Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz że sobie nie poradzi z termostatem??? Pewnie mechanior rodem z programu "Będzie pan zadowolony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo nie wiem czy robil takie auta.... Zawsze naprawial mi Superba I :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a58f189020c054827d7eb6b95f584ab0.jpg

 

Mam taki blad w silniku. Dopiero auto wyjechalo z aso. Robili rozrzad i olej/... Nie wymienili termostatu bo im nie dojechal :( ale kazali testowac na nowym rozrzadnie ze niby odpowietrzenie moze pomoc od odnosnie temp.

 

Nie pomoglo !

 

Podpowie ktos co to za usterka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa, pompa wysokiego ciśnienia zdycha , gdzieś zaśniedział styk w kostce lub jest nacięty przewód elektryczny, skoro łapy do silnika wsadzali... :hmm ? To był w ASO i nie sprawdzili co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic nie mowili. Przeglad zrobili i rozrzad, skasowali w ch.. kasy. Auto chodzi jak zloto... Poza tym termostatem ktory na trasie wariuje wszystko jest ok. Ale taki blad wyskoczyl... Wykasowalem, pojezdze dzis i zobacze. Ale w serwisie powiedzieli ze wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może on sie pojawił tylko po odłączeniu AKU i go nie skasowali po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mechanik mowi ze moze po wymianie filtrow sie pojawil blad i zebym skasowal i pojezdzil.... A jak sie za pare dni znowu pojawi to mowisz ze pompa :/. We wtore umowiony jestem na ten termostat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowniany serwis powinien skasować błędy po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach podlaczylem dzis i jest ok. Zadnych bledow... Ufff

Termostat wymieniony. Zadnych zmian.

Jutro czujnik temperatury. Nie spoczne az nie bede mial o kazdej porze 90 st. Jak wszyscy dookola z takimi silnikami.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie....

 

Wymienilem juz termostat a dzis czujnik temperatury.

 

Wciaz to samo. Na miescie 90. A ja autostradzie 70 - 80. Po czym gdy z autostrady wjade do siebie to jeszcze caly dzien mimi ze jezdze po miescie pokazuje 80 max. Co jest nie tak z moim autem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wciaz to samo. Na miescie 90. A ja autostradzie 70 - 80. Po czym gdy z autostrady wjade do siebie to jeszcze caly dzien mimi ze jezdze po miescie pokazuje 80 max

Gdzie Ci wskazuje taką temperaturę ?

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie wizualnie patrze / na licznik. Wkurza mnie to strasznie. termostat i czujnik juz wymienilem. I szlag mnie trafia...

Dzis caly dzien na miescie 70 - 80 st. Bo na autostradzie bylem. Jutro juz wroci do 90 st i tak bedzie non stop poki tylko nie pojade w trase.

 

W necie duzo ludzi pisze ze "ten typ tak ma" i to samo mowi ASO.

Ale ja mam argument bardzo mocny. 3 kolegow z takimi samymk silnikiami w tym dwoch jak ja maja 4x4.

I mur beton 90 st w kazdym przypadku.

 

Pomozcie.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mam argument bardzo mocny. 3 kolegow z takimi samymk silnikiami w tym dwoch jak ja maja 4x4.

I mur beton 90 st w kazdym przypadku.

Żaden argument.

Widzę że posiadasz scaner vaga więc spróbuj wejść w adres 18 i jeśli się uda odczytaj błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia taka - ile jeździsz po tym mieście? Bo moze oni jeżdżą więcej i dlatego mają rozgrzane auta a twoje z racji mniejszego przelotu po mieście - nie nagrzewa się do tej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po miescie jak pisalem. Mam caly czas 90 bardzo szybko. Ale tylko wyjade na autostrade, wtedy temp glupieje na wskazniku. 70 pokazuje i mniej. I po trasie jak wroce na miasto, godzine potrafie stac w korku, bujac po miescie i wciaz 70 i mniej. Dopiero na drugi dzien jak wyjade na miasto znow jest ok i 90 szybko. Tylko na trase wyjade i sie zaczyna... Aso mi powiedzial ze to moze byc przyczyna:

6eb0b3df3333c797fe0f7687cfab99f9.jpg

 

Jest to jakas dodatkowa pompa plynu chlodz.

Wychodzi na trojniku na wezu od termostatu. Wymiana prosta - siedzi od razu pod obudowa dolna silnika.

Koszt 1800 zl aso. A ja oryginal zdobylem za 450 zl. I jak to nie pomoze to moge oddac... Dzis montuje.

Ale juz inny serwis mi mowi ze jakby ta pompka nie tak dzialala to byloby na odwrot i silnik by sie przegrzewal :/

Sam nie wiem co robic...

 

Poprawka: powiedzieli ze jak juz zamontuje to nie moge oddac... Ehh. Szlag mnie trafia.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mechanik czy serwis nie sprawdzi działania pompy vcd-esem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko tester taki z wyswietlaczem... Tam tylko bledy sprawdze chyba..... Kosztowal 800 zl....

Na razie tej pompki nie zakladam. Jutro mi podlacza w serwisie skody komp. Podpowiecie co sprawdzic dokladnie przy podlaczeniu kompa ?

 

Adres 18 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz że nie odbierzesz auta z serwisu do póki nie usuną Ci usterki , masz auto jeszcze na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczyla sie w grudniu :(

 

Ale co najsmieszniejsze.... Oni mowila i pisza mi oswiadczenie np gdy termostat wymienialem. Ze to nie pomoze, bo te silniki sie nie dogrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres 18 to ogrzewanie pomocnicze.

Jeszcze jedno mam do Ciebie pytanie jak masz temp. 80 i jedziesz sobie autkiem to jakie ma obroty silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności