Skocz do zawartości
rieder

spaliny w kabinie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od pewnego czasu da się wyczuć delikatny zapach spalin w kabinie,dzieje się tak gł jeśli jade szybko ok 120km\h czy może miec to związek z zatkanym katem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może miec to związek z zatkanym katem?

 

Może :) Jakby na postoju to nieszczelność w układzie wydechowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marw007

mi delikatnie czuć spalinki na postoju :dobani: czyli jest to...

 

... nieszczelność w układzie wydechowym :)

 

Ale jak ją znaleźć? Kiedyś wjechałem na kanał i próbowałem coś z tym zrobić ale nic mi się nie udało znaleźć. Może jakiś "patencik" szanowni Formowicze podpowiedzą ? Ew. ktoś doradzi na co zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timi2000

U mnie tez było czuć spaliny na postoju. Pojechałem do punktu serwisu tłumików i okazalo sie ze tylny tlumik delikatnie pęknięty. Założyli spaw i śmigam dalej bez problemów. Koszt sprawdzenia i zaspawania 30 PLN, czas 20 min :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprawdź łącznik elastyczny łączący kolektor z dalszą częścią wydechu, niech ktoś na moment przytka wydech a Ty obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rieder, nie ma cudów, jak masz nieszczelność w układzie wydechowym to musi tam być okopcone. Szukaj sadzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czsu czuje zapach spalin w kabinie, czasem az pieką oczy. Zwłaszcza przy ruszaniu lub gdu auto stoi.

Mam wrazenie że zaciagane są zapachy spalin spod maski/silnika. Nie widać gołym okiem żadnego dymu.

Mechanik nic nie zauważył i podobno jest ok. Ale mechanik nie jeździ moim wozem wie proszę o odpowiedx ilub ewntualnie wskazanie fachowca z warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest łącznik elastyczny ? Jedź do tłumikarza a nie mechanika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuację ale jak przeciągnę samochód powiedzmy do 3.5tys , czuć jakby przepalony olej czy spaliny :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę i przyduszaj włączony silnik klapą gaszącą jak łącznik elastyczny będzie nieszczelny to pokarzą się spaliny ja tak mam tylko na początku trochę spalin z łącznika leciało a teraz więcej wylatuje przez łącznik niż przez wydech :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wyglada i gdzie jest łącznik elastyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik elastyczny wydechu...Znajdziesz pod autem ;) A co do tego zapachu spalin-kolanko przy odmie też może być przyczyną,ja miałem pęknięte na pół-wymieniłem i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to uszczelka pod pokrywą silnika i olej leci na tłumiki ja miałem taką sytuację w moim 2.8 v6 i to była uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cy spotkał się ktoś z takim przypadkiem???

 

Spaliny w kabinie pojawiają sie gdy mam otwarty szyberdach lub któreś z okien, ale dopiero jak silnik jest nagrzany, na zimnym i przy pozamykanych oknach nie czuć.

Dodam że już wymieniłem łącznik elastyczny bo myślałem że to on (przy okazji wszystkie nowe uszczelki i czyszczenie kierownic)

 

Czy przyczyną może być nieszczelny EGR ??? kiedy on się otwiera/działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czulem zapach spalin ale mialem problem z plecionka ktora wychodzi od kolektora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we dwie osoby, odpal silnik, jedna osoba niech przytka wydecha jakas szmata zeby sie nie poparzyc a Ty na kanale ogladaj tlumiki, elementy laczeniowe, plecionke i takie tam..

 

90% plecionka, a jak czujesz olej to moze byc uszkodzony ktorys element odmy albo saczy sie oliwa z silnika na goracy tlumik i sie wypala ze specyficznym smrodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No i po dwugodzinnych poszukiwaniach udało mi się zlokalizować miejsce gdzie spaliny przedostają się do kabiny :hurra.

 

Okazało się że tuż nad końcem rury wydechowej (pod zderzakiem) w karoserii jest duży otwór (ok fi 50) w którym jak mniemam brakuje zaślepki. Zatkałem go szmatą i jak ręką odjął. Po otwarciu okien zasysało tamtędy spaliny.

 

Mam prośbę do forumowiczów (ewentualnie mających dostęp do ETKI) żeby mi sprawdzili co tam powinno być. Czy to zwykła gumowa zaślepka czy może jakiś specjalny korek do odpowietrzania kabiny.

 

Fotkę zrobiłem dla Limuzyny bo lepiej widać ale ja mam Varianta

Korek w karoserii.jpg

Edytowane przez bartosz_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem dobrze zlokalizujcie! Jezeli spaliny ida z nawiewow moze byc to wina nieszczelnosci kolektora. A jezeli ida przez okno to wina lezy po stronie ukladu wydechowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się każdy może mądrzyć.

 

A tu ani nieszczelny kolektor czy odma, ani nieszczelny układ wydechowy, tylko tak po prostu głupia dziura w karoserii z której wypadła zatyczka.

 

Najbardziej mnie przekonała teoria z prawem Bernoulliego coolera:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=149612#post149612

Wiedząc że fizyki się nie da oszukać, idąc tym tropem znalazłem ten nieszczęsny otwór w karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do forumowiczów (ewentualnie mających dostęp do ETKI) żeby mi sprawdzili co tam powinno być. Czy to zwykła gumowa zaślepka czy może jakiś specjalny korek do odpowietrzania kabiny.
Zobacz czy chodzi o tę zaślepkę pozycja 12 zaznaczona w ETCe

 

viu1276156721n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności