Skocz do zawartości
Gość domraj

Problem z modułem komfortu i alarmem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość domraj

Witam serdecznie i prosze o pomoc.

 

Mam VW passata B5 z 1997 roku kombi lecz moduł komfortu jest z roku 1996.

Mam bardzo wazny problem. Jak go kupiłem wymieniłem moduł komfortu gdyż nie zamykał tylnych lewych drzwi ani nie dzialal alarm. Bylo oki ale teraz sam zaczyna się załączać alarm i wyje pozniej sie wyłacza sam i tak co jakiś czas. Poza tym po podpięciu do odpowiedniego programu nie można wejśc w opcje centalnego zamka - każdy program nie może sie z nim podłączyć natomiast raz pokazało że jest jakiś błąd sporadyczny który po wyklasowaniu go nic nie dalo gdyż i tak alarm sie załącza i wyje a do zamka pzez kompa sie nie da wejsc.

Czyżby był walnięty sterownik modułu komfortu czy sam moduł?

 

Proszę o porady

Pozdrawiam Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu, to podaj błąd na forum, bdzie jaśniej :ok: I powiedz nam jaki konkretnie masz "odpowiedni program" i kabel? od tego trzeba zacząć :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem moduł komfortu gdyż nie zamykał tylnych lewych drzwi ani nie dzialal alarm

Pytanie!!! czy napewno była to wina modułu komfortu ??? alarm można wyłączyć programowo przez VAG a problem z zamkami to najczęsciej problem kabli lub połączeń idących w kierunku do modułu. Jeśli moduł nie zamyka jednych drzwi to nie jest to wina jego samego - a bardziej połączeń, wiązek, zamka, itp...

 

- to tak jak by z powodu nie zamkniętych drzwi wywalić cały samochód do kosza.

 

Trochę zabierasz się do tej usterki od dupy strony - najpierw robi się dokładną diagnostykę co powoduje problem wyklucza wszystkie możliwości a następnie jeśli się ma 100% pewność co jest uszkodzone to wtedy wymienia naprawdę niesprawny element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domraj

tzn wiesz

problem był taki iż z pilota otwierał zamki natomiast tylnych lewych drzwi nie zamykal.

Po wymianie modułu komfortu działa z zamykaniem i otwieraniem drzwi w porzadku

Jednak cały czas nie da sie wejsc w opcje centralnego zamka. Alarm co wyje jak mu sie podoba i to mnie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to problem jest gdzie indziej i stary moduł jest w 100% sprawny.

 

Alarm wyje z powodu że instalacja w drzwiach jest prawdopodobnie zamoknięta i czasem podczas zwarcia podaje sygnał do komfortu o otwarciu drzwi i tu jest cały problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domraj

teraz to i tak od lipca mam juz moduł wymieniony

kwestia iz musze teraz coś zrobic z tym alarmem i dojsc dlaczego zaden program nie moze wejsc w centralny zamek aby wyszukać błędów.

 

opis błędu pokazał się w alarmie następujacy

 

błąd sporadyczny-błąd sterowania modułu.

 

Podejrzewam że chyba sterownik nawalil i wysyła jakiś głiupi błąd do modułu i stąd sie alarm załącza co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domraj

a jak zabezpeiczyć tę instalację w drzwiach aby już nie zamakała i w któryc to drzwiach? i co wogóle mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zabezpeiczyć tę instalację

 

Musisz zobaczyć gdzie instalacja zamaka lub nie kontaktuje lub może być zalewana (tematy na forum były wałkowane do obrzydzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności