżeli okaże się, że masz uszkodzony czujnik to musisz się liczyć z kosztami ok. 350PLN za sztukę. Robiąc diagnostykę w warsztacie i decydując się na wymianę, to diagnostyka powinna być w cenie. Ja tak się dogadałem w Wawie (całość z wymianą 400 PLN tylny prawy czujnik ATE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir

Skoro już wiesz że nie działa ABS to jeszcze napisz jak zachowuje się kontrolka. Nie jedź na VAG, nie wiem po co takie rady do każdej drobnostki, na VAG jedzie się jeśli inne możliwości zawodzą. Nie sugeruj się także podanymi kosztami. CZujnik to wydatek ok 50 zł na tył, 25 na przód. Gorzej jeśli do wymiany będzie sterownik. Ale najpierw napisz co z tą kontrolką.

 

Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro już wiesz że nie działa ABS to jeszcze napisz jak zachowuje się kontrolka. Nie jedź na VAG, nie wiem po co takie rady do każdej drobnostki, na VAG jedzie się jeśli inne możliwości zawodzą. Nie sugeruj się także podanymi kosztami. CZujnik to wydatek ok 50 zł na tył, 25 na przód. Gorzej jeśli do wymiany będzie sterownik. Ale najpierw napisz co z tą kontrolką.

 

Krzychu

 

nie przypominam sobie jak zachowywałą sie wcześniej, ale ostatnio to wcale sie nie świeci nawet przy zapalaniu samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir

A więc od naprawienia kontrolki trzeba rozpocząć zabawę. Jeśli jest awaria układu ABS musi świecić cały czas. Sprawdź czy wtyczka jest podłączona do kontrolki, bywa że jest celowo wypięta (bo np. kogoś razi w oczy ;) ). Może być po prostu spalona żaróweczka kontrolki - to też trzeba sprawdzić, może jeszcze bezpieczniki. Na koniec moduł kontrolek do elektronika do sprawdzenia.

 

Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romero

cześć przepraszam ale podepnę sie pod temat

 

ma tez popsuty ABS z przodu dwa czujniki nie działaja tak wyszło po podlaczanu do komputera

kontrola ABS-ucaly czas sie świeci ...

moje pytanie jst takie czy w takim przypadku tez sie świeci kontrolka od hamulca ręcznego bo umie sie świeci cały czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romero, nie. kontrolka od recznego swieci sie bo:

1) mozesz miec za malo plynu hamulcowego

2) czujnik pod recznym jest uszkodzony

3)zwarcie na kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od recznego swieci sie rowniez jak zostanie uszkodzony ktorys z elektormagnesow ABS. Wtedy zglaszany jest blad urzadzenia i caly abs jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vax, a co ma ABS wspolego z kontrolka od recznego???? Jak bedzie uszkodzony czujnik to sie zapali kontrolka ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Vax chyba cosik nie tak. Za uszkodzenie Abs (czujnik abs koła lub pompa) odpowiada kontrolka z napisem abs a za uszkodzenie czujnika w zbiorniku płynu hamulcowego lub brak płynu lub uszkodzony czujnik hamulca ręcznego lub zwarcie kabla do masy kontrolka hamulca ręcznego. Jeżeli masz pojęcie o elektryce samochodowej to zauważ że kontrolka ręcznego działa tylko na jednym przewodzie zwieranym do masy, a kontrolka abs ma moduł razem z poduszką powietrzną i posiada wiązkę zasilającą masą i plusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od ręcznego nie ma nic wspólnego z ABS-em, jeżeli któryś element układu ABS jest uszkodzony to wtedy kontrolka świeci cały czas. U mnie akurat wymieniłem czujnik prawego koła ijak ręką odioł wszystko ok. koszt czujnika (na allegro) do B4 to ok. 25zł.+wysyłka. Czujnik można sprawdzić omomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotair, i to jest profesjonalne wytlumaczenie :D Nic dodac nic ujac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie jestescie w wilkim bledzie. Jak ktos ma pojecie o elektryce jak podkrelslil kolega wyżej to wlasnie powinien zauwazyc na schematach, ze jest ona podpieta również do modulu sterujacego ABS`u.

 

Awaria ukladu sterujacego ABS objawia sie swieceniem kontrolka abs`u oraz na stałe zapalana jest kontrolka od hamulca recznego podkreslajac awarie nie czujnikow tylko wlasnie jednostki sterujacej.

 

Taki sygnał dotyczy ukladow abs`u gdzie modul sterujacy i pompa abs`u to jeden element czyli z tego co pamietam to od paskow z roku 95 w góre.

W opisywanym przypadku vag w absie wykazuje blad 1130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności