Skocz do zawartości
idol23

Problem z odpalaniem. Rozrusznik?

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie zaczyna sie dziać cos dziwnego. Otóż na zimno zapala na dotyk ale pózniej są cyrki. Samochód zaczyna kręcić jednak zamiast odpalić zapłon sie przydusza. Efekt jest taki jak by akumulator był rozładowany i kontrolki migają. Akumulator nowy, wymieniany w grudniu. Dodam ze dzieje sie tak nie regularnie a czasami w ogóle gdy wyłącze radio i dmuchawkę klimy. Ojciec twierdzi ze cos złego moze dziać sie z silnikiem. Ja obstawiam alternator. Powiedzcie co to moźe byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znałem 3 przypadki w motorach BMP, że rozrusznik kiepsko kręcił na ciepłym. Im po dłuższej trasie tym gorzej.

Majster od rozruszników wymienia w nim co trzeba (nie znam się za bardzo co... :) ) i auto pali jak nowe. :ok

Koszt ~150zł i dobre pół godziny roboty z demontażem i montażem...

Związku z radiem i klimą nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!! Prezes ma te info ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaki jest koszt nowgo rozrusznika do 2.0 TDI BMP? Mówię tu o ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jaki jest koszt nowgo rozrusznika do 2.0 TDI BMP? Mówię tu o ASO

 

Około 1500 zł. Ale po co Ci nowy rozrusznik? Swój możesz zregenerować i będzie prawidłowo działał za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie jaki jest koszt nowgo rozrusznika do 2.0 TDI BMP? Mówię tu o ASO

 

Nie kupuj w ASO. Sprawdź cenę na mister-auto.pl, rozrusznik marki BOLK ja mam go u siebie od pół roku i kręci jak szalony, cena moim zdaniem też dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam też przypadki luźnej masy,gruby kabel nie dociągnięta nakrętka przy skrzyni biegów,wielu ludziom majster wymienił rozrusznik,masę dokręcił i wszyscy zadowoleni:D.Kolega ostatnio w audi a4 silnik BPW czyli bliźniak BMP własnoręcznie dokręcił masę (wcześniej ją przeczyścił) i objaw dławienia się ustąpił.Wcześniej kupił nowe aku i podejrzenie padało na rozrusznik lub rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Około 1500 zł. Ale po co Ci nowy rozrusznik? Swój możesz zregenerować i będzie prawidłowo działał za 200zł.

 

Czy wiesz moze czy warsztat jest w stanie dokonać regeneracji w ten sam dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam też przypadki luźnej masy,gruby kabel nie dociągnięta nakrętka przy skrzyni biegów,wielu ludziom majster wymienił rozrusznik,masę dokręcił i wszyscy zadowoleni:D.Kolega ostatnio w audi a4 silnik BPW czyli bliźniak BMP własnoręcznie dokręcił masę (wcześniej ją przeczyścił) i objaw dławienia się ustąpił.Wcześniej kupił nowe aku i podejrzenie padało na rozrusznik lub rozrząd.

 

Jutro musze tak zrobic. Oby pomogło. Jak nie to regeneracja lub wymiana na nowy rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiesz moze czy warsztat jest w stanie dokonać regeneracji w ten sam dzień?

Raczej bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej bez problemu.

 

Znasz gdzieś moze dobry warsztat w Krakowie lub Nowym Targu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znasz gdzieś moze dobry warsztat w Krakowie

Znam ale nie lubię i nie stosuje autoreklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosić na prov?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiesz moze czy warsztat jest w stanie dokonać regeneracji w ten sam dzień?

 

Oczywiście, że tak. Ja już w kilku samochodach wymieniałem sam w ciągu kilku godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu który polecił mi waski1. Są w stanie zrobić to w ten sam dzień co mnie cieszy. Tylko zastanawiam sie tez czy nie warto pomyśleć o wymianie na nowy tak na prztszlosc? Tutaj mam info z ASO.

ImageUploadedByTapatalk1421686958.873482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za małe 1500zl dostaniesz tak samo zregenerowany rozurusznik jak u kumatego majstra za 150-200zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprawić rozrusznik za 230zł + 20zł czyszczenie przewodów od masy. Auto pali jak nówka. Dzięki Panowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego odpuściłeś aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel stwierdził ze po co wydawać 1,5 klocka za nic skoro mozna 1/8 ceny naprawić stary? Przyznam miałem już umawiać sie do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW PASSAT B5FL 1.9TDI 130KM Problem z Odpalaniem

 

Kupiłem w Grudniu Passata b5fl 1.9 TDI 130 i od samego początku ma problemy z paleniem, czytałem na różnych forach o tych problemach ale każdy pisze co innego. W Moim przypadku Problem Polega na Tym ze Obojętne czy silnik jest zimny czy ciepły silnik, czy go zgaszę i odpalam 5 razy pod rząd to występuje problem i znika. Ostatnio robiłem test odpaliłem i zgasiłem go 5 razy i od razu odpalił przejechałem kawałek zgasiłem raz odpalił normalnie 2gi raz już ciężko miał. Sporadyczne błędy zostały usunięte nic nie pomogło, Mam takie wrażenie jak byś coś nie raz się nie włączało nie stykało, może ktoś z was się z tym spotkał z tym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności