Skocz do zawartości
RomanS

B5 kombi jak podnieść tył po montażu LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Passat B5 1,8T AWT. Po zamontowaniu zbiornika LPG w miejscu koła zapasowego mam te 50 kg dodatkowo w bagażniku (25 zbiornik+25 ciężar gazu). W efekcie mam zjawisko obniżenia tyłu auta i szorowania chlapaczami po nierównościach drogi. Jak jadę sam to pół biedy ale wyjazd na wakacje w 5 osób +załadowany bagażnik spowodował znaczne skrócenie chlapaczy na asfalcie. :manga

Pomyślałem nad wymianą sprężyn na dłuższe/sztywniejsze. Czy ktoś robił coś takiego i może coś podpowiedzieć? Obecnie zawieszenie standardowe/comfort, amortyzatory tył nowe Sachs olejowo-gazowe (takie jakie mają być jako standard).

Czy trzeba by wymienić komplet sprężyny+amortyzatory czy same sprężyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy trzeba by wymienić komplet sprężyny+amortyzatory czy same sprężyny ?

Wystarczy podnieść tył auta ,odkręcić po jednej ze śrub amortyzatorów ,zawieszenie na dół i podkładasz pod każdą ze sprężyn to:

http://allegro.pl/gumy-podwyzszajace-pod-sprezyny-jakosc-gwarancja-i4993765912.html

Mam kombi również z gazem i pięć lat jeżdżę na tych podkładkach i żadna jeszcze nie siadła,amortyzacja się nie zmienia a auto stoi wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź solar , mam w takim razie 2 pytania dodatkowe:

1. Ile tych gum zamontować ? Czy tylko na dole? czy tylko na górze? czy i na dole i na górze sprężyny ?

2. Co ze standardowymi podkładkami gumowymi ? Wyrzucić czy zostają tak jak były ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w aucie , poprzedni właściciel zamontował na tył nowe wzmacniane sprężyny , właśnie po montażu LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Ile tych gum zamontować ? Czy tylko na dole? czy tylko na górze? czy i na dole i na górze sprężyny ?

Dwie . Po jednej na sprężynę ,montujesz na dole,czyli pod spód.

2. Co ze standardowymi podkładkami gumowymi ? Wyrzucić czy zostają tak jak były ?

Wyrzucasz ,sprzedajesz a jak potrafisz to żonglujesz .Ważne by ich już nie było,górnych nie ruszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solar, dzięki za konkretną odpowiedź:kciuki Idę Twoim śladem, będę zakładał gumy:victory

 

 

u mnie w aucie , poprzedni właściciel zamontował na tył nowe wzmacniane sprężyny , właśnie po montażu LPG

 

Prawdę mówiąc o tym myślałem pierwotnie ale wolałbym nie robić eksperymentów a skoro auto już takie kupiłeś to nie dojdziemy jakie konkretnie sprężyny masz założone. Wobec powyższego "idę w gumę" :)

 

Dziękuję obu kolegom :halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez sprawdze ten pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym smutkiem muszę stwierdzić, że do dziś nic z tym nie zrobiłem:kwasny

 

Auto jezdzi przeważnie niezaładowane, poza tym kierowcą jest przeważnie moja żona (wyraznie zmniejszona zdolność zauważania usterek i niedogodności:roll) więc mi temat jakoś uciekł.

 

No ale jak się już przypomniało to chyba będzie dalszy ciąg:jasne

 

Mam tylko dylemat, sprzedawca z alle... oferuje dwa rodzaje podkłądek gumowych różniących się grubością, tzn. 20 mm i 30 mm. Macie doświadczenia, które z nich zakupić i użyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupilem ostatnio zestaw gum pod sprezyny w sklepie, przy czym do mojego passata dostalem tak jakby 2 gumy na jedna sprezyne i uwaga nie sa to gumy na gore i na dol tylko na sam dol. Wyglada to tak ze pierwsza ztych podkladek na sorku ma otwor druga jest cala zapelniona wraz z ta "kopula" . W aucie mam normalne gumy pojedyncze, spotkal sie ktos z takimi jak ja kupilem? Pytam bo wszedzie na aukcjach widze pojedycnze a troszeczke chce auto podniesc wlasnie przez zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi trochę opadł tył bardziej po założeniu sprężyn Eibacha, kupiłem podkładki z poliuretanu http://poliuretany.olkusz.pl/pl/podkladka-pod-sprezyny-tylne-fi-zew-130m-wysokosc-30-mm.html. Oryginalne nowe gumowe mają 10mm, te miały 30mm, więc pogadałem z nimi i mi zrobili 15mm takie jak potrzebowałem i teraz wszystko na równo stoi, a dodatkowo z tyłu mam sprężyny progresywne i to pod wakacyjnym obciążeniem siada z 2cm i można jechać bez obaw w trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Jak podnieść tył w 4motion(quattro) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności