Skocz do zawartości
Mlody_tm

Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie na forum,

 

To moj pierwszy temat i pierwszy problem z autem kupionym 3 tyg temu.

 

Wracalem Passatem z Wawy - 500km - tam kupilem. Jeszczae w Wawie temperatura byla rowno mur beton 90 st.

 

Po wjechaniu na S8 az do samego Wroclawia temp max 70 st, czasami 40 st - 30 st a bylo tez 20.

Wieksza predkosc i znowu 70 - 85, ani razu 90.

 

pomyslalem ze auto dlugo stalo i cos sie zawiesil termostat ? bo sprzedawca mial juz od ok 2 miesiecy nowe auto i tym prawie nie jezdzil.

 

Po przyjechaniu do domu, jezdzilem 2 tyg po miescie... zadnych tras... i caly czas mialem 90 st, wiec pomyslalem ze sie naprawilo.

 

Bynajmniej... wczoraj trasa do Lubina do serwisu na przeglad... i znowu 20 sto 30 st - max 70 st,

W serwisie to zglosilem, po odebraniu auta powiedzieli ze wszystko jest w porządku, ze te silniki potrafia sie nie dogrzac - tak mi powiedzieli.

zadnych bledow samochod nie mial.

Po wyjechaniu z serwisu... oczywiscie max 70 sto, w porywach bylo 90, ale znowu spadlo do 70.

 

co robić ????

 

Dodam ze ilosc plynu gdy wrocilem z Wawy bylo ponizej minimum o jakies 2 cm. moja wina bo nie sprawdzilem tego w stolicy. dolalem G12 (G13 nie pamietam ale oryginalny) i do dzis trzyma poziom, zadnych ubytkow no ale to nie pomoglo.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co robić ????

 

Kup oryginalny nowy termostat i wymień. Tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymiana jest skomplikowana ??? tzn czy rozbebeszyć trzeba pol auta ??? jak myslisz ??? pytam bo zastanawiam sie czy zrobic to w ASO czy nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wymiana jest skomplikowana ??? tzn czy rozbebeszyć trzeba pol auta ??? jak myslisz ??? pytam bo zastanawiam sie czy zrobic to w ASO czy nie....

 

Raz wymieniałem w ASO a drugi raz sam z kolegą. Do wymiany termostatu trzeba zdjąć alternator. Ja tak robiłem bo dostęp jest przez to ograniczony. Osłona silnika a następnie zlewamy płyn G12 no i dopiero można zdjąć obudowę termostatu i wyjąć sam termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77Marek dzieki !!! Zrobie u swojego ziomala w takim razie.

A mam pytanie z innej beczki bo mi temat jakis niedobry moderator usunal.

Mam mfa plus kolorowy, i dziwnie mi faluje ekran z lewej do prawej po calej dlugosci takie fale przechodza... Ale to tylko jak wieczor jest i z bliska. U kolegi sprawdzilem ma taki sam wyswietlacz i idento mu faluje. Czy to normalne ??? A jak nie jak temu zaradzic zeby czysto swiecil bez zadnych fal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Borykam sie z tym samym problemem w moim Passacie. Głowny termostat raczej zostaw w spokoju ja wymienilem dwa i nic nie pomogło, jestem w trakcie wymiany termostatu od DSG i prawdopodobnie on jest winowajca według moich "badan". wymiana jego jest banalna 15min. jedni nazywaja go termostatem DSG inni regulatorem temperatury. mam nadzieje ze pomogłem. Pozdrawiam

 

PS. Aha prosze o info czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci !!! To ja chyba to wymienie !!! Bo w serwisie murem stali ze wszystko jest ok z termostatem i czujnikiem. A czy na wymiane musze do aso ? Nr czesci bys mogl podac ?

I w sumie jesli jestes w trakcie wymiany... To ja poczekam az bys sie podzielil informacja czy jest ok.

Ja teraz 2 dni jezdze po miescie / poza autostrada. I mur beton 90 stopni/ ani drgnie.

Wiec moze faktycznie to cos zupelnie innego.

A na tym forum tez podejrzewal ktos termostat dsg a jednak okazalo sie ze glowny:

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=12668&sid=5771c3e710ec49061425af168b7788a1&start=15

 

I pisza ze dsg ma ich 2-3 ???

Daj znac jak efekty.... Ja na razie w trasy nie jezdze i mam 90 st caly czas.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pomyśl logicznie w to co Ci powiedzieli w Serwisie:) Czy logiczne jest żeby temp oscylowała w okolicach 20 stopni jak jechałeś autem ?

 

Co to znaczy że się nie dogrzewa... Mrozów przecież żadnych obfitych nie było więc jeśli się nie dogrzewa to raczej wina termostatu..

 

Boże chroń od takich serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszyscy mi polecali ten switon w lubinie....:/ gdzie tu jezdzic w takim razie.... Do wrocka tez mam blisko.

Cytuje serwis:

Wymiana wiąże się z demontażem alternatora, zderzaka, reflektorów (stąd regulacja), odsunięciem pasa przedniego etc. W sumie 4,3h,"

Sciema ???? Czy naprawde nie wystarczy alternatora tylko zdjac ???

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temp max 70 st, czasami 40 st - 30 st a bylo tez 20.

Wieksza predkosc i znowu 70 - 85, ani razu 90.

 

podawane przez kolegę temperatury były odczytywane ze wskaźnika analogowego z zestawu zegarów, czy z VCDS-a?

Pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wskaźniku pokaże temperaturę 20 stopni? :hmm Przecież skala zaczyna się od 50-u.

 

Przeczytaj sobie ten mój wpis z innego tematu. Bo ja też miałem problem z temperaturą na trasie. A jeśli opis nie styknie, to kliknij na dole w tamtym wpisie na skan dokumentu z niemieckiego ASO :D

 

Temperatura silnika w TDI-CR ---- klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytywalem wizualnie.... Sorry prostuje... Jesli zaczyna sie od 50 to bylo 2 oczka wyzej. Wskakiwalo do 70 czasem do80. I znowu spadalo do 2 oczek od dolu.... Poczytam link, dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wszystko w normie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie webasto dogrzewa, wskazóweczka nawet nie drgnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolegom ktorzy maja takie same silniki, nie drgnie czy trasa czy na miescie. Zawszemaja 90. Musi cos byc nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy dodatnich temperaturach tak się dzieje, to termostat do wymiany. Ale jak będzie zimniej - to tak, jak pisałem w poście - chcesz mieć 90 na blacie to musisz silnik trzymać powyzej 2200 obrotów co najmniej. Bo inaczej, to wskazówka będzie opadać :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 jak miałem też wskazówka potrafiła spadać w zimę. Zasłoniłem ponad pół chłodnicy i była rewelacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli mowa o CR i B7. No jade dzis- 10 st. Swierzo po wymianie rozrzadu.... Autostrada powyzej 2200 obrotow tak jak Danek mowi mam90. Zwolnie i od razu 80. Poza autostrada mam70. Szlag mnie trafia !!! Idento autem dzis jechalem jak moj, podobna trasa. Ani drgnie, takie same predkosci i sytuacje. Ani drgnela. Jutro wymieniam termostat. Oby pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest przy +10 stopniach, to ewidentnie uwalony termostat :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymieniam u swojego mechanika... Mam nadzieje ze sobie poradzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności