Skocz do zawartości
pagani92

Prośba o analizę logów. AVF na BRD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słaba dynamika do 2 tys obr. Na każdych logach ciśnienie zadane osiągane jest dopiero przy około 2600-2900 obr/min. Brak błędów i przeładowań. Szczelność ukł podciśnienia sprawdzona do zaworu N75, wydajność pompy vacum też sprawdzona, daje -0,8 bara. Wszystkie wężyki nowe. Po wpięciu wakuometra do wężą, któy wchodzi do gruchy turbiny i zgaszeniu auta, podciśnienei od razu ucieka, jakby N75 był rozszczelniony. Podmienić n75?

Passat_zpsafz2b5ci.jpg

 

I tutaj z przepływką

 

passat2_zpsmp6lfkjk.jpg

Edytowane przez pagani92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgaszeniu ma znikać podcisnienie z gruchy. Po co doładowanie na zgaszonym silniku? Zapalasz i wraca podciśnienie.

Daj dynamiczne 3/8/11 na początek oraz BS 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi dzisiaj zrobione na innym N75, dalej to samo. Podjechałem do kumpla i sprawdził pompką gruszke, trzyma ciśnienie, i powiedział, że przeskakuje przy odpowiednim podciśnieniu. Robiłem test na BS 11 i wyglada ze N75 działa dobrze, wypiałem węża z gruszki i wsadziłem do wakuometra, ładnie przeskakuje podciśnienie przy przełączaniu na ON/OFF. Przepływka? Może jednak ta gruszka? Wrzucam logi tak jak kolega wyżej prosił, i bardzo proszę o pomoc bo już mi ręce opadają.. skończy sie tak, że kupie GTB chyba..

 

http://vaglog.pl/log_201806.html 11 BS

http://vaglog.pl/log_201805.html 11

http://vaglog.pl/log_201804.html 08

http://vaglog.pl/log_201803.html 03

 

Auto zestrojone tragicznie bo 184KM/418 Nm, więc wstawało to strasznie wcześnie, za dużo momentu, dymienie itd. Ale nie chce jechać na korekte "po swojemu", dopóki nie będzie wszystko sprawne. EGR zaślepiony na wszystkie sposoby:) Akumulator podciśnienia dla wykluczenia nieszczelnośći też zaślepiłem, ale nic to nie zmieniało.

 

Edit:

przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy. Jak zmieniałem skrzynie to rozpiąłem wydech przy DP, chyba był na paście poskładany bo uszczelki nie było, a teraz na postoju śmierdzi spalinami w aucie, możliwe, że niewielka nieszczelność na wydechu może jakoś wpływać na działanie turbiny?

Edytowane przez pagani92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność ukł wydechowego przed turbiną jak najbardziej może wpływać w końcu coś musi rozgonić wirnik a nie iść bokiem. U mnie śmierdziało jak na jednym garze pod kolektorem wydechowym wydmuchało kawałek uszczelki.

Patrząc na ten log przepływki poszukałbym gdzieś nieszczelnosci w dolocie od filtra do kolektora po kolei. Wszystkie węże,gumowe zdemontować i pościskać,poobracać w poszukiwaniu pęknięć. Przed i za turbiną, przed i za IC, krótki 10cm wąż przed EGR.

1245,9 mg to wartość max, więcej nie zmierzy. Nawet po modach ta wartość jest za duża.

Gr 8 też licha w porównaniu do wskazań MAF.

 

Błedy jakieś?

Zadymienia nie ma za dużego przy przyspieszaniu?

Edytowane przez driver77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:)

Ta nieszczelność jest już za turbiną, kiedy łączy się DP z resztą wydechu. Dymienia większego niż wcześniej nie zauważyłem, zawsze dymił bo podlany pewnie jest dość bardzo więc i moment duży z dołu. Za szukanie winy w dolocie się nie brałem bo nic nie syczy, poza tym, nie jest tak, że wtedy nie trzymał by zadanego ciśnienia w wyższych obrotach a nie na niskich? przeglądne jeszcze puche filtra.. Ciężko też doszukiwać się winy w turbinie, bo jakby zmienna się przycięła to były by przeładowania pewnie też.

Brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jakoś dużo tej wahy nie nie ma gr 8 kol 4 (w tych okolicach to mój AJM delikatnie pokrecony pokazuje) również turbulum lepiej się buja.

http://vaglog.pl/log_185290.html

 

• W dynamicznej grupie 008 zasadą jest (auto z seryjnym softem), że wartość kolumna - 4 (ograniczenie dymienia) jest wyższa od wartości kolumna - 3 (ograniczenie momentu obrotowego), a niższa niż wartość kolumna - 2(życzenie kierowcy), czyli:

 

a) wartość kolumna - 2 (życzenie kierowcy) powinna być najwyższa

b) wartość kolumna - 3 (ograniczenie momentu obrotowego) powinna być najniższa

c) wartość kolumna - 4 (ograniczenie dymienia) powinna być wyższa od wartość kolumna - 3, a niższa niż wartość kolumna - 2.

 

 jeżeli wartość kolumna - 4 jest najniższa - G70 mierzy nieprawidłowo, lub występuje inny problem opisywany pod 003 dynamicznym gdy masa powietrza jest za mała

 

chodzi o seryjny soft,ale wydaje mi sie że po modach powinno być tak samo w końcu to tylko podniesienie wartości.

 

Gr 3- 1249,5mg powietrza Gr 8 55 mg wahy ??? Przy takim wyniku MAF, wahy powinno być dużo wiecej.

Choc nie podoba mi się to max wskazanie MAF, chyba ze ktoś wydusił z niej wszystko co mozna było. Ale też z dołu troche lipa we wskazaniach.

Podmień na inna przepływkę od kogoś na próbę.

Kat siedzi?

 

Pisze to co widzę. Jasno sprawa wygląda na serii, inaczej po modach,bo nie wiem jakie było zamierzenia tunera.

 

Auto zestrojone tragicznie bo 184KM/418 Nm

 

Nie widzę tej mocy w logach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki było dobrze, czyli przez ostatni rok od kupna, to było wszystko git i na hamowni wyszło dokładnie tyle dla potwierdzenia wykres:

wykresB5_zps2b057ef6.jpg

Program mi sie nie podobał bo było za dużo momentu z dołu, zresztą sprzęgło nawet tego nie wytrzymywało. Teraz skrzynia 6 i sprzeglo z BRD już trzyma, ale soft i tak chce zmienić. Poza tym dużo wskazuje na to, że pompki nie są dopisane odpowiednio do programu. Poprzedni właściciel sam je zmieniał, tuner zrobił maniane, do tego dość wysokie spalanie, dymienie, program zrobiony tak zeby przeciętny kowalski miało odczucie, że jest super bo gubi trakcje przy 1800 obr.

Mimo to, szukam dziury w cały, bo było źle zestrojone ale wszystko jakoś chodziło, auto poprostu zapier...ło. A teraz jest słabsze.

Kupiłem diode 1N4148 wepne w przepływke, zobaczymy co się będzie działo i dam znać.

Kata nie ma, prosta rura.

Edytowane przez pagani92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc jak na wykresie nawet OK , Nm takie sobie,profilowane na dwa razy ,ale dość szybki zanik,brak tu wypłaszczenia. I trochę Nm za dużo jak na seryjne graty. Nie dziwie sie że sprzęgło nie zdzierżyło. Brak tu wypłaszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprzęgło było nowe i nie dawało rady, też mu sie nie dziwię. Mam jeszcze toledo ARL po programie u CTR tuning i tam to jest bajka, wszystko dzieje sie łagodnie i równo w całym zakresie obrotów ;)

Nie wiem co masz na myśli seryjne graty. Poza BRD są wtryski AL i FMIC z A5 2.0 TDI także taki standardowy zestaw, ja celuje na tym w jakieś 200KM i 400-410 Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gratów o sprzęgło mi chodziło i coś co tam zostało jeszcze z serii przed zmianą,(bo tego nie wiem) :ok

Kolega Daron by tu coś więcej poradził w kwestii odpowiednich modów i odpowiedniego graciarstwa z tym związanego. W kwestii modów górnych lotów nie chce się za bardzo wypowiadać aby nie wprowadzić w bład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to sie już nie martwie, Toledo na seryjnym sprzęgle 240mm i setupie 194/410Nm śmiga już 2 lata i nic się złego nie dzieje ;) A BRD ma wzmocniony docisk także będzie to trzymać na pewno ;) Ide zaraz tą diode wsadzić w przepływkę. Robić na niej logi czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem diode ale kompletnie bez zmian. Dla pewności zrobie loga jeszcze, ale muł jaki był taki jest.

Chyba będzie trzeba szukać winy w tym dolocie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dla własnego sumienia. Mi kiedyś pękł wąż S wychodzący z turbulum. 1 cm pęknięcia przy samym cybancie od dołu. Wszystkie węże oglądałem i nic, aż w końcu zdemontowałem dolot i dokładnie wszystko przejrzałem i bingo. Profilaktycznie IC napompowałem ciśnieniem czy aby gdzieś nie puszcza. Był OK.

Nic nie syczało a nie jechał,tylko że mi przydymiał na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do znajomego tunera ( CTR-tuning) na wycene wyspawania dolotu i korekte programu wreszcie po bożemu. Na autobahnie przy depnięciu w podłoge słychać ewidentnie nieszczelność, lekki gwizd ale na pewno nie z puszki filtra. U CTR-ów stwierdzona spuchnięta i rozszczelniona pompa tandemowa po stronie paliwowej.. dodatkowo TIP jest z AJM-a i ma średnice połowe mniejszą niż ten z AVF-a.. dlatego też przepływka może świrować. Wiele się nie zastanawiałem, kupiłem wszystkie części czyli obudowe filtra, przepływomierz i TIP z AVF, i do tego pompe udało się znaleźć dość nową, z końcówką M (oczywiście jest to już nieusterkowy BOSCH). Teraz czekam aż przyjdzie pompa, ganiam do garażu i ustalam termin na wyspawanie dolotu i korektę ;)

Driver77 powiedz mi proszę jeszcze jedną rzecz, orientujesz się z czego brane są dane w grupie 008, o ilościach paliwa? Z przelewów? myślisz, że powodem małych wskazań ilości paliwa w stosunku do pomiaru przepływki może być rozszczelniona pompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniona pompa tandemowa, wstawiony nowy TiP, przepływka i pucha filtra. Passat na prawde odżył, jutro zrobie logi, ale jeździ wreszcie normalnie. Generalnie z przepływką jest coś nie tak, bo nie ma kompletnie doładowania do 2200, potem idzie jak wściekły, ale po włożeniu diody w przepływke kosi od samego dołu :) Nie przejmuje się tym, bo 17tego jestem już umówiony w CTR-tuning na korekte, więc wyłączy się przepływkę całkiem. Jutro wrzuce logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć.

Zobaczymy co sie zmieniło.

Może przepływka nie wydala w stosunku do mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykres doładowania z dzisiaj na 4tym biegu. Jest troche lepiej ale dalej to nie to.. nie robiłem 003 bo byla wpieta dioda wiec caly czas 1249mg.

Generalnie jak jeździ się normalnie batuje do końca i zmienia kolejne biegi to jest bajka teraz. Ale jak sie robi logi czyli but pełny od dołu to jest kapa potem już przez cały zakres obrotów... Nie pojmuje tego już na prawde..

 

wykres%2012.02_zpsou20lpvq.jpg

 

Nastawiam się na to, że odstawiam go w środe, wyjedzie pewnie 150 KM, niech to tak wystroją, i może stwierdzą w czym problem. Jak turbo to pół biedy, zregeneruje sobie ją albo wrzuce GTB 22, bo 17tki raczej nie ma sensu.

 

Zastanawia mnie też jedna rzecz, bo logowałem ostatnio 2.0 TDI 170KM, i tam zadane ciśnienie max jest cały czas na poziomie 2500 mbar. Jest możliwe aby sterownik zadawał za małe ciśnienie przy pełnym bucie? Odnosze też wrażenie, wrecz jestem pewny, że auto idzie dużo lepiej przyu gazie wciśnietym d 3/4 niż do podłogi.

Edytowane przez pagani92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gr 10 włącz co pokaże pedał przyspieszenia na jałowym,potem wciskaj powoli i zobacz czy po osiągnieciu 100% jest jeszcze zapas gazu pod pedałem. Może czujnik padł,albo źle zestrojony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem logi przy grupie 10, i po osiągnięciu 100% jest jeszcze centymetr luzu także chyba jest ok. Ciśnienie w dolocie jest nieraz maksymalne przy wcisnięciu gazu już około 60% ale to chyba normalne jest. Ale generalnie potencjometr wyglada, że jest dobry, więc odstwiam go jutro na strojenie i zobaczymy co wyjdzie;d Jak wyjdzie 150KM to będę się wtedy martwił. Wgl tak na prawde to zadane ciśnienie w dolocie na poziomie 2142mbar to jest strasznie mało.. przecież to jest 1.1-1.2 bara doładowania. To seryjny ARL, który ma 150 KM w serii, ma zadane 1.5 bara, a po programie 1.75 u mnie. Także ja na prawde nie wiem skąd to 180KM tu ma być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności