Skocz do zawartości
pingwin_corp

1.8T AEB analiza przepływki

Rekomendowane odpowiedzi

To jest log dynamiczny czy przegazówka na postoju?? ;)

Auto było rozgrzane?? Bo jeśli tak to termostat kuleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na postoju, temp chyba pokazuje ok, wskazowka nie doszla jeszcze do 90 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób log dynamiczny podczas jazdy. Trzeci bieg i gaz w podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie w tym śniegu ;p ale możne jakoś:D ale to wynika z tego że podczas jazdy może być lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym niby wróżysz, że przepływomierz jest do wymiany?? Na wolnych mierzy dobrze, a przegazówka nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu mądrzejszy o kilka faktów

 

Przepływka jednak OK, przecież miał być pomiar dynamiczny Teraz zmierzony, wciskam pedał w podłogę na rozgrzanym silniku i tak w okolicy 5tys mam 160 g/s czyli wygląda OK. Walka z obrotami trwała dalej, więc zregenerowany filtr powietrza (k&n), wymieniony zawór DV i przeczyszczona przepustnica. Przepustnica wydaje mi się także OK gdyż podczas toczenia bez gazu kąt otwarcia w okolicy 1.5, natomiast przy gazie w podłodze 85 idąc dalej sprawdzam cewki (tu dziwne bo w opisie jest blok 15,16 a u mnie 14,15) w każdym razie "Cylinder retard" mam wszędzie 0 lecz przez przypadek odkryłem że na 2 cylindrze przy "knock cotrol" mam zwiększoną wartość :/ wszędzie oscyluje w granicy 0,52-0,58 natomiast na 2 cyl mam 0,92 V :/

 

Napiszcie czy dobrze analizuje to co do tej pory i czy trzeba wymienić ten czujnik stukowy ? (o ile wiem są dwa, więc wystarczy jeden czy lepiej oba?) Czy ten czujnik może powodować sporadyczne falowanie obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak w okolicy 5tys mam 160 g/s czyli wygląda OK.

Jeżeli moc seria to sporo za dużo. Pomiar był na postoju czy podczas jazdy??

tu dziwne bo w opisie jest blok 15,16

To dotyczy nowszych 1.8T w AEB nic tam sensownego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a pomożesz z tym "knock control" ? nie wiem zbytnio co mam robić czy wymieniać czujnik czy gdzieś indziej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wartości w V to o niczym nie świadczą jedynie ECU potrafi je sobie sensownie przetłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak myślałem że może te wahania obrotów które czasami występują są z tym związane, szczególnie że przy schodzeniu z obrotów delikatnie zatrzęsie buda :/ tak myślę że skoro mam taką wartość na cyl2 to zamienię świecę 1 z 2 a cewki 2 z 3 i zobaczę czy zwiększona wartość przeniesie się na inny cyl :P

 

p.s. na których kanałach mogę sprawdzić sondę lambda? w opisach odnośnie AEB mam że na 30 i 31 a u mnie tam N/A :(

Edytowane przez pingwin_corp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007, 008, 009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha, a co powiesz o tej wartości 0,9V ? Czujnik czy cos innego? Bo ten temat mnie najbardziej nurtu je :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której grupie masz tą wartość?? Pokaż loga z biegu jałowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2d922aw.png

 

tutaj foto :) to jest pomiar na postoju, ale z tego co kojarzę to podczas jazdy było chyba to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mi się troszkę pogrzebać, zamieniłem cewki 2 z 3 a świece 2 z 1 i oto wnioski:

- wartość V na 2 cyl spadła do około 0,86

- wartość V na 1 cyl wzrosła minimalnie do 0,64

- wartość V na 3 cyl nie zmieniła się

 

Wynika z tego tylko tyle że cewki są OK, reszta nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa 016 w Twoim silniku nie dotyczy cewek, a napięcia z czujników spalania stukowego.

Pod okienkami masz zakres w jakim napięcie ma się mieścić podczas pracy silnika na biegu jałowym. I się mieści. Ponadto dopiero rozbieżności powyżej 50% mogą świadczyć o jakimś problemie, a tutaj takowych nie widać.

Przy wysokich prędkościach obrotowych lub obciążeniach napięcie to może być sporo wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszelakie posty natknąłem się ze walczyłeś tez z tematem grucha i to ostro ;) więc jako do doświadczonego kilka pytań :P

 

- odnośnie wartości przepływki, sprawa wygląda tak że nie wiem dokładnie czy coś było zmieniane z mocą (na hamowni nigdy nie był), przy ostrym dodaniu gazu wartości około 160 g/s przy wolnym dodawaniu gazu i wskazówce na 5 tyś około 40 g/s

 

- przed chwilą chciałem sobie zgodnie z poradnikiem ABC Diagnostyka 1.8 20V z forum pomierzyć wartości na kanale 32 żeby sprawdzić szczelności dolotu i podciśnienia ale oczywiście na tym kanale u mnie N/A :( jakim kanałem to zbadać?

 

- mam pomysł na odpięcie jeszcze przepływki i wtedy zobaczyć czy obroty szaleją, ewentualnie wymienić jeszcze n75 bo DV zmieniony

Edytowane przez pingwin_corp
pytania do gruchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Zacznij odrozniac silniki 1.8T.

Po drugie, jak oczekujesz konkretnych odpowiedzi to zrob logi dynamiczne podczas jazdy, a nie podczas przygazowki.

Po trzecie - JAKI MASZ PROBLEM Z AUTEM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności