Skocz do zawartości
Vax

Modul komfortu w B4 dot. domykania szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w B4 mozna ustawic domykanie szyb po zamkniecieu zamka dzwi?

Na razie zauwazylem, ze po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka ze stacyjki mozna w krotkim czasie sterowac elektrycznymi szybami. Po okolo 1-2 minutach napiecie zanika i juz sterowanie nie dziala.

 

Zastanawiam sie czy nie ma czegos podobnego do modul komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukacja podaje, że szybami można sterować przez 10 minut po wyjęciu kluczyka, ale dopóki nie otworzy się drzwi. Wydaje mi się, że moduł komfortu nie jest programowalny - jak Hans ustawił tak musi być :( - przynajmniej w zamysle Hansa, bo pewnie zdolny polski elektronik jest w stanie tak go przerobić, żeby również śpiewał, tańczył i wiązał krawaty. Moduł komfortu po prostu otwiera/domyka szyby po przytrzymaniu kluczyka w danej pozycji w zamku (+ ewentualnie szyberek jak kto ma).

 

W ogóle te szyby to jakiś dziwny pomysł, np. żeby otworzyć szybę na full wystarczy chwilę przytrzymać i sama jedzie na dół, ale żeby zamknąć, to trzeba trzymać przycisk, bo sama nie dociągnie. Jak na mój gust fajnie by było, gdyby było odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy chwilę przytrzymać i sama jedzie na dół, ale żeby zamknąć, to trzeba trzymać przycisk, bo sama nie dociągnie. Jak na mój gust fajnie by było, gdyby było odwrotnie...

 

W B5 jest to właśnie tak zrobione - przyciski sterowania mają dwie pozycje 1,2 do góry i 1,2 do dołu

pozycja 1 - zamykanie i otwieranie (trzeba przytrzymać przycisk) krótkie odcinki na żądaną wysokość

pozycja 2 - zamykanie i otwieranie (automatyczne) szyby same zamykają się i otwierają automatycznie - aż dojdą do punktu krańcowego, nie trzeba przytrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w B4 nie dopracowali zamykania szyby i trzeba trzymac przycisk do oporu jak opisuje Maarcin.

 

W poruwnaniu do B5 to brakuje tylko zamykania w pozycji 2 opisanej przez Marka a pozycja 1 jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle te szyby to jakiś dziwny pomysł, np. żeby otworzyć szybę na full wystarczy chwilę przytrzymać i sama jedzie na dół, ale żeby zamknąć, to trzeba trzymać przycisk, bo sama nie dociągnie. Jak na mój gust fajnie by było, gdyby było odwrotnie

Ja też wolałbym żeby było odwrotnie :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

mam jedna rade, jesli masz jakikolwiek modul komfortu: NIE RUSZAJ GO!! ja juz sie bawilem z czyms takim, i wiem ze sa z tym same problemy... fakt ze to bylo w fordzie, ale i tak jestem juz ostrozny ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr
Niestety w B4 nie dopracowali zamykania szyby i trzeba trzymac przycisk do oporu.

 

Dziwne, w moim passacie B3 nie musze trzymac przycisku do oporu aby domknąć szybe, ale ta opcja dotyczy tylko szyby kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Dziwne, w moim passacie B3 nie musze trzymac przycisku do oporu aby domknąć szybe, ale ta opcja dotyczy tylko szyby kierowcy.
No wlasnie...a szybkami po wyjeciu kluczyka tez mozna sterowac, tylko trzeba drzwi otworzyc. misiek_wr, Tez tak masz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr
No wlasnie...a szybkami po wyjeciu kluczyka tez mozna sterowac, tylko trzeba drzwi otworzyc. misiek_wr, Tez tak masz???

 

Po wyjeciu kluczyka ze stacyjki moge otwierać szyby i nie musze mieć otwartych drzwi, ale tylko przez jakiś czas. Nie sprawdzałem dokładnie, napewno dłuzej niż 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi dokładnie jak sprawdzić czy taki moduł jest u mnie w samochodzie. Jak zamykam drzwi zwyczajnie c kluczyka to nie podnosi szyb. Czy trzeba jakoś tym kluczykiem ciut potrzymać w jakiejś pozycji, czy jakoś tak ? Gdzie ten moduł fizycznie siedzi (ciekawość)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wufa

Jak przekrecasz kluczyk w zamku to trzymaj go w pozycji zamknij, szyby powinny sie wtedy zamykac pojedyńczo jedna po drugiej. Musisz tak trzymac kluczyk dotąd dopóki nie zamknie sie ostatnia szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szyby domykają się jednocześnie. Po domknięciu szyb zaczyna się domykać szyber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tak jak napisał Wufa - każda szybka po kolei :) trzeba czekać i czeeeekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki moduł el.szyb jest jakby namiastką sterownika. Skoro sterowniki są programowalne to i moduł powinien być programowalny tak, jak moduł komfortu. Problem jedynie tkwi w wykonaniu i uzyskaniu komunikacji modułu domykania szyb z PC-tem.

Najlepiej byłoby zczytać zawartość modułu i go nieco zmodyfikować, co niestety jest pracą dla osób znających się na programowaniu sterowników (choćby przemysłowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq1gqp

Witam. Ja mam paska b3 z 93 i mam domykanie szyb z kluczyka ale szyber mi sie nie domyka, da się to jakoś przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię czy w B3 bylo domykanie szyberka - u mnie tak jak u Ciebie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotus

a w moim pasku B4 mam mały problem z szybami z tyłu jedna (ta za kierowca) nie działa jak sie wciśnie przycisk słychac silniczek ale żadnej reakcji a druga skolei spada...wciśnie sie przycis żeby otworzyć to szyba poprostu sie zsuwa leci szybciej od silniczka :609: wkurzjące to jest bo jak tak leci to jest głośna bo uderza o coś jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w moim pasku B4 mam mały problem z szybami z tyłu jedna (ta za kierowca) nie działa jak sie wciśnie przycisk słychac silniczek ale żadnej reakcji a druga skolei spada...wciśnie sie przycis żeby otworzyć to szyba poprostu sie zsuwa leci szybciej od silniczka :609: wkurzjące to jest bo jak tak leci to jest głośna bo uderza o coś jeszcze

 

Wyglada na problem z podnosnikami szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotus

a jeszcze jest taki motyw nie wiem czy to tak wszędzie że jak przekręce kluczyk w zamku zeby sie samochód otworzył i tzymam tak to sie zaczynają otwierać wszystkie szyby oprócz tej jednej posujtej nie wiem czy tak ma być czy coś sie zwalił w druga strone jest fajnie bo razem z centralnym sie wyszyskie domykają ale po co sie otwierają musze uważać przekręcić kluczyk i i puścić odrazu bo sie zaraz wszystko otworzy troche wkurzjace też tak macie :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności