Skocz do zawartości
tro0ek

Olej wkoło korka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, bo w koło korka wlewu oleju jest go pełno, mam wrażenie że gdzieś stamtąd chlapie. Widziałem kiedyś podobny temat na forum i pisaliście żeby wymienić uszczelkę korka, ale nie mogę już go znaleźć. U mnie nie wiem czy to jest wina korka, bo cały ten plastik na który nakręcony jest korek się rusza, i bez problemu mogę bo wyciągnąć, więc myślę, że to bardziej tego wina. Co można zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy dostane też ten plastik co w niego wkręca się korek? Korek widziałem, a to nawet nie wiem jak się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj u naszych komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korek.jpg

który element?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 27 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weso jak się nazywa ten element, który u mnie jest luźny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weso jak się nazywa ten element, który u mnie jest luźny?

 

Uszczelnicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestetey ten element nie jest dosepny osobno, więc albo używka, albo z całą pokrywą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób samemu to zrobić? Bo u mnie cały ten uszczelniacz jest luźny, obraca się, i mogę go bez problemu wyjąć więc myślę, że to z niego chlapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest jakiś sposób samemu to zrobić? Bo u mnie cały ten uszczelniacz jest luźny, obraca się, i mogę go bez problemu wyjąć więc myślę, że to z niego chlapie...

 

U mnie też się kręci z lekkim oporem można go zdjąć np. do wyczyszczenia. Moim zdaniem winę za to że chlapie ponosi nieszczelny korek. Sprawdź go być może powinieneś go wymienić na nowy oczywiście oryginalny:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie to wygląda, bo osłona schodzi sama, a ten plastik co się obraca jest umocowany na silniku, więc nie wygląda jakby to było jedną całością z osłoną silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwnie to wygląda, bo osłona schodzi sama, a ten plastik co się obraca jest umocowany na silniku, więc nie wygląda jakby to było jedną całością z osłoną silnika

 

Mateusz numer części jaki jest Ci potrzebny to 038 133 287A. Kosztuje w ASO 18,67pln. I tak naprawdę nazywa się " pierścień uszczelniający" a nie tak jak wyżej napisałem uszczelniacz. Także śmiało zamawiaj. Sprawdziłem w ETCE i w sklepie.

Jest pod nr 27

http://www.partsbase.org/parts/sko-038133287a/

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Oil-Filler-Cap-Seal-Grommet-99-5-05-VW-Jetta-Golf-MK4-1-9-TDI-038-133-287-A-/351115112400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma silnik BLS i jak dla mnie to nie jest ten element, chyba że ma błąd w podpisie, porywa z tego zdjęcia po etce jest z silnika BKC/BXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności