Skocz do zawartości
pingwin_corp

1.8T AEB analiza przepływki

Rekomendowane odpowiedzi

1. no teoretycznie opis " [ABC]Diagnostyka 1.8 20V TURBO AEB APU AWT AWM 1.8T - krok po kroku [GUIDE] v.0.3" dotyczy też mojego AEB :P

 

2. część logów dynamicznych jest w 1 poście, chętnie zrobię więcej ale jakich bloków ?

 

3. problem jest dość powszechny, falujące obroty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpiąłem przewód od przepływki i ... bez zmian :( kurde zaczyna mi brakować pomysłów :(

 

Chętnie zrobię wszystkie logi dynamiczne, ale nie wiem których bloków, na pewno 02 ale które jeszcze żebyśmy mogli dojść gdzie jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

002+007

002+013

002+025

002+098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miedzy czasie nie siedziałem biernie i robiłem logi dynamiczne kanałów:

 

2, 4, 6 ->http://vaglog.pl/log_219058.html

 

7, 8, 9 ->http://vaglog.pl/log_219059.html

 

14, 15, 16 ->http://vaglog.pl/log_219060.html

 

Jeżeli konieczne są korelacje

 

002+007

002+013

002+025

002+098

 

To będę działać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest dłubnięte... Ponadto problemy ze spalaniem stukowym. W jakim stanie świece, cewki, wzmacniacz zapłonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dłubniete tzn?:P Świece wyglądają OK, wypalone równo, cewki wymienione rok temu na BERU, wzmacniacz zapłonu hmm miałem z tym przygody (kiedyś nie chodził na jeden garnek), wymieniony był gdzieś 2-3 lata temu na jakiś ze średniej półki :P

 

Reasumując, co dalej Panowie? :( Co dalej mogę posprawdzać? Czy po tych danych widać że np przepustnica, przepływka ok?

Edytowane przez pingwin_corp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob poprawny log dynamiczny 002+025

 

Jadac na dwojce wcisnij pedal w podloge i loguj (od 1500 do 6000 obrotow )

 

 

 

A dlubniete to znaczy, ze ma raczej chipa wgranego. Ale byc moze przez niego sie sypie, wiec nie wiadomo co to za ustrojstwo tam masz.

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było jechać kiedyś na hamownie ... nawet jeżeli jest chip to raczej nie to, bo przedtem było ok :P dzisiaj robię logi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się zrobić logi:

 

http://vaglog.pl/log_219337.html

 

Zauważyłem także że czasami ma problemy z odpaleniem :( zaskoczy, potrzęsie buda jakby nie na wszystkie garki chodził i jak nie dodam gazu to zgaśnie. Drugie odpalenie od strzała :)

 

Dzięki z góry za wskazówki :)

Edytowane przez pingwin_corp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jeżeli jest chip to raczej nie to, bo przedtem było ok

To, że było to nie znaczy, że nie jest i, że soft nie doprowadził do uszkodzenia czegoś...

Soft jest na pewno i wcale ciekawie nie wygląda. Wtryski zapętlone, N75 na max, a spalanie stukowe też może być powodem zbyt mocnego przyspieszenia zapłonu... Puki się nie wgra serii i nie zrobi porządnych logów to o tym się nie dowiemy.

Masz LPG??

Ponadto zerknij sobie do tego tematu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/128932-Problem-z-wolnymi-obrotami-w-1-8T-AWT-Solved

Możesz mieć jakąś nieszczelność. To falowanie obrotów masz tylko na biegu jałowym?? Jak to dokładniej wygląda i się objawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gaz mam :) logi mogę porobić wedle uznania.

Co do objawów:

-czasami z rana problem z odpaleniem, ksztusi się, jak dodam gazu to jest ok, kolejne odpalenie od strzała

-falowanie obrotów na biegu jałowym jest minimalne (delikatne drgania wskazówki) choć czasami zdarza się ze spadnie więcej i sie podniesie i unormuje

-najbardziej zafalowanie widać gdy jadę, podczas zmiany biegu obroty schodzą, spadną do jakichś 800 mniej więcej i się podniosą do 880 i trzymają się w miarę na jednym poziomie

-większe zafalowanie widać przy obciążeniu, np jak włączę klimę

 

Nieszczelności jeszcze poszukam ale z tego co patrzyłem jest ok, natomiast co do softu, co masz na myśli że nie wygląda ciekawie? co mogę z tym zrobić i czy sam coś mogę z tym zrobić?

 

Grucha trochę mnie wystraszyłeś :(

Edytowane przez pingwin_corp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, gaz mam

Na jakich podzespołach i jak długo??

Logi robiłeś na PB czy LPG??

 

co mogę z tym zrobić i czy sam coś mogę z tym zrobić?

Sam zbytnio nic. Starsza generacja 1.8T zapis/odczyt flash programatorem. Nie wygląda to ciekawie, ale też nie jest przesądzone, że to wina softu. 50/50 albo soft trochę przesadzony, albo coś niedomaga w aucie i stąd takie wartości w logach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falowanie wystepuje tylko na LPG czy na LPG i benie?

 

Odlacz na dwa dni LPG, bedziemy wiedziec wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz to stag 4, listwa stag AC w01-4, mam to hmm około 3 lata. Falowanie występuje zarówno na gazie jak i na PB. Logi robione na PB, na rozgrzanym silniku.

 

Z dodatkowych info:

- nowy katalizator i za katem przelot do końca

- na kolektorze wydechowym i obudowie turbiny są małe pęknięcia (nie wiem jak długo), z tym że w około nich jest biały osad a nie czarny, więc nie są to raczej pęknięcia aż do wnętrza (tak mi powiedziano :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak odlacz na 2 dni LPG bo moze wtryski puszczaja gaz, stad problemy z odpalaniem, gdy zimny.

 

Po dwoch dniach sprawdz czy odpala bez problemu, gdy gaz byl odlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że wyłączę z guzika? a właśnie listwa była wymieniana na nową gdzieś 4 miesiące temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy że wyłączę z guzika?

Spróbuj najpierw tak chociaż to nie daje 100% pewności wykluczenia LPG, ale od czegoś trzeba zacząć.

Przed tym zrób logi dynamiczne po dwie grupy na raz na LPG: 002+013 oraz 002+007 oraz jeden statyczny (czyli na wolnych obrotach bez gazowania) około minutę, grup 002+007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dynamiczne na lpg - 2 i gaz w podłogę? pewnie wyłączy gaz, bo tak bywało, ze jak mocno depnąłem na gazie to przeskakiwał na PB, ale zobaczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności